30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti a předvolání na úřad  (Přečteno 5096 krát)

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« kdy: 18 Července 2018, 11:14:22 »

Zdravím byl jsem změrený a následně předvolán na úřad možná už reaguju pozdě ale přišel jsme na úřad zdelil jsem úředníci že na te fotce to nemohu být já a tak ona do protokolu na mou výpověď uvedla že auto půjčují rodině a že to řídila osoba mi blízká a bylo mi řečeno že mě znovu předvolá

?Copak mě čeká na dalším předvolání ?
?Neuškodil jsem si tím že jsme uvedl osobu blízkou ?

? Poradíme nějakou obranu ?

Děkuji za rady
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2018, 11:29:34 »

Záleží na tom jestli to bylo automatizované měření a tak to jde překlopit na SprDel alias přestupek provozovatele.

Ale ten popis není úplně obvyklý průběh..
běžně se při automatickém měření posílá odpustek.. výzva k uhrazení určené částky a když to není automatické měření tak policajti řidiče zastavují.

Předvolání poslali policajti ..včetně městských.. a nebo úřad??
Měřili policajti a nebo automat??
Jaký přestupek se přesně řeší.. překročení rychlosti v jaké kategorii??
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #2 kdy: 18 Července 2018, 11:47:08 »

Byl jsem změřený policii rychlomerem prolaser iii/pl-dok ii

Z dálky jsem videl policistu jak si vykracuje k cestě tak jsem odbočil a jel jiným směrem . V dopise stalo nezjistitelny řidič motorového vozidla ...

Předvolání poslal úřad

Řeší se překročení rychlosti

Ale já už na úřadě byl do výpovědi bylo napsáno že k autu má přístup více lidí a že uvádím že to byla osoba mi blízká
úředník říkal že si mě znovu předvolájí , zajímá mě co mě čeká při takovém druhém předvolání a jestli jsem stou osobou blízkou neřekl nesmysl
« Poslední změna: 18 Července 2018, 11:51:12 od franta93 »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #3 kdy: 18 Července 2018, 11:58:52 »

Pokud jste byl předvolán jako provozovatel, stačilo říct, že se s odvoláním na vaše práva nebude k osobě řidiče vyjadřovat. Pokud jste byl předvolán jako podezřelý řidič, stačilo říct, že to vy nejste. Cokoliv navíc je zbytečné. Teoreticky by se teď mohli pokusit obtěžovat členy rodiny, ale já bych řekl, že už se nic nestane.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #4 kdy: 18 Července 2018, 12:12:55 »

Ok to jsi mě uklidnil
Počkám jestli přijde to předvolání a pak to sem když tak zkopiruju budu rád za pomoc  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #5 kdy: 18 Července 2018, 12:13:11 »

Udělal jste to dobře (asi by šlo postupovat ještě o něco lépe, ale chybu jste neudělal).

Pokud Vás předvolají znova, už tam osobně nechoďte. Mohlo by hrozit, že předvolají i fízly, jestli Vás náhodou nepoznají.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #6 kdy: 18 Července 2018, 12:23:34 »

Z dálky jsem videl policistu jak si vykracuje k cestě tak jsem odbočil a jel jiným směrem . V dopise stalo nezjistitelny řidič motorového vozidla ...

V tom případě to vypadá slibně.

zajímá mě co mě čeká při takovém druhém předvolání a jestli jsem stou osobou blízkou neřekl nesmysl

Možná se už nic dalšího nestane a úředník jen nechtěl přiznat že jste z toho venku a tak strašil.. počkejte jestli z úřadu přijde něco dalšího.. do té doby se tím nemusíte znepokojovat.

To vysvětlení úplně ideální nebylo.. lepší bylo jim nic nevysvětlovat a jen říct že jste neřídil a dál využíváte svého práva nevypovídat.
Ale asi to není ani velký problém.

Teoreticky by poťouchlý úředník mohl zkusit s tím něco vymyslet.. může obesílat vaše osoby blízké.. v krajním případě může zjistit že třebas máte jen jednu osobu blízkou s řidičákem a nebo nemáte žádnou a dál to řešit..
..ale jestli tam nejste známý potížista a nebo nemá úředník důvod vám osobně škodit tak u běžného obviněného bych to neočekával.
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #7 kdy: 18 Července 2018, 12:47:42 »

 Ok super moc děkuju
Snad to pro mě dobře dopadne budu informovat kdyby něco přišlo at vim jak postupovat
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #8 kdy: 19 Července 2018, 20:39:19 »

Z dálky jsem videl policistu jak si vykracuje k cestě tak jsem odbočil a jel jiným směrem . V dopise stalo nezjistitelny řidič motorového vozidla ...

V tom případě to vypadá slibně.

zajímá mě co mě čeká při takovém druhém předvolání a jestli jsem stou osobou blízkou neřekl nesmysl

Možná se už nic dalšího nestane a úředník jen nechtěl přiznat že jste z toho venku a tak strašil.. počkejte jestli z úřadu přijde něco dalšího.. do té doby se tím nemusíte znepokojovat.

To vysvětlení úplně ideální nebylo.. lepší bylo jim nic nevysvětlovat a jen říct že jste neřídil a dál využíváte svého práva nevypovídat.
Ale asi to není ani velký problém.

Teoreticky by poťouchlý úředník mohl zkusit s tím něco vymyslet.. může obesílat vaše osoby blízké.. v krajním případě může zjistit že třebas máte jen jednu osobu blízkou s řidičákem a nebo nemáte žádnou a dál to řešit..
..ale jestli tam nejste známý potížista a nebo nemá úředník důvod vám osobně škodit tak u běžného obviněného bych to neočekával.

To aby si urednik najal detektiva :-).

Komentář k NOZ: § 22 - Osoba blízká

§ 22 (1) Osoba blízká je příbuzný v řadě přímé, sourozenec a manžel nebo partner podle jiného zákona upravujícího registrované partnerství (dále jen „partner“); jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké, pokud by újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá důvodně pociťovala jako újmu vlastní. Má se za to, že osobami blízkými jsou i osoby sešvagřené nebo osoby, které spolu trvale žijí.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #9 kdy: 20 Července 2018, 09:29:37 »

Thom@s: Tak on nemusí otravovat všechny možný a ani nemusí mít ambici něco vypátrat. Spíš by tam teoreticky mohla bejt nějaká zášť méně vytížené úřednické svině jako "tak tys mi do toho hodil vidle osobou blízkou, jak já si ještě aspoň jednu-dvě takové osoby, které budu schopen odhalit v registrech, předvolám, ať ti za to poděkují, a ať můžu vykázat nějakou činnost". Ale reálně bych se toho nebál.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #10 kdy: 20 Července 2018, 09:39:43 »

Dotyčné osoby mohou úřednici napsat, že odmítají cokoli uvádět  8)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a předvolání na úřad
« Odpověď #11 kdy: 20 Července 2018, 11:00:53 »

To aby si urednik najal detektiva :-).

No jasně.. správnou taktikou pokusy ztotožnit tu osobu blízkou bez problému rozstřelíte..
..byla by to spíš pomsta jak píše iWarp
a taky můžou trefit na ovcoidní osobu blízkou která bude mít potřebu na úřad jít a něco jim říkat.

Ale jak jsem už psal.. prakticky to hrozí jen když se úředník chce obviněnému za něco mstít.

Ale přesto.. i tomu malému riziku je lepší se vyhnout a taky termín "osoba blízká" je zprofanovaný a vypadá to že se jen vymlouváte.. vynechat to je výhodnější a nic to nestojí.
IP zaznamenána