30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odebrání ŘP na místě  (Přečteno 3138 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Odebrání ŘP na místě
« kdy: 07 Srpna 2018, 07:50:46 »

Poctivě ukrývám řidičák před opičáky, ale úplně mi není jasné, za co kromě alkoholu ho může hlídka odebrat. A mohou odebírat třeba poloopice za rychlost >50km/h? Může odebírat i celník?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP na místě
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2018, 09:29:21 »

§ 118b odst. 1 ZPPK:

Policista je oprávněn z důvodů uvedených v § 118a odst. 1 písm. a) až h) zadržet řidičský průkaz. Po zadržení řidičského průkazu oznámí policista bez zbytečného odkladu zadržení řidičského průkazu registru řidičů, u zahraničních řidičů příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP na místě
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2018, 10:55:26 »

To vypadá, že při kontrolní kontrole, nebo zastavení za rychlost, za předpokladu,  nepožil-li jsem, nemá větší smysl řidičák hlídce nevydat. Možná snad jen pro případ ev. nesmysly ukazujícího drageru.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP na místě
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2018, 10:58:43 »

Nejenom pralinkovač, ale daleko více jsou profláklé false positive lízací papírky na drogy... Tam je to vážně loterie.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP na místě
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2018, 11:05:01 »

A nebo si fízl prostě (zase) vymyslí, že řidič odmítl test na alkohol.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP na místě
« Odpověď #5 kdy: 07 Srpna 2018, 11:28:50 »

mám jednu poťouchlou radu, možná jsem jí zde už zmiňoval

ŘP nedávám nikdy !!! . Četníky to vždy nakrkne a začnou mi citovat zákon, co vše musí řidič předložit. Já jim chvíli trpělivě vysvětluji, že ten zákon znám, ale ŘP holt asi zůstal někde v jiném autě, nebo jiné kapse a nebo závada oblečení - viz DFENS (ale to je lepší si schovat pro úředníky) A ukážu jim ofocený ŘP v mobilu. Plus vysvětlení, že v autě mají počitadlo a mají-li podezření, že ŘP nevlastním vůbec, tak šup do plechovky a prolustrovat.

U správního řízení pak argumentuji - pokud to tam vůbec dojde - zatím jen jednou z asi 8 kontrol, že materiální aspekt nula - bo stejně četníci jdou do auta, zvláště při podezření ze spáchání přestupku a ŘP - kartičku v ruce si lustrují. A tedy stejně zjistí že ŘP mám, nemám ho propadlý, zadržený ani kradený …

jeden SO vyplodil nádhernou větu v argumentaci, že když řidič nemá ŘP s sebou, je to to samé, jako když ho nemá vůbec, pak že stěžuji práci příslušníků a pak tak, že při případné nehodě jsem povinen předložit protistraně ŘP.

což středně průměrný čtenář tohoto webu rozstřelí v odvolání levou zadní a ještě se u toho pobaví  :)

druhý fun faktor je, že při hádání se o řidičák četnici občas zapomenou, proč mě zastavili - kupříkladu měli podezření na nepřipoutání se. Když jsem viděl, že se nikam nehýbeme s řidičákem, udělal jsem kouzlo a našel ho … byla veliká radost, zasalutovali a pustili mě. Někdy jsou to fakt opičky, i státní ….  :D
IP zaznamenána
Concorde