30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Údajné překročení rychlosti o více než 50km/h  (Přečteno 20051 krát)

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

Konecne jsem se po pul roce dostal ke zdokumentovani sveho udajneho prestupku a jeho reseni MU Podebrady, po odvolani pote KU Stredoceskeho kraje.

Popis situace:
Jednoho krasneho dne jsem, behem sve dovolene, vyrazil na otocku z Vrchlabi do Prahy koupit nejake veci potrebne k zastreseni pergoly abych naplnil slib, ktery jsem v nejakem slabem okamziku neuvazene dal tchyni a zene.  Shodou okolnosti se jednalo o 4.7., tedy predvecer svatku - provoz prekvapive temer nulovy, ja v modu 'kratka dovolena, pivo v lednici, bazen napusten, hodnota stresu = 0'. Jedine co mne lehce sralo bylo, ze jsem nemohl jet na motorce, protoze bych potrebny material proste neodvezl.
Cestou z Prahy jsem diky momentalnimu blazenemu rozpolozeni domnele prekracoval rychlost chvilemi i o podstatne vic, nez o nejakych trapnych 63km/h, nicmene usek pred odbockou na Dymokury, okolo rybniku, kde se mne pokousela PCR neuspesne zmerit navazuje na krizovatku a zeleznicni podjezd kam neni videt, takze tam rozumny clovek jezdi +/-100km/h a muj naftovy autobus nema zase takovou akceleraci, aby na nejakych 100m nejak podstatne zrychlil. Takze mi namerili, co mi namerili. Po zastaveni se mne pokousel pendrek chvili vychovavat, celkem rychle pochopil, ze to neni ta prava cesta, jak se dobrat nejakeho vysledku a velmi moudre usoudil, ze bude lepsi se mnou komunikovat co mozna nejmene.

Po predvolani do Podebrad byl organ (p.Budsky) vyslovene zovialni az pratelsky - do doby kdy pochopil, ze 'oslicku otres se' se rozhodne konat nebude. Potom zacal trosku ztracet nervy.

Cele to skoncilo klasicky - po odvolani promlcenim, coz mne trochu mrzi, protoze si myslim, ze to melo potencial na nejakou taskarici u soudu. Po vydani rozhodnuti krajem jsem jeste zkusil uplatnit nahradu nakladu s tim, ze mi to zamitnou a ja se budu tocit na tom, ze zrusenim rozhodnuti jsem vlastne nikdy nemohl byt obvineny a ze jsem jenom podaval vysvetleni, tedy jsem svedcil. Podle ocekavani mi to zamitli a ja jsem se na to po dukladnem prozkoumani souvisejicich zakonu a par pivech s kamaradem pravnikem vysral.

Davam to sem i pres ten trapny promlceny zaver proto, ze si myslim, ze to muze nekomu pomoci ve zdanlive bezvychodne situaci - zmereni,  nasledne zastaveni a ztotozneni ridice.  Spousta lidi by to podle mne vzdalo.

Heslo: 30km
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Údajné překročení rychlosti o více než 50km/h
« Odpověď #1 kdy: 13 Srpna 2014, 03:27:19 »

měřil DI Nymburk ? to je kdo ?  ;D ;D fotka zezadu  ;D nepotvrzenej vizuální kontakt mezi změřením a zastavením

strážníci si to pomrvili dosti  ;D

« Poslední změna: 13 Srpna 2014, 03:38:05 od Sadra17 »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Údajné překročení rychlosti o více než 50km/h
« Odpověď #2 kdy: 13 Srpna 2014, 08:20:44 »

Davam to sem i pres ten trapny promlceny zaver proto, ze si myslim, ze to muze nekomu pomoci ve zdanlive bezvychodne situaci - zmereni,  nasledne zastaveni a ztotozneni ridice.  Spousta lidi by to podle mne vzdalo.

To je pravda, stále je strášná spousta lidí co si nechají všechno líbit a platí a platí.
Myslím, že v tomhle případě by to krajský úřad stejně vracel k novému projednání, je tam řada pochybností, s kterými se správní orgán nevypořádal. Naštěstí díky kvalitní práci DI Nymburk to dopadlo dobře :)
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Údajné překročení rychlosti o více než 50km/h
« Odpověď #3 kdy: 13 Srpna 2014, 12:04:27 »

Prekvapilo mne, ze 1. stupen tvrdil, ze jste se sice nevyjadril, ale podepsal (na miste), nicmene 2. stupen tvrdi, ze "Odvolatel sveho prava [na vyjadreni] nevyuzil a oznameni jako takove nepodepsal". Na oznameni samotnem podpis opravdu nevidim. Jak to tedy bylo? :)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Údajné překročení rychlosti o více než 50km/h
« Odpověď #4 kdy: 13 Srpna 2014, 14:02:04 »

Prekvapilo mne, ze 1. stupen tvrdil, ze jste se sice nevyjadril, ale podepsal (na miste), nicmene 2. stupen tvrdi, ze "Odvolatel sveho prava [na vyjadreni] nevyuzil a oznameni jako takove nepodepsal". Na oznameni samotnem podpis opravdu nevidim. Jak to tedy bylo? :)
takovych nesmyslu je tam vic. PCR na miste sepsala oznameni a ja jsem jim podepsal, ze to sepsali prede mnou a proskrtali. potom jsme jim podepsal pouceni ale odmitl jsem se k tomu oznameni vyjadrit, protoze jsem nevedel co na mne maji.

U 1.instance v Podebradech jsem odmitl podat vysvetleni, pouze jsem vznesl pozadavky na doplneni spisu.

btw - jak se v rozhodnuti dojemne zminuje o tom, ze mi dal spodni hranici protoze jsem jeste nikdy nemel zakaz rizeni - to je blbost. Mel jsem pred cca 15 lety pul roku zakaz rizeni - po pulce zmeneno na podminku. A on to musel vedet - soucasti spisu byl i vypis z karty ridice, kde to jasne bylo napsano. Asi nejaky pokus o vstricnost abych zaplatil a nestoural.
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Údajné překročení rychlosti o více než 50km/h
« Odpověď #5 kdy: 13 Srpna 2014, 14:05:58 »

Mel jsem pred cca 15 lety pul roku zakaz rizeni - po pulce zmeneno na podminku. A on to musel vedet - soucasti spisu byl i vypis z karty ridice, kde to jasne bylo napsano. Asi nejaky pokus o vstricnost abych zaplatil a nestoural.

K tomu už přihlížet nesmí (per analogiam § 105 trestního zákoníku)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Údajné překročení rychlosti o více než 50km/h
« Odpověď #6 kdy: 13 Srpna 2014, 14:26:04 »

btw - jak se v rozhodnuti dojemne zminuje o tom, ze mi dal spodni hranici protoze jsem jeste nikdy nemel zakaz rizeni - to je blbost. Mel jsem pred cca 15 lety pul roku zakaz rizeni - po pulce zmeneno na podminku. A on to musel vedet - soucasti spisu byl i vypis z karty ridice, kde to jasne bylo napsano. Asi nejaky pokus o vstricnost abych zaplatil a nestoural.

Tak možná si toho starého záznamu nevšimnul, respektive mu nevěnoval pozornost.
V poslední době se setkávám v rozhodnutích s tím, že např. "správní orgán uložil sankci při střední hranici sankčního rozpětí, neboť obviněný má ve sledovaném období pěti let dva záznamy o překročení rychlosti v obci", takže by pravděpodobně k takovému starému záznamu stejně nepřihlížel jako k přitěžující okolnosti.
Někde jsem četl, že by snad měli zohledňovat jen jeden rok dozadu, ale v praxi jsem to zatím neviděl.

 
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Údajné překročení rychlosti o více než 50km/h
« Odpověď #7 kdy: 13 Srpna 2014, 14:34:07 »

Někde jsem četl, že by snad měli zohledňovat jen jeden rok dozadu, ale v praxi jsem to zatím neviděl.

Tak Luky
K tomu už přihlížet nesmí (per analogiam § 105 trestního zákoníku)

mi to objasnil, podle závažnosti přestupku či trestného činu by tomu mohl odpovídat ten rok zpátky.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:[WIN] Údajné překročení rychlosti o více než 50km/h
« Odpověď #8 kdy: 16 Srpna 2014, 15:46:09 »

Popravdě řečeno, měl jste víc štěstí než rozumu v tom, že to spadalo pod totálně přetížený Středočeský kraj a nestihli rozhodnout. Jinak tohle prvoinstanční rozhodnutí by 98 odvolacích správních orgánů ze 100 potvrdilo  ;)

Pobavil mě ovšem ten notoricky známý postup: obviněný přijde na přestupkové, nadiktuje si, čím chce doplnit spis, jaké chce dokazování a reakce správního orgánu? Nasrat - vydání rozhodnutí  ;D A v něm se samozřejmě s těmi požadavky nějak vypořádá.

V Praze a Středočeském kraji se může stát, že i takto lze uspět, ale obecně na prekluzi spoléhat nelze, pokud jí samotným obviněným není patřičně pomoženo a pokud sám nenahází do soukolí lopaty písku.
IP zaznamenána