30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Šternberk úsekáč Sprdel na odvolání KÚ  (Přečteno 11351 krát)

tomtomas

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Šternberk úsekáč Sprdel na odvolání KÚ
« Odpověď #15 kdy: 07 Prosince 2018, 19:19:06 »

Dobrá děkuji, tak jsem jim to tedy poslal a uvidíme co s tím budou dělat.

Jinak mi asi nezbude nic jiného než se tam dostavit osobně na tu jejich akci "provedení důkazů mimo ústní jednání". Nebo je lepší na tohle nechodit a jen se někdy jindy seznámit se spisem?

Jinak soudě podle rychlosti jejich reakcí, úřednictvo ve Šternberku nemá co dělat...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Šternberk úsekáč Sprdel na odvolání KÚ
« Odpověď #16 kdy: 07 Prosince 2018, 21:43:48 »

Jestli nic nepošlou, můžete je na tom zkusit usmažit s tím, že vás nutí plýtvat benzín a čas jen kvůli papíru co se dá poslat poštou.
Tím vás staví do nesmyslné pozice "zaplatím 2000 pokutu" nebo "zaplatím 2000 za benzín a ušlý zisk", protože nechtějí udělat něco, co jim sice správní řád přímo nenařizuje, ale plyne to z aplikace §4 a §6 SprŘ.
Právní sytém na to pamatuje jako na jednání fraudem legis

Nic dalšího k tomu nemáte, žádáte aby jim to odvolačka vrátila s tím, že máte právo na vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí a jejich vydání nesmějí podmiňovat osobní návštěvou, zvlášť když InfZ zasílání přímo ukládá a SprŘ nezakazuje.

No a pak uvidíte co na to odvolačka.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Šternberk úsekáč Sprdel na odvolání KÚ
« Odpověď #17 kdy: 07 Prosince 2018, 22:17:57 »

Šternberk to zamítne a shodí i procesní stížnost. Odvolání jsem na tom postavit nezkoušela, ale asi by si to zasloužili.
IP zaznamenána

tomtomas

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Šternberk úsekáč Sprdel na odvolání KÚ
« Odpověď #18 kdy: 12 Prosince 2018, 15:14:12 »

Tak jsem je požádal o doplnění informací dle zákona 106/1999 a dočkal jsem se následující odpovědi.

"na základě Vaší žádosti ze dne 07.12.2018 Vám v příloze zasílám požadovaný důkaz.
Jelikož s Vámi bylo zahájeno správní řízení, můžete se s kompletním spisovým materiálem seznámit osobně v rámci Vašeho práva nahlížení do spisu.
V procesu zahájeného správního řízení není možné dále využívat pro nahlížení do spisu zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů."

V příloze jsem pak nalezl jednu fotografii mého automobilu z automatického záznamového zařízení. Protokol o prověření radaru a další náležitosti spisu mi však nepřišly.


Nesouhlasím s úvahou té paní, že nelze nahlížet podle z. 106 do "zahájeného správního řízení". Neplete si to paní s probíhajícím trestním řízením?

Mám podat stížnost?

Díky.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Šternberk úsekáč Sprdel na odvolání KÚ
« Odpověď #19 kdy: 12 Prosince 2018, 17:02:43 »

Pokud na to máte chuť, tak to zamítnutí přes 106/1999 zkuste shodit na stížnost. Třeba to vyjde. Mi pomohl nahlížeč.
IP zaznamenána

tomtomas

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Šternberk úsekáč Sprdel na odvolání KÚ
« Odpověď #20 kdy: 12 Prosince 2018, 17:37:25 »

Stížnost jsem tedy podal.

Ještě zasílám foto onoho pirátského auta, jež bylo zachyceno při údajném přestupku. Více mi neposlali.

https://imgur.com/a/sWeqvR3

Úžasně ostrá fotografie, kromě SPZ tam nejde vidět de facto nic...
IP zaznamenána

tomtomas

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Šternberk úsekáč Sprdel na odvolání KÚ
« Odpověď #21 kdy: 05 Února 2019, 21:05:25 »

Dobrý večer,
tak mi po podaném odporu proti příkazu přišlo právě z MÚ Šternberk rozhodnutí správního řízení. Samozřejmě ukládají pokutu ve výši 2800 Kč + 1000 Kč za náklady řízení. Odůvodněno tradiční argumentací o objektivní odpovědnosti.

"Scan" rozhodnutí je v odkazu níže, vidí tam někdo prosím nějakou část kde vyloženě pochybili? Nebo musím postavit tradiční odvolání a napsat jim, že došlo k nehodě?

Rozhodnutí: https://imgur.com/a/PugjgMx

Děkuji za pomoc.

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Šternberk úsekáč Sprdel na odvolání KÚ
« Odpověď #22 kdy: 05 Února 2019, 22:11:04 »

1) Přestaňte zaplevelovat téma obsahující ukončený případ, prosím.
2) Kdybyste nic jiného nenašel, keywords: arbitrární výměra sankce.
IP zaznamenána

Konecma

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Šternberk úsekáč Sprdel na odvolání KÚ
« Odpověď #23 kdy: 29 Června 2019, 11:51:23 »

Zdravím,
Město je nyní vlastníkem i provozovatelem radarů, takže strategii, kdy namítnete participaci dalších subjektů nelze použít
Spis zásadně neposkytují do datovky ani podle 38 ani inf.z  106 - kraj je podrží
U mě údajné překročení rychlosti 65km/h pokuta 1800+1000 - odvolání ke kraji - kraj rozhodnutí so shodil, protože výše pokuty není adekvátní překročené rychlosti, jinak je ve všem podržel.
IP zaznamenána