30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Řízení zaparkovaného vozidla  (Přečteno 7895 krát)

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
[?] Řízení zaparkovaného vozidla
« kdy: 30 Července 2018, 09:55:20 »

Zdravím,
dnes mi do datové schránky přistalo psaníčko kde po mě chtějí zaplatit likvidační částku 300 korun nebo můžu udat řidiče který v době spáchání tohoto zločinu vozidlo řídil. Napadá mě jim napsat že "Vozidlo v době spáchání přestupku nikdo neřídil neboť bylo zaparkováno poblíž níže uvedeného místa." Co si od toho slibuju? Že se tím nebude chtít nikomu zaobírat a radši vyberou peníze od 10dalších vzorně platících. Mimo to napsali že jsem ohrozil jízdu jiných vozidel (na konci ulice ? :D ).
Zkoušel už někdo něco podobného ?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #1 kdy: 30 Července 2018, 11:00:51 »

Ještě tam napište že asi spíš chtějí vědět kdo tam zaparkoval.. tady jste s orgánem ochotný spolupracovat, ale pro ověření žádáte zaslání kopie spisu.

Zkoušel už někdo něco podobného ?

Ano.. nic dalšího se pak už nestalo.. ale bylo to u SO kde to po nezaplacení odpustku často zahodí a tak se z toho nedá moc usuzovat..
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2018, 11:20:51 »

Co si od toho slibuju? Že se tím nebude chtít nikomu zaobírat a radši vyberou peníze od 10dalších vzorně platících.
Tak na to rovnou zapomeň, Ostrava si jde pro peníze i přes mrtvoly 8)

Ale jo, pro začátek bych jim napsal, že vozidlo v danou dobu nikdo neřídil a pak uvidíme jejich další tah.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2018, 11:23:21 »

+ samozřejmě doporučuji seznámit se co nejdříve se spisem.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #4 kdy: 30 Července 2018, 13:39:06 »

Jen pro info, krom toho, že jedou neskutečné bomby tak spis určitě nepošlou přes infz.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #5 kdy: 30 Července 2018, 13:41:53 »

§ 27 odst. 1 písm. s) ZPPK je originální. Jsem zvědav, jak bude orgán prokazovat už jen formální aspekt přestupku. :-)

edit: Dle této logiky by šlo pokutovat kohokoli za cokoli, stačilo by to prohlásit za neohleduplné nebo neukázněné. Třeba by mohl orgán prohlásit, že řídit vozidlo v tričku žluté barvy je neohleduplné.
« Poslední změna: 30 Července 2018, 13:44:27 od Číkus »
IP zaznamenána

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #6 kdy: 30 Července 2018, 15:19:11 »

Nepřistupujte na jejich hru. Vozidlo bylo odstaveno z důvodu poruchy a v tu dobu jej nikdo neřídil, nebylo zaparkováno.
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #7 kdy: 27 Srpna 2018, 09:10:48 »

Jak jsem řekl tak jsem u udělal (napsal jsem že zaparkované vozidlo neřídil v době spáchání přestupku nikdo). Plus na radu 2M přidal něco ve stylu že měli nejspíše na mysli kdo s vozem přijel a pokud ano at pošlou jako souhlas kopii spisu. Přišlo toto .....

Trochu mě zaráží že po pachateli jíž nepátrají. Asi zatím nijak reagovat nebudu a uvidím co dál.
Zítra zajdu nahlédnout do spisu at vidím co mají.
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #8 kdy: 05 Září 2018, 17:17:04 »

Dneska jsem se dostavil na úřad v 16:00 (úřední hodiny 8-17) a bylo mi sděleno že paní co má spis na starosti má pružnou pracovní dobu a už není v práci že pokud chci do spisu nahlížet je nutné ji předem telefonicky kontaktovat. Opravdu je toto má povinnost(o které jsem doposud neslyšel)? Z celé návštěvy byl samozřejmě proveden audiovizuální záznam.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #9 kdy: 05 Září 2018, 17:34:09 »

Není. Naopak je povinností úřadu Vám spis k nahlédnutí předložit, i kdyby byl v budově jeden jediný úředník.
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #10 kdy: 05 Září 2018, 17:42:13 »

Není. Naopak je povinností úřadu Vám spis k nahlédnutí předložit, i kdyby byl v budově jeden jediný úředník.
Taky jsem byl tohoto názoru a úředníkovi za kterým jsem byl poslán jsem to sdělil. Ten řekl že nemá klíče od její kanceláře či tak něco. Tak mám si tedy domluvit termín nahlédnout a dát sem nebo jen čekat jaký bude jejich další krok a později se vytasit s tím že mi nebylo umožněno nahlédnout.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #11 kdy: 05 Září 2018, 17:47:54 »

V této situaci běžně zasílám strohé oznámení, že jsem se dostavil, ale nahlížení nebylo umožněno, a tedy velice důrazně žádám, aby mi byla kopie spisu odeslána do datové schránky. Úřady se pak zachovají různě.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #12 kdy: 06 Září 2018, 07:09:12 »

Kdyby byl zájem o nahlédnutí do spisu, mohu zařídit 8)
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #13 kdy: 06 Září 2018, 10:22:12 »

Není. Naopak je povinností úřadu Vám spis k nahlédnutí předložit, i kdyby byl v budově jeden jediný úředník.
Přesně tak, a vy teď máte krásný bod do případného odvolání, pokud k němu vůbec dojde. Takže jste rozhodně na tom úřadě nebyl zbytečně.
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Řízení zaparkovaného vozidla
« Odpověď #14 kdy: 23 Září 2018, 09:55:15 »

Tak jsem jim dále napsal že mi nahlédnutí nebylo umožněno a opět žádám o zaslání kopie do datovky. Odpověd níže. Takže dostavit se v "jejich terminu a kouknout" ?
« Poslední změna: 23 Září 2018, 20:02:01 od Elfik »
IP zaznamenána