30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Konec kolony za nepřehlednou zatáčkou  (Přečteno 2121 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Konec kolony za nepřehlednou zatáčkou
« kdy: 20 Srpna 2018, 15:35:59 »

Na známé trase, kterou jezdím každý den vznikla cca před měsícem stavba (Oprava a výměna obrubníků) v úseku cca 0,5km.  Jde o velmi vytíženou komunikaci 1. třídy. provoz je řízen kyvadlově semafory. V dopravních špičkách ( takže prakticky pořád) se tvoří kolona která v jednom směru zasahuje až k velmi nepřehlédné pravotočivé zatáčce. Jde o terénní zářez  do skály. Nejvyšší povolená rychlost je tam 70km/h.  S něčím tvrdším se dá zatáčka opravdu sedmdesátkou projet.
   Aktuálně je v zatáčce již několik čmouh od brždění a v příkopě nějaké ty zbytky po kolizich. Do minulé středy mě to nějak nedocházelo dokud mi málem dodávka nepřistála v kufru a to jen díky tomu, že mercedes přede mnou zastavil hodně u kraje a já se postavil vedle něj.
 Ve čtvrtek jsem podnikl nezbytné kroky k nápravě vadného značení. Kolotoč telefonátů trval hodinu, než jsem se dostal ke kompetentní osobě. Ta osoba mi přislíbila rychlou nápravu značení se slovy, že o tom vědí, že už tam byly dva tukaňce.
 V pátek odpoledne stále nic a podobně nebezpečnou situaci řešil kolega. Do něho pro změnu vletěl málem nějaký německý důchodce.

Dotaz zní: Kam bych měl směřovat nějakou stížnost? Nápravu značení mi po telefonu přislíbil dodavatel stavby. Dnes jsem volal na magistrát odbor dopravy- dopravní značení a tam si mě opět přehazovali 4 lidi a nikdo za to není odpovědný a nikdo nic neví.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Konec kolony za nepřehlednou zatáčkou
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2018, 18:00:11 »

Mám vyzkoušeny dvě jakš takš fungující cesty, obojí jsou buď mejlem (když píši jako soukromá osoba) nebo přes DS PO (když píši za firmu).
- přes místně příslušný DI PČR; cesta méně oficiální s volným, krátkým nicméně výstižným popisem problému,
- přes silniční správní úřad (příslušný je pro silnice I. třídy odbor dopravy kraje) formální návrh na zahájení správního řízení podle § 42 SpŘ ve věci odstranění nebezpečného místa na pozemní komunikaci, které vzniklo v souvislosti se stavbou s žádostí o informaci zda bylo zahájeno a s jakým výsledkem. Opět s volným, krátkým nicméně výstižným popisem problému. Na vědomí PČR DI.

přesunuto do správného oddílu, nejde o ukončený případ  --eznym
« Poslední změna: 20 Srpna 2018, 18:34:03 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.