30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Novinka v kasírování - tažné oko  (Přečteno 21858 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Novinka v kasírování - tažné oko
« kdy: 11 Srpna 2014, 19:12:47 »

Kolega dostal pokutu za to, že neměl v povinné výbavě tažné oko :o Zaplatil 500,- hezky ostříhán smutně zabečel a zaběhl zpět do ohrady. Je to mladej kluk, papíry má chvíli a už nafasoval 500,- za 40 km/h na 30km/h a teď to tažné oko. Hledal jsem obsah povinné výbavy, ale tažné oko jsem nenašel.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2014, 21:17:18 »

Tak ať se podívá co má napsané v bloku na pokutu. Zajímal by mě paragraf, pravděpodobně bude mít § 125c odst. 1 písm. k) pro porušení § 5 odst. 1 písm. a) z.č. 361, ale měl by tam být popis přestupkového jednání, v tomhle případě neměl tažné oko apod., čemuž nevěřím :) Spíš tam bude např. technický stav bez uvedení detailů.

Podal bych v jeho případě podnět k přezkumu, společně se stížností.

 
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2014, 09:44:49 »

A taková povinnost opravdu existuje?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #3 kdy: 12 Srpna 2014, 09:55:03 »

Neexistuje, v povinné výbavě podle vyhlášky 341/2002 Sb., § 32 tažné oko opravdu není.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2014, 18:24:05 »

Nadiktoval mi to po telefonu, zítra budu mít bloček. Pokud ten škrabopis dobře rozluštil, tak je na bločku:

Zákon 361/200 paragraf 125C1K - bez úplné povinné výbavy
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2014, 20:29:45 »

No jasně, to se dalo čekat.
Ať pošle na policii, tu která mu blokovou pokutu ukládala, podnět k přezkoumání uložené blokové pokuty.
V podnětu popíše co a jak se odehrávalo, a že v dobré víře v perfektně odvedenou práci chráničů souhlasil s blokovou pokutou, i přesto, že se mu to porušení nezdálo, ale je mladý, nezkušený a rozhodnutí chráničů respektuje. V podnětu musí uvést i to, že blok na pokutu není správně vypsán, chybí konkrétní porušení a není jasně popsáno co bylo podstatou přestupku, bez úplné povinné výbavy nic neznamená, musí být napsané co konkrétně chybělo.

Současně bych na jejich jednání podal stížnost a žádal o vrácení peněz, pokud to byla pokuta na místě zaplacená.
Jestli byla na místě nezaplacená, tak ať jí zatím neplatí. Stížnost se podává u Odboru vnitřní kontroly buď hlavního města Prahy nebo krajského ředitelství xxx kraje, podle toho v kterém kraji se to stalo.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #6 kdy: 12 Srpna 2014, 22:28:18 »

K podnětu i stížnosti je vhodné připojit kopii bločku, originál nechť si nechá.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #7 kdy: 13 Srpna 2014, 20:46:12 »

No, jak se říká, na pos**ného i haj*l spadne, tak měl mladej včera nehodu po které by se mu to oko hodilo :) Ze zatáčky proti němu vyjela ochcáfka která předjížděla audinu. Mladej to strhnul do škarpy, mlasknul do plotu, pošramotil masku a při otočce krapet svoje dveře. Koupil tu feldu před asi 14 dny :o Samozřejmě, že ani jedno z aut nezastavilo. Bloček dodá asi zítra a já jemu na oplátku ofotím Vaši odpověď.
 Ještě bych potřeboval pořešit problém s řízením služebního vozidla. Máme na firmě 7 dodávek, jezdíme po celé republice a hlavně  cestu z pracoviště nemáme placenou. Klidně to hodí i 30 hodin měsíčně, a já se ptám, případná nehoda, úraz by se řešila jak? Byl by to pracovní úraz....... Jsem v případě nehody zaměstnanec nebo soukromá osoba?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #8 kdy: 14 Srpna 2014, 07:06:23 »

Ještě bych potřeboval pořešit problém s řízením služebního vozidla. Máme na firmě 7 dodávek, jezdíme po celé republice a hlavně  cestu z pracoviště nemáme placenou. Klidně to hodí i 30 hodin měsíčně, a já se ptám, případná nehoda, úraz by se řešila jak? Byl by to pracovní úraz....... Jsem v případě nehody zaměstnanec nebo soukromá osoba?

Pokud zaměstnavatel vyžaduje, aby měl zaměstnanec vozidlo i po ukončení pracovní doby, např. z důvodu pracovního výjezdu z domova, což v řadě zaměstnání šetří čas a urychluje objíždění zákazníků, tak si myslím, že by se jednalo o pracovní úraz a to, jak v případě odjezdu z domova do zaměstnání, tak odjezdu ze zaměstnání domů.
Samozřejmě pokud se to stane opravdu při přemísťování ze zaměstnání do místa bydliště.
Pokud je užívání služebního vozidla po pracovní době dobrovolené, kdy si může zaměstnanec rozhodnout jestli bude vozidlo užívat nebo ho nechá na firmě, tak to nebude pracovní úraz a jede jako soukromá osoba.

Skoro 4 pracovní dny neplacené za měsíc to je masakr :P To je asi dobře placená práce :)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #9 kdy: 15 Srpna 2014, 18:57:34 »

Při počtu dvaceti montérů je úspora solidní >:( Doba je zlá, práce moc není, každý drží pusu aby nevyčuhoval......Zkoušel jsem řešit nejen tohle, ale i další podrazy a všechno se obrátilo proti mně, ale to už jsme mimo vlákno a zaměření webu.
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #10 kdy: 16 Srpna 2014, 17:30:37 »

Záleží na tom, co máte uvedené v prac.smlouvě. Pokud Vám služební cesta začíná i končí v místě bydliště, tak pak při nehodě to bude pracovní úraz (v okamžiku opuštění bydliště jste již na služ.cestě, čili v pracovním procesu). Pokud ovšem máte uvedeno ve smlouvě, že Vám služ.cesta začíná i končí na sídle firmy, tak pak nehoda nebude brána jako prac.úraz (jako prac.úraz bude brána pouze cesta ze sídla firmy na pracoviště a zpět). Asi by šlo ještě na prac.úraz uhrát pokud by sídlo bylo někde po cestě a nehoda by se stala již v úseku mezi sídlem a pracovištěm.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Novinka v kasírování - tažné oko
« Odpověď #11 kdy: 18 Srpna 2014, 20:54:15 »

Podle zákoníku práce je úraz úrazem pracovním i pokud k němu dojde „v přímé souvislosti s [plněním pracovních úkolů]“. Případný soud bude tuhle přímou souvislost zkoumat bez ohledu na znění pracovní smlouvy o tom, kde formálně začíná služební cesta (pokud to smouva vůbec specifikuje).
IP zaznamenána