30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jizda na červenou - Jihlava 2014  (Přečteno 24846 krát)

devilli

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Jizda na červenou - Jihlava 2014
« kdy: 20 Srpna 2014, 21:48:05 »

Dobrý den,
Jsem amatér tak si jdu k expertům pro radu. Jízda na červenou v 1.7.2011 v 7:11 v Jihlavě. Úřad odmítl poskytnout fotku a dle tvrzení úřednice na fotce jsou vidět jen ruce řidiče. Řidiče tak nelze identifikovat. Takže poslali výzvu k zaplacení provozovatelce vozidla. Doručili ji až institutem doručení nikdo ji nepřebral a chtěli 2500 Kč. Lhůtu pro zaplacení jsem prošvihl o tři dny. Zaplatil jsem po termínu v poučení psali ,že když zaplatím po termínu tak peníze bezodkladně vrátí doteď se nic nevrátilo. Teď poslali výzvu k předvolání a podání vysvětlení. Lze něco vyvařit z té jejich bezodkladnosti ,že nesplnili poučení a třeba z toho ,že není nějaký časový rámec do kdy musím praskat řidiče ,když ani nejde identifikovat plus to ,že odmítly poskytnout dokumentační materiál  ?  Chci to nějak zlikvidovat ,jelikož nejsem ani z Jihlavy. Šlo o Ford Transit s nástavbou nikdo nebyl ohrožen . Děkuji za rady a tipy jak se té jejich buzerace zbavit.



IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2014, 22:52:44 »

Jízda na červenou v 1.7.2011 v 7:11 v Jihlavě.

Bylo to asi letos 2014 že?

Úřad odmítl poskytnout fotku a dle tvrzení úřednice na fotce jsou vidět jen ruce řidiče.

Stačí si požádat o kopii spisu podle zdejšího návodu.

Takže poslali výzvu k zaplacení provozovatelce vozidla. Doručili ji až institutem doručení nikdo ji nepřebral a chtěli 2500 Kč. Lhůtu pro zaplacení jsem prošvihl o tři dny. Zaplatil jsem po termínu v poučení psali ,že když zaplatím po termínu tak peníze bezodkladně vrátí doteď se nic nevrátilo.

Reagoval bych stížností na bezdůvodné zadržování mých pěněz a jejich nezákonné obohacování. Důrazně bych jim doporučil, aby peníze neprodleně vrátili. Současně se nabízí námitka podjatosti. Eventuelně je možný nechat to být a využít to v odvolání proti rozhodnutí. Peníze tam budou čekat, pak je musí stejně vrátit. 

Lze něco vyvařit z té jejich bezodkladnosti ,že nesplnili poučení a třeba z toho ,že není nějaký časový rámec do kdy musím praskat řidiče ,když ani nejde identifikovat plus to ,že odmítly poskytnout dokumentační materiál?

Bezodkladnost - viz výše.
Časový rámec do kdy musím napráskat řidiče je u výzvy 15 dní a u podání vysvětlení je buď stanoven konkrétní termín, kdy lze vysvětlení podat nebo dávají určitý týden, kdy se mohu dostavit. Jestli nejde identifikovat řidič nehraje žádnou roli. Provozovatel vozidla musí znát údaje k určení totožnosti řidiče, kterému svěřil vozidlo.

Pokud odmítli poskytnout spis jen tak mezi řečí a není to nahrané, tak to popřou a nic z toho nebude, je to možné uvést jako další bod ve stížnosti či u námitky podjatosti. Osobně bych od nich chtěl, aby dali písemně, že odmítají udělat kopii spisu.

Z podání vysvětlení bych se omluvil a zaslal jim písemné vyjádření, kde bych napráskal nějakého cizince, uvedl, že v souvislosti s tímto přestupkem došlo k dopravní nehodě a čekal co budou dělat.

Chci to nějak zlikvidovat ,jelikož nejsem ani z Jihlavy.

Jen tak od stolu to zlikvidovat nejde, pokud jim nezaplatím pokutu + náklady řízení.
Nikam se jezdit nemusí, vše jde dělat z domova. Stačí věnovat trochu času tomuto foru, je tady hromada popsaných případů.

 

IP zaznamenána

devilli

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2014, 02:39:15 »

Děkuji za pomoc ,  moc mi to pomohlo.
Jo udělal jsem tam chybu jde opravdu o rok 2014 ne 2011.
Návod  na zaslání spisu  jsem našel a pošlu jim ho.
Taky jelikož nejsem provozovatelem vozidla ,tak bych se měl
stát jeho zástupcem.
Cizince  asi někoho ze země s bezvízovým stykem. Mám pár kamarádů
v Řecku, Nizozemsku a Anglii. Takže asi toho co se má největší smysl pro humor.
Dále mě ještě zaujala možnost datové schránky provozovatel vozidla ji má ,ale je to trochu na vodě
kvůli tomu seznámení s písemností jelikož už jsem reagoval , poštou to bylo doručeno
jen institutem doručení tedy bez převzetí. 
Takže asi prvně volba mě jako zástupce, pak spis ,pak stížnost , pak nabonzovat  plus nehoda.
Plán mám těším se na reakci.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2014, 08:23:00 »

Dále mě ještě zaujala možnost datové schránky provozovatel vozidla ji má, ale je to trochu na vodě kvůli tomu seznámení s písemností jelikož už jsem reagoval, poštou to bylo doručeno jen institutem doručení tedy bez převzetí. 
Pokud má uživatel zpřístupněnu datovou schránku, v případě zaslání dopisu se jedná o nesprávné doručování a fikci doručení nelze uplatnit. K této vadě se nepřihlíží, pouze pokud adresát písemnost prokazatelně převzal. To, že vhodili do schránky, dopis vyzvedl někdo jiný a za adresáta (bez plné moci) reagoval, nejde k tíži provozovateli. Jen je potřeba je na tom pak rozšlapat v odvolání (během samotného řízení bych to nevytahoval)  ;)
« Poslední změna: 21 Srpna 2014, 09:07:04 od jkraus222 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2014, 10:16:44 »

IMHO byla chyba reagovat na dopis vhozený do schránky držitele DS. Pokud na to reagoval, tak přiznal doručení a nikdo ti už nezvrátí. Možná v odvolání poukazovat na to že byla zkrácena doba na jeho rozhodnutí, ale nevím.... 
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2014, 10:43:19 »

Já jsem to pochopil tak, že majitel datové schránky (a provozovatel) je odlišný od osoby, která to řeší. Pokud to tak je, tak žádná fikce doručení vůbec nemohla nastat a doručeno nebylo. Provozovatel doručení nepřiznal, dopis mohl vybrat jakýkoliv rodinný příslušník a věc řešit za něj (k čemuž zde patrně došlo).

V tuto chvíli bych jim napráskal nějakého řidiče a dál už žádné dopisy od úřadu nevybíral, vše nechal házet do schránky (s úřadem je samozřejmě nutné rovněž komunikovat formou dopisů, ne přes DS  ;) ). Jakmile to bude příkaz, eventuelně rozhodnutí, nemají v takovém případě doručeno.
« Poslední změna: 21 Srpna 2014, 10:45:11 od jkraus222 »
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #6 kdy: 21 Srpna 2014, 13:11:08 »

Cizince  asi někoho ze země s bezvízovým stykem. Mám pár kamarádů
v Řecku, Nizozemsku a Anglii. Takže asi toho co se má největší smysl pro humor.
Na cizince ze zemí EU opatrně, zejména pokud se předpokládá, že by někdy chtěli navštívit české země. Asi by Vám moc nepoděkovali, až by při náhodném styku se státními orgány zjistili, že dluží třeba i desítky tisíc.

Na tyhle věci jsou nejlepší osoby z Latinské Ameriky. V naprosto ideálním případě pak osoby virtuální. Bezvízový styk mají, ověřit jejich existenci je moc práce a kdo ví, zda by se s českou radnicí vůbec orgány těch států bavily.  Ideálně samozřejmě zařídit tak, aby na adresách těch osob poštu někdo odchytával a přeposílal.
IP zaznamenána

devilli

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #7 kdy: 21 Srpna 2014, 15:49:06 »

Díky všem za rady s tou datovou schránkou to pochopil global admin jk  správně.
Cizince ještě vybraného nemám ,ty první tři země co mě napadli byl jenom okamžitý nápad.
Když jsem si vzpomněl jak třeba v Řecku funguje pošta.
Ještě jsem tady četl o možnosti v autě jsme byly dva nevím kdo zrovna řídil v tu dobu, ale to by asi úřad
potrestal oba ? Nebo by se zachoval jako soud oba popírají tak důkazní nouze ?  Díky tomuhle foru už se
v tom našem bordelu  začíná člověk  aspoň orientovat.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #8 kdy: 21 Srpna 2014, 18:39:33 »

Ještě jsem tady četl o možnosti v autě jsme byly dva nevím kdo zrovna řídil v tu dobu, ale to by asi úřad
potrestal oba ?

Úřad nezajímá kolik lidí bylo ve vozidle, chce jméno řidiče, když ho mít nebude, půjde po provozovateli.
Provozovatel musí znát totožnost řidiče, není pachatel = pokuta za sprdel.
Úřad nemůže trestat oba, musí mít jednoho pachatele a bude mu jedno jestli to bude řidič - pachatel nebo provozovatel.

Nebo by se zachoval jako soud oba popírají tak důkazní nouze ?

Důkazní nouze by byla, ale jen při prokazování přestupku konkrétní osobě. Úřad nezjistí pachatele, věc odloží a řízení překlopí na sprdel a platí provozovatel.
IP zaznamenána

devilli

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #9 kdy: 23 Srpna 2014, 00:29:25 »

Děkuji Mršto , už v tom mám jasno web jsem pročetl celý je skvělý ,že něco takového existuje.
IP zaznamenána

devilli

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #10 kdy: 31 Srpna 2014, 11:54:07 »

Útok zahájen.
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #11 kdy: 30 Května 2016, 13:04:44 »

Jak to dopadlo? Nějaké informace? Kolega řeší taky Jihlavu a taky projetou rudou.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #12 kdy: 01 Června 2016, 20:10:23 »

Na základě vlastních zkušeností mám zatím pocit, že úřednící v Jihlavě jsou dosti zlenivělí, po odporu to vzdají :)
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #13 kdy: 01 Června 2016, 20:27:56 »

Úřednici v Jihlavě možná nejsou z nejrychlejších, ale nebezpečí Jihlavy spatřuji v tom, že ať už SO1 napíše jakýkoliv blábol, tak jim to SO2 podrží. Osobně považuji Jihlavu za nejhorší kraj vůbec. Vím, že budu asi přehlasován "fanoušky" kraje Pardubického, ale já v soutěži o "Zlatého Zmrda" dávám hlas Jihlavě.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jizda na červenou - Jihlava 2014
« Odpověď #14 kdy: 02 Června 2016, 10:26:45 »

Citace
Vím, že budu asi přehlasován "fanoušky" kraje Pardubického, ale já v soutěži o "Zlatého Zmrda" dávám hlas Jihlavě.

Já bych se s dovolením k té Jihlavě přiklonil také. Ale každá mince má dvě strany. KÚ Vysočina je ideální pro případy, které opravdu chcete dostat k soudu - rozhodují rychle, zamítají vše, nezdůvodňují téměř nic, právní povědomí na nule.
V jednom z mých případů poté, co prohráli soud, poslali blanketní dovolání k NSS (mimochodem pěkná ukázka schopnosti učit se od sprostých podezřelých), ovšem jaksi je zapomněli ve lhůtě stanovené NSS doplnit. Asi toho mají moc.
IP zaznamenána