30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7

Autor Téma: Brno - rezidentni nevjezd  (Přečteno 27266 krát)

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #75 kdy: 20 Srpna 2018, 10:00:51 »

A chteji opravdu technicaky nebo jen osvedceni o registraci vozidla? Na FB Parkovanivbrne.cz se totiz ukazalo, ze mezi temito dvemi doklady neznaji rozdily.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #76 kdy: 20 Srpna 2018, 10:14:29 »

...a defenestrace pořád nikde.....ach jo.
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #77 kdy: 20 Srpna 2018, 11:23:32 »

@Lerion

Ano opravdu chtěli TP a ne ORV. I když do té doby než je seženu, tak může proběhnout nějaké další školení a budou po mě chtít ORV.
Já už se jenom bavím.

------

BTW mi bylo krásně vysvětleno jak je to s tím Vyhrazeným parkovacím stáním.:
VPS se měly se zavedením Rezidentního parkování úplně zrušit, ale Flamiková ve snaze nahonit si politické body si prosadila, že v nějaké upravené formě 7-19hod zůstanou (peníze narozdíl od aut, MČ nesmrdí).
A tak si platím zábor a i kdybych jej využil jen 1 minutu denně, tak zaplatím plnou palbu á 50.000,-/rok/místo, protože výpočet je za METR a DEN.
Tj, žádné peníze vracet nebudou a pokud budu chtít na VPS parkovat mimo 7-19, tak si navíc na každé místo budu muset přikoupit přenosné abonentní oprávnění á 24.000,-/rok/1ks oprávnění
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #78 kdy: 20 Srpna 2018, 11:40:47 »

šusplech:
Nestava se mi to casto, ale dosla mi slova na jakekoli komentare. Neni nic, co k tomu mohu napsat a kazdemu, kdo ma inteligenci dostatecnou na zavazani tkanicek u bot to neni davno jasne.

...a defenestrace pořád nikde.....ach jo.
Protoze narozdil od uredniku, obcane jsou poslusni a vicemene zakonu dbali...
IP zaznamenána

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #79 kdy: 26 Srpna 2018, 22:23:32 »

Mate nekdo zkusenosti se zmenou trvaleho pobytu na ohlasovnu? Do bytu kde bydlim si TP hlasit nehodlam, ale mohla by byt zajimava sranda nahlasit si TP na magistrat a pak parkovat jako rezident v Brne-Stred.

Pozor, u paskvilu jménem rezidentní parkování v Brně si jeho autoři vyložili zákon tak, že na ohlašovně pobytu se žádní rezidenti nenalézají. Vizte oficiální web:
„Za místo trvalého pobytu v Rezidentní oblasti se nepovažuje, pokud je adresou trvalého pobytu fyzické osoby v Rezidentní oblasti sídlo ohlašovny nebo sídlo zvláštní matriky, které je v informačním systému označeno jako adresa úřadu.“

(Omlouvám se, že reaguji na téměř měsíc starý příspěvek, narazil jsem na tuto diskuzi až teď.)
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #80 kdy: 03 Září 2018, 10:56:51 »

Opět malé pokračování.
Minulý týden jsme se opět zúčastnili rokování na Zvonařce. Systém do cca 27.8. relativně fungoval. Bohužel po zmíněném datu šlo opět vše do (_!_)
Někdo se v tom začal vrtat, předělávat, měnit apod...
Bylo nám slíbeno, že nejpozději 1.9.2018 vše bude stoprocentně odladěné, ve finální verzi a půjde se systémem plnohodnotně pracovat.

Situace 3.9.2018:
Systém funguje i nefunguje, pořád se v tom někdo vrtá. Co šlo jednu chvíli editovat, o deset minut později editovat nejde. Ze systému mizí RZ, pak se tam zase náhodně objevují. Místo RZ se objevují nějaké nesmyslné znaky. RZ nelze měnit (připomínám, že naše společnost disponuje vnitroblokem se svými parkovacími místy) a to nám bylo nám slíbeno, že to půjde libovolně. A aby toho nebylo málo, tak jim ještě "padají" servery a do systému se kolikrát nejde ani přihlásit.

Ale že to bude stát za vyliž prdel, tak s tím asi počítali a nechali dnes ráno udělat z dálnice D1 u Brna parkoviště, aby lidi nemuseli do centra a složitě zadávat RZ do systému.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #81 kdy: 05 Září 2018, 11:20:40 »

Tak pozor, nova informace, ktera dozajista rozviri vody - az doted magistrat tvrdil, ze diky "systemu kvetinky" budou moci rezidenti parkovat i v sousednich oblastech. Na dotaz co kdyz neni moje oblast soucasti systemu bylo odpovezeno, ze to nevadi, ze si staci vyridit povoleni a mohu parkovat jak u sebe (tedy zdarma), tak v sousednich oblastech s rezidentnim parkovanim.
Ok, je to pitomost, ale dejme tomu.

Ovsem ted nova informace - na mestske casti, ktere rezidentni parkovani odmitly a nezverejnily tak cenik se toto nevztahuje a rezidenti techto mist si tak ani nebudou mit moznost za poplatek v sousednich zonach zaparkovat.

Kazdy den nejaka nova perla o tomto systemu.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #82 kdy: 06 Září 2018, 16:34:28 »

> Modré zóny v Brně mají vedlejší efekt, auta rezidentů mohou do míst pro pěší

Citace: Zkurvysyn Mrazek
Řidič má povolený vjezd, nikoli průjezd. V momentě, kdy budou nainstalované kamery, tak bude možné sledovat, zda auta do zóny pouze vjedou, nebo je za pár minut kamera uvidí na druhé straně

Tak to hodne stesti pane Mrazek :D Jak mi napriklad dokazou, ze jsem do zony vjel, projel svou ulici, nenasel misto k zaparkovani a nejel tedy ven ze zony mrknout jinam po parkovani (kdyz uz tu mame super system kvetinky)?
A vubec - na zaklade ceho nesmim misto, do ktereho mam povoleny vjezd projet? Ten clovek nezna ani zakladni zakony a vymysli si je.

Citace: Mluvci magistratu
Teoreticky je možné vjet kamkoliv. Samotná pěší zóna je však stále vymezena výsuvnými sloupky, což zabezpečuje omezení volného pohybu vozidel do pěší zóny

Vsiml jste si nekdo na Masarykove nebo Rasinove vysuvnych sloupku? Ja take ne. A salinam by se to asi take nelibilo... No nic, jdu tam sehnat nejakou nemovitost, abych si mohl zridit TP. Tohle mi za to trolleni stoji :D
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #83 kdy: 25 Září 2018, 12:12:43 »

Tak parkovanivbrne.cz usporadalo dve nebo tri tematicke prohlidky mestskeho centra, aby se zajemci mohli seznamit s novym skvelym systemem.

Znelo to jako paradni bizar a prilezitost mrknout na nejake tvare lidi, co stoji za webem a hlavne facebookem parkovanivbrne.cz. A moje ocekavani se vyplnilo. Bizar to fakt byl.   

Pry bylo prihlaseno 13 ucastniku. Dorazilo odhadem (zapomnel jsem je spocitat) asi 6-7 lidi. Na tento pocet tam byly 4 holky. Bohuzel se nepredstavily, ale jedna tvrdila, ze je z BKOMu. Jmena jsem po nich nechtel bo ani ja jsem nemel zajem se predstavovat. Opakovane se ze me snazily vytahnout zda jsem rezident nebo abonent nebo co vlastne. Vzdy jdem to zamluvil.

Prosli jsme asi nejmene problemove useky. Aut vsude stejne dost, aut stojicich v zakazech jeste vice. Ty litry modre a bile barvy v ulicich jsou ignorovany snad jeste vice nez za stareho systemu (alespon ted to vic bije do oci).


Protoze cely tenhle pocin od zacatku sleduji, informaci jsem mel pomerne hodne. Ale lidi, co tam bylo bez informaci nebo byli uplne zmateni, bylo dost. To jen podtrhuje zbytecnou slozitost celeho systemu.

 

A ted k nejvetsim perlickam, ktere tam padly (kurzivou citace, zbytek moje postrehy a komentare).
  • "Ano, kdyz pojedete vyzvednout babicku a bude to na dele jak 30 minut, tak musite zaplatit. Ale kdyz jste OSVC, tak je to super a muzete si to dat do nakladu."

    Docela vtipne bylo zamenovani zakazu vjezdu a vstupu navstevnikum do historickeho centra. Nebo planuji zakaz rozsirit z aut i na lidi? :D

    "Ano, kdyz za vami pojede remeslnik do historicke zony, musi se zaregistrovat a dolozit predem objednavku. Pak k vam prijede, postavi se na misto pro zasobovani, vylozi si vercajk a musi s autem odjet mimo zonu, protoze ma jen povoleni k vjezdu, ale ne k parkovani." Prvni co me napadlo byli remeslnici s pojizdnimi dilnami...
     
    "Pravidla se v centru Brna nemeni, takhle to bylo vzdycky, pouze se meni zpusob kontroly." Za takovou lez jsem mel chut ji jednu lisknout...

    "Na ulici Solnicni doslo k ubytku parkovacich stani zmenou ze sikmych na podelna o polovinu. Ale to je kvuli hasicum. Prece si nemyslite, ze bychom to delali naschval a meli radost z ruseni parkovacich mist?" No, zajimave, ze sikmo zaparkovana auta hasicum vadi, ale mnohem uzsi prujezd o 20 m vedle kvuli zahradkam hospod uz ne...

    "Asi vidite, ze rezervovana stani na dodatkovych tabulich jsou hrozne mala a z auta spatne citelna. Proto vam poradim pres den stat na normalnich a na tech s krizem jen v noci. Ale nektera s krizem jsou i v noci, tak to stejne radsi zkontrolujte."

    Pri pruchodu ulici jedna z "pruvodkyn" omylem skobrtla o jinou. Pobavil me komentar - "Promin, me oslnily ty krasne modre cary."

    Pak jsem zaslechl jen cast rozhovoru dvou jinych "...ja se hrozne tesim, ted pojedu do Prahy podivat se na ty jejich modre zony..."

    Na dotaz, zda mohou potvrdit nebo vyvratit informace, ze nektere znaceni bylo umisteno i pres nesouhlasne stanovisko PCR bylo odpovezeno, ze "Odbor dopravy nikdy nejedna proti nesouhlasu PCR". Necekal jsem, ze budou takhle lhat primo do oci. Ale nesel jsem je tam konfrontovat (proc taky, co bych z toho mel), ale pobavit se.

    "Parkovaci mista sice ubydou, ale rezidentum se zvysuje sance zaparkovat, takze mist je vlastne vice."

 

Co byla ovsem uplne nova informace a zcela se rozchazi se vsemi doposud vydanymi prohlasenimi, dokonce i s informacemi sesbiranymi napriklad zde Susplechem – nove kdyz bude mit firma vlastni parkoviste, tak ma neomezeny pocet povoleni k vjezdu do historickeho centra. To jsme vedeli. Driv ale tvrdili, ze jen tolik aut, kolik ma parkovacich mist, muze byt v centru. Ted tvrdi, ze je to neomezene, jen nesmi parkovat na parkovacich stanich.

 

Dalsi veci uz byly typicke demagogicke zvasty jak je vsechno skvele a jak je akorat par drobnosti, ktere je potrba vyladit. Na vetsinu slozitejsich dotazu muselo skladat odpoved vic pracovnic. Jedna vetsinou zacala nespravne odpovidat a dalsi ji zacaly opravovat.

 

Jako tresnickou na dortu bylo, ze "hlavni" pruvodkyne byla Slovenka, takze vyklad probihal v cizim jazyce. Nic proti Slovakum nemam, ale zrovna oni jsou jedni z nejvice poskozenych novym systemem. V Brne jich je hodne a vetsinou nemaji zakonou moznost ziskat trvale bydliste v Brne.

A takhle my si v Brne zijeme...
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #84 kdy: 27 Září 2018, 01:15:20 »

Nezkoumal jsem podmínky, ale v Praze se Slovákům uděluje povolení na přechodný pobyt. Našincům na trvalý.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #85 kdy: 27 Září 2018, 01:24:59 »

Brno je ale lepsi nez Praha, proto jen a pouze trvalý.
IP zaznamenána

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #87 kdy: 20 Ledna 2019, 21:18:33 »

Brno je ale lepsi nez Praha, proto jen a pouze trvalý.

Není tomu tak. Mluvil jsem s paní z magistrátu, která má tuhle agendu na starosti, a podle ní se sice v nařízení statutárního města Brna píše o trvalém pobytu, ale reálně cizincům s přechodným pobytem v oblastech placeného stání vydávají povolení stejně jako občanům s trvalým pobytem.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #88 kdy: 20 Ledna 2019, 21:35:05 »

V dobe kdy jsem to psal platilo, ze jen trvaly. Ted berou i prechodny. Ale ti nemaji tech 100 minut pro návštěvy.
IP zaznamenána

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Brno - rezidentni nevjezd
« Odpověď #89 kdy: 20 Ledna 2019, 21:38:22 »

Aha! O těch chybějících hodinách pro návštěvy vím.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7