30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lidé i firmy se budou muset dělit o své studny nebo rybníky s celou obcí.  (Přečteno 8339 krát)

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil

Lidé i firmy se budou muset dělit o své studny nebo rybníky s celou obcí. Za odmítnutí jim hrozí statisícové pokuty. Hospodářské noviny (IHNED.cz)
https://archiv.ihned.cz/c1-66207960-boj-proti-suchu-zasahne-do-byznysu-i-do-soukromi

Jak je to po pravni strance? Ma dnes urednik takovou pravomoc v nejakem jinem pripade? Vim o kominech, ale tam jde o pravo vstupu, ne vyuzivani soukromeho majetku (byt i to pravo vstupu je velmi za hranou).
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil

Voda už dávno není vlastnictvím majitele pozemku. Předpokládám, že se zákon bude týkat studní/vrtů/..., nikoliv technického zařízení vlastníka (nebo mu bude za jeho použití přiznána směšná náhrada).
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Voda už dávno není vlastnictvím majitele pozemku. Předpokládám, že se zákon bude týkat studní/vrtů/..., nikoliv technického zařízení vlastníka (nebo mu bude za jeho použití přiznána směšná náhrada).
Já předpokládám, že to bude napsané jako ostatní zákony, aby to šlo použít kdykoli a kdekoli a nebyly pokud možno žádné kontrolní mechanismy.
ÚS to potvrdí, že to není v rozporu s nedotknutelností obydlí, protože ta je stále pečlivě ústavou chráněna ted kromě věcí uvedených v příloze A až Z a novelizovat přílohu může podtajemník ministra dle správního uvážení.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Zbývá už jen udělat si vrt ve sklepě. Tam nikdo nepoleze a nikdo o tom nebude vědět :-)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Pokud "o tom nebude nikdo vědět" - tedy jste neprovedl příslušná ohlášení, pak se opět dopouštíte deliktního jednání....
Nehledě na určitá specifika "provádění vrtu ve sklepě" - napadá mě třeba - jak tam dostanete vrtnou soupravu?

Ale viděl jsem kopanou studnu v garáži - je ovšem pravda, že garáž vznikla dodatečně na dávno zasypané studni a poté studna skutečně "tajně" vyčištěna a svépomocně prohloubena na cca 14m. Více život riskujícího iditota jsem nepotkal...

pro vvvvv: nic mi nebrání technické zařízení odmontovat (čerpadlo vytáhnout ze studny) a tralá.... pochybuju, že budou reálné zdroje na zakoupení množiny nějakých stovek až tisíců ponorných čerpadel, která rozhodně nepředstavují pár korun nákladů. Případně bude v zákoně nějaká povinnost poskytnout i čerpadlo, podobně jako u fízlů či hasičů. Pak jim ale nepůjčím zásuvku....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

A když obec znárodní studnu tak kdo bude ručit za kvalitu vody.. majiteli seberou vodu a pak ho ještě zavřou že nebyla dost dobrá??
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil

A až v te studni nebude voda, protože jednoho odebíratele utáhla ale tři už ne, tak to uřad vyřeší jak? Doveze mi vodu? Nebo mi řekne že mužu brát od souseda? Myslim že budem velice brzo platit i za vzduch, a to bylo právo na vodu jedním základních práv od pradávna. To až novověk z toho udělal majetek státu.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Studny se musely před nějakou dobou nahlásit, tzn. že stát o nich má docela slušný přehled.

V praxi předpokládám, že normálních uživatelů se to nijak nedotkne, nedovedu si představit, že někdo objíždí domy se savicí, nebo montuje sekundární řád s hladinovými spínači. Co mi vadí, je salámová metoda, nejdřív komíny, teď studny a za chvíli bude moci kterýkoli obecní blázen profilcovat barák jak ho napadne.

Nějaký elegantní workaround (mít přichystaný rozbor nějaké močky a po odběru požadovat doklad o dezinfekci CASky) ????
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil

No jo no, lidem neznalým a málo přemyšlejícím to přidejde jak super bohulibý nápad.
Ale cesta do pekla je dlážděná dobrými (bohulibými) úmysli.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Ano, občan si zaplatí soukromý vrt a poté mu bude znárodněn.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

A když obec znárodní studnu tak kdo bude ručit za kvalitu vody.. majiteli seberou vodu a pak ho ještě zavřou že nebyla dost dobrá??

.... jasně za obecní ohrožení .... :)

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Ono taky v době, kdy by to bylo potřeba, může být má studna jako na potvoru kontaminována.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Já se obávám, že tam ještě vyleze nějaká ta klauzule o povinném šetření vodou a zmrdíci na ouřadě se budou blahem tetelit, že té kurvě podnikatelské zakážou napustit si ze své vlastní studny bazén protože proto....
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil

Mě by zajímalo, jestli stejnou logiku použijí i na připravené jedince, kteří mají na pozemku cisternu / nádrž / jímku na pár tisíc litrů vody. Cena takového vybavení je směšná v porovnání s užitečností v období sucha. Bude se o ni muset taky podělit? A jak ouřada pozná, že se zalévá / napouští bazén vodou ze studny nebo z nasyslených zásob?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Protože to poznat nelze, zakážou Vám bazén napustit odkudkoliv a basta ....  :x
IP zaznamenána