30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: překročení rychlosti + materiální aspekt ; můj případ  (Přečteno 15477 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti + materiální aspekt ; můj případ
« Odpověď #15 kdy: 07 Března 2015, 17:50:06 »

Viděl jsem rozhodnutí.

Přesně jak jsem psal.. úřad to okecal.
Taktika obhajoby nebyla dobrá a kvalita rozhodnutí je nadprůměrná.. tohle bude větší čelenč než to druhé odvolání co jsem psal a kde soudruzi neudělali správně snad vůbec nic.

Ale aspoň je blízko do prekluze.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti + materiální aspekt ; můj případ
« Odpověď #16 kdy: 09 Března 2015, 00:13:16 »

Jsem lepší než jsem si myslel  ;D

Málo munice sice, ale i tak to vypadá na odvolání které by se mi nechtělo rozbíjet  :)

A pár poznatků z toho se časem bude hodit třebas..
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti + materiální aspekt ; můj případ
« Odpověď #17 kdy: 09 Března 2015, 09:50:26 »

Vzhledem k tomu, ze uprava rychlosti kvuli "snizeni hlucnosti" uz neni mozne, je 50ka na magistrale po sundani doplnkovych tabulek legalne a uz tam neni kvuli snizovani hluku. A jelikoz je to komunikace v obci, je tam vlastne ta 50ka spravne a neni duvod vyvolavat jakekoliv rizeni o moznem zvyseni rychlosti..
Není možné? Na základě čeho není? Na Spořilově v Senohrabské je 30 s dodatkem OMEZENI HLUKU. Tak jestli jsou zmetci schopni tam měřit a změřit ...
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti + materiální aspekt ; můj případ
« Odpověď #18 kdy: 09 Března 2015, 13:57:37 »

Vypada, ze jsem sam sebe chytnul do pasti. Byl jsem presvedcen, ze vysel rozsudek, ze hlucnost nemuze byt duvodem ke snizeni rychlosti na pozemni komunikaci a proto taky sundali vsechny dodatkove tabulky "Snizeni hluku". Ted jsem tedy na dane tema zkousel googlit, ale nic zajimaveho jsem nenasel..
IP zaznamenána

jrf

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti + materiální aspekt ; můj případ
« Odpověď #19 kdy: 21 Června 2015, 12:44:42 »

Krajský úřad rozhodnutí magistrátu stihl podržet, trochu tam snížili částku, už nechtějí 2300+1000, ale 1900+1000  :)

Tolik info. Nevíte prosím někdo, jestli to musím zaplatit i v případě, že podám správní žalobu? Lhůta na zaplacení je tuším měsíc, lhůta na podání správní žaloby 2 měsíce?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti + materiální aspekt ; můj případ
« Odpověď #20 kdy: 21 Června 2015, 14:12:54 »

Jestli je to přestupek, tak po podání žaloby požádáte správní orgán o odklad vykonatelnosti, na což je nárok, platit nemusíte (ale musíte podat tu žádost). Jestli to je sprdel, tak automatický ani nárokový odklad nenastává, lze o něj požádat soud (§ 73 SŘS), ale moc bych s tím nepočítal, navíc mám dojem, že za ten návrh je extra soudní poplatek.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti + materiální aspekt ; můj případ
« Odpověď #21 kdy: 21 Června 2015, 21:40:25 »

Nebyla 3.6. prekluze?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti + materiální aspekt ; můj případ
« Odpověď #22 kdy: 22 Června 2015, 11:26:09 »

Nebyla 3.6. prekluze?

Stihli to ještě před ní.
Ironie že kdyby si jrf nevyzvedával dopisy hned a využíval doručovací lhůty tak to na prekluzi asi stačilo.

Může to být zajímavý případ na materiální aspekt.
Třebas odvolačka de facto píše že slavný rozsudek se týkal překročení o 2km/h, ale při překročení o 17 materiální aspekt vyplývá už z rychlosti.
Nebo podle výpovědi strážníka i samozřejmě řidiče způsob jízdy nebyl nebezpečný, ale úřad prohlásil že byl "protože proto".

Ale toho by se už musel ujmout někdo zkušený se soudy a nejlépe advokát.
IP zaznamenána