30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odmítnutí dechové zkoušky  (Přečteno 24660 krát)

Zemi

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Odmítnutí dechové zkoušky
« kdy: 18 Srpna 2014, 09:27:58 »

Zdravím všechny,

 jsem tu nový a k registraci mě donutil aktualní problém.

 Dne 16.8. v cca 1:00 mě zastavila policie. Poklidná silniční kontrola až na odmítnutí dechové zkoušky z důvodu obavy ze zbytkového alkoholu - nejsem znalec zákona a policista byl silně arogantní bez ochoty mi problematiku trestů vysvětlit. Odběr krve neproběhl a test na drogy samozřejmě negativní. Až doma jsem zjistil že jsem se odmítnutím celkem pohřbil. K události mám svědky jak přivolanou městskou policii tak 4 rodinné příslušníky které jsem vezl - nejevil jsem známky opilosti ani sebemenší agrese. Byl mi zadržen ŘP - to svědčí o tom že kdybych si byl jist vysokou hladinou alkoholu tak ho "zapomenu". Četl jsem o 5ti dnech kdy mi mohou zadržovat ŘP - poté prý již nemají právo jej dál zadržet? Budu rád za každou pomoc - s alkoholem jsem nikdy problém neměl. Nicméně v prosinci jsem dostal zákaz kvůli rychlosti a bodů mam tím padem 5 (předtím jsem 5let nechytil ani 1bod).  :-\

Předem děkuji
Láďa
« Poslední změna: 18 Srpna 2014, 09:29:29 od Zemi »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #1 kdy: 18 Srpna 2014, 10:52:38 »

Četl jsem o 5ti dnech kdy mi mohou zadržovat ŘP - poté prý již nemají právo jej dál zadržet? Nicméně v prosinci jsem dostal zákaz kvůli rychlosti a bodů mam tím padem 5 (předtím jsem 5let nechytil ani 1bod).

Právo zadržet ŘP mají i po 5 pracovních dnech.
Jde jen o pořádkovou lhůtu k zahájení řízení, důvod je ten, aby orgány účelně neprotahovaly tuto dobu v neprospěch podezřelých.
Těch 5 pracovních dní prakticky nejde ani splnit. I kdyby orgán ten den, kdy se dozvěděl o zadržení ŘP zaslal účastníkovi řízení oznámení o zahájení řízení, tak účastník řízení si písemnost může vyzvednou ve lhůtě 10 dní, což bude většinou po 5 pracovních dnech, tedy orgán by podle zákona nestihl zahájit řízení skoro nikdy.

Vzhledem k té palbě, která hrozí za odmítnutí a zejména k tomu, že na bodovém kontě bude + 7 bodů, reálně hrozí, že dojde k dosažení 12 bodů, což je jeden rok bez papírů. Takže minimlně do prosince je potřeba aktivně přistupovat k délce řízení, tak aby v prosinci došlo k odečtu 4 bodů po roce bez bodovaných přestupků.

Pak záleží na tom, jestli je priorita neplatit pokutu 25tis +, být bez pravomocného zákazu řízení, s vědomím, že minimálně rok nesmím řídit nebo v lednu po provedeném odečtu bodů souhlasit s rozhodnutím orgánu a pokud orgán uloží zákaz na jeden rok, tak dne 17.2. 2015, podat návrh na upuštění od zbytku trestu.

Každopádně, jak je zadržený ŘP, tak si orgán může s úsměvem na tváři mnout ruce, jak má dotyčného v hrsti.     
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #2 kdy: 18 Srpna 2014, 12:11:08 »

Odmítnout nadýchat je kardinální chyba. Vždy je lepší mít alkohol a nadýchat než odmítnout nadýchat (pokud se nejedná o hladinu zakládající trestný čin, což ale u zbytkáče nehrozí). Dýchání se totiž dá poměrně snadno zpochybnit a rozbít, kdežto odmítnutí se obhajuje velmi těžko. Zde by se to dalo postavit jako účelová šikana ze strany fízla, popřít, že k odmítnutí dýchnout došlo a postavit to na svědectví 4 spolujezdců (to je ale jen hypotéza – nevím, jak je celá věc zdokumentovaná a jakou roli tam hráli měšťáci).

Já bych za dané situace asi risknul jezdit bez řidičáku (je za to v krajním případě u zadrženého řidičáku pokuta 2500 a 7 bodů) a hrál to na rok se vlekoucí řízení a prekluzi.

Pokud s tím budete chtít něco dělat, až přijde dopis od správního orgánu (vyberte pokud možno až 10 den, třeba nedodrží lhůtu pro předvolání a hned jim bude možné vlepit první facku), hoďte mi to někam ke stažení a požádáme o spis.
« Poslední změna: 18 Srpna 2014, 12:12:44 od jkraus222 »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #3 kdy: 18 Srpna 2014, 16:07:48 »

Já bych za dané situace asi risknul jezdit bez řidičáku (je za to v krajním případě u zadrženého řidičáku pokuta 2500 a 7 bodů) a hrál to na rok se vlekoucí řízení a prekluzi.

Přesněji (§ 125c odst. 1 písm. e) bod 2) je to pokuta 5 -10 000,- Kč, zákaz činnosti od 6 do 12 měsíců a 7 bodů  :P
Já bych si to raději důkladně promyslel než bych risknul jízdu se zadrženým ŘP, může mít pech a z dalších navazujících řízení se nevyhrabe :)
IP zaznamenána

Zemi

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #4 kdy: 18 Srpna 2014, 18:14:42 »

Děkuji za informace.

@jkraus222: Rozumím. :)

Určitě nejsem jelito abych si to ještě ztěžoval...
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #5 kdy: 18 Srpna 2014, 18:28:06 »

Přesněji (§ 125c odst. 1 písm. e) bod 2) je to pokuta 5 -10 000,- Kč, zákaz činnosti od 6 do 12 měsíců a 7 bodů  :P
No jo, sakra, jsem koukal na něco úplně jiného  :D
IP zaznamenána

Zemi

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2014, 14:33:41 »

Přesněji (§ 125c odst. 1 písm. e) bod 2) je to pokuta 5 -10 000,- Kč, zákaz činnosti od 6 do 12 měsíců a 7 bodů  :P
No jo, sakra, jsem koukal na něco úplně jiného  :D

SZ  ;)
IP zaznamenána