30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zákaz zastavení - porucha vozidla  (Přečteno 4807 krát)

Pohan

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
[?] Zákaz zastavení - porucha vozidla
« kdy: 21 Července 2018, 23:00:50 »

Řidič zastavil vozidlo v zákazu zastavení kvůli poruše vozidla. Nyní provozovateli přišla výzva k zaplacení určené částky.
1) Má provozovatel nahlásit řidiče, který posléze podá vysvětlení o poruše vozidla, nebo má informovat úřad o poruše vozidla provozovatel (a neudávat totožnost řidiče, protože k přestupku nedošlo)?
2) Jak se správní orgány dívají na svědeckou výpověď osoby, která je v příbuzenském postavení vůči podezřelému?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - porucha vozidla
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2018, 10:09:53 »

Jsou asi obě možnosti.. napráskat a pak to bude řešit řidič a nebo ignorovat a řešit to jako provozovatel.
Hlavní je jak velký ovčan či bijec je řidič.

Nabízí se napráskat řidiče a ten by na dotaz SO nenapsal přímo že řídil.. třebas by napsal že měl auto půjčené.. ale rovnou by napsal o poruše a požádal o zastavení z důvodu že se přestupek nestal.
Ta taktika dává asi největší prostor pro SO aby udělal nějakou botu.
IP zaznamenána

Pohan

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - porucha vozidla
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2018, 23:19:49 »

A co otázka č. 2:

Jak se správní orgány dívají na svědeckou výpověď osoby, která je v příbuzenském postavení vůči podezřelému?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - porucha vozidla
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2018, 09:51:19 »

Dívají se na to různě.. pořád je to svědectví a SO se s tím musí vypořádat.. ale může argumentovat že příbuzný není nezávislý svědek.

Když by třebas SO měl svědectví policajta a opačné svědectví příbuzného tak bude asi věřit policajtovi.
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - porucha vozidla
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2018, 12:40:58 »

Dobrý den,

mám obdobný problém a nechci zbytečně otevírat nové vlákno. Nastal u mě následující problém:

1. Auto zaparkováno na ulici den před zahájením blokového čištění, příchod k autu následující den cca hodinu po zahájení, nalezen vzkaz od městapa, vozidlo přesunuto.
2. Můj naivní pokus vyřešit problém na městapu s tím, že došlo k poruše a vozidlo bylo následně odtaženo + tvrzení doloženo zakázkovým listem z velkého autorizovaného servisu (nelze startovat + vozidlo dotaženo).
3. Doručeno sdělení obyčejným dopisem o možnosti vyřešení přestupku v příkazním řízení, následně můj telefonát na odbor o co jim jde.
4. Údajně jsem měl vozidlo řádně označit, takže pokud jsem tak neučinil, dostanu pokutu stejně.

Máte někdo doporučení, jak to celé vyřešit tak, abych se vyhnul případným dalším chybám?

Díky za reakce
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - porucha vozidla
« Odpověď #5 kdy: 07 Srpna 2018, 12:57:59 »

Vůz byl  běžně zaparkovaný? V souladu se značením?
Je smůla, že k poruše došlo ráno při plánovaném odjezdu, než servis zareagoval, chvíli to trvá.... Průchozí?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - porucha vozidla
« Odpověď #6 kdy: 07 Srpna 2018, 13:00:27 »

Vozidlo jste nepochybně řádně označil trojúhledníkem za vozidlem jak požaduje § 26 odst. 3 - 50 m nebylo možno dodržet, byl těsně za vozidlem; než jste sehnal servis a vrátil se, už  tam nebyl ani trjúhleník, ani vozidlo.
« Poslední změna: 07 Srpna 2018, 13:02:07 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - porucha vozidla
« Odpověď #7 kdy: 07 Srpna 2018, 13:04:04 »

"Zastavení" je něco jiného, než "zastavení vozidla":

ZPPK, § 2:
o) zastavit znamená uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu,

p) zastavit vozidlo znamená přerušit jízdu z důvodu nezávislého na vůli řidiče,
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - porucha vozidla
« Odpověď #8 kdy: 07 Srpna 2018, 13:08:05 »

Mě taky někdo ukradl trojúhelník :-) Mám podezření že to byli zasahující MP které se z toho snažili udělat přestupek:-))) (jinak to WIN protože se že z MÚ už víc jak dva roky neozvaly) poslalali výpalné, odpor, proveden výslech sprostého podezřelého, a necháno vyhnít.
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení - porucha vozidla
« Odpověď #9 kdy: 07 Srpna 2018, 15:18:19 »

    Díky všem za odpovědi. Šlo mi především o to, abych zbytečně neudělal další hloupost. Myslím, že mi výrazně pomohla soudružka z magorátu tím, že mi sdělila, na čem se budou "točit". Zásadní je, jestli označení vozidal trojúhelníkem je jediná moje povinnost v souvislosti s porouchaným vozidlem, případně jsem chtěl vědět, jak mám situaci popsat, aby mě nenachytali. Magoračka mi navíc tvrdila, že jsem měl navíc nepojízdné vozidlo nahlásit na městapo a to, že jsem nedodržel.

    Dopis tedy budu ignorovat, počkám na příkaz, podám odpor a následně ve správním řízení sdělím, že vozidlo bylo nepojízdné, bylo řádně označeno dle zákona a značení jsem po návratu k vozidlu za účelem odtažení již nenašel.

   Ocením i případné další postřehy nebo připomínky.

Vůz byl  běžně zaparkovaný? V souladu se značením?
Je smůla, že k poruše došlo ráno při plánovaném odjezdu, než servis zareagoval, chvíli to trvá.... Průchozí?
Auto stálo na ulici, kde je parkování povolené a naprosto běžné. Šlo o blokové čištění.
IP zaznamenána