30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ústní jednání nařízeno 3 dny předem  (Přečteno 9173 krát)

j.k.

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Ústní jednání nařízeno 3 dny předem
« kdy: 11 Srpna 2014, 16:04:49 »

Vážení, dnes (11.8.) jsem si byl po 10ti dnech od prvního pokusu o doručení převzít písemnost od magistrátu, dle očekávání se jednalo o údajných 58 v obci, kdy městská opicie údajně na místě (které je označeno jen názvem zhruba 2km dlouhé ulice) zastavila vozidlo, které je údajně moje a údajně jsem s ním spáchal přestupek. Slovo údajně je záměrně použito tolikrát, protože "důkazy" proti mé osobě se budou skládat jen z výpovědí opicajtů, že na fotce z radaru je moje vozidlo řízené mnou, na té fotce z radaru není vidět RZ ani můj obličej, jedná se tedy o snadno rozstřelitelnou záležitost. Nicméně jsem celkem na vážkách z jedné věci: v uvedeném dopise se píše, že ústní jednání je stanoveno na 13.8. a jestli umím počítat (věřím, že na rozdíl od zoufalců, kteří jsou placeni magistrátem za dopravní buzeraci, trochu umím) a jestli znám správní řád (věřím, že na rozdíl od zoufalců, kteří jsou placeni magistrátem za dopravní buzeraci, trochu znám), jsem si skoro i jistý, že nebylo dodrženo, že termín jednání je sprostému pirátovi oznámen 5 dní předem. Otázky na vás, zkušenější a moudřejší znějí: setkal se s tím už někdo?? Jaká je vhodnější strategie?? Nesprávně nařízené jednání ignorovat a řešit to, až když orgán rozhodne v mé nepřítomnosti?? Či se ozvat a vyjádřit své rozčarování, ve své neskonalé dobrosrdečnosti je poučit a pak říct, ať další termín stanoví v souladu se správním řádem??
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání nařízeno 3 dny předem
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2014, 19:37:07 »

je to bobrej bod do odvolání
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání nařízeno 3 dny předem
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2014, 21:02:06 »

Otázky na vás, zkušenější a moudřejší znějí: setkal se s tím už někdo?? Jaká je vhodnější strategie?? Nesprávně nařízené jednání ignorovat a řešit to, až když orgán rozhodne v mé nepřítomnosti?? Či se ozvat a vyjádřit své rozčarování, ve své neskonalé dobrosrdečnosti je poučit a pak říct, ať další termín stanoví v souladu se správním řádem??

Stává se to, já měl osobě už tři takové případy.

Je možné využít různé možnosti, např.

Ignorovat - nechat rozhodnout v nepřítomnosti a použít to v odvolání, což může vést ke zrušení rozhodnutí a vrácení k novému projednání, ale nejpravděpodobnější je rovnou prekluze, záleží na tom, který kraj to bude řešit.

Omluvit se z ústního jednání, poučit správní orgán o lhůtách, čímž lze získat cca 1 měsíc navíc.

Tohle jsem udělal já, omluvil jsem se, že z důvodu naplánovaných pracovních povinností nejsem schopen účasti na ústním jednání. Ani v jednom případě to správní orgán netrklo, omluvu vyhodnotil jako nedůvodnou (úřední jednání má přednost před soukromými a pracovními záležitosmi) a rozhodl v nepřítomnosti, následovalo odvolání, samozřejmě blanketní (rád se nechávám vyzvat k doplnění odvolání :) ) - 2x prekluze, 1x to vrátili k novému projednání (jeden z důvodů nedodržení lhůty k předvolání), pak prekluze, správní orgán to nechal vyhnít v zásuvce.

Už je to delší dobu, v současný době bych to asi ignoroval a čekal, jestli to orgán napraví sám nebo rozhodne.
Do odvolání je to velmi dobrý bodík pro nás.
IP zaznamenána

j.k.

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání nařízeno 3 dny předem
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2014, 21:34:53 »

Děkuji za odpovědi, tato věc se mi stala prvně, proto se zajímám, zda se stává běžně a jaké jsou praktické aplikace takového pochybení ze strany úřadu a jak tento dárek od úřadu co nejmoudřeji využít. Logicky se také kloním k variantě s ignorováním, nakonec chybu udělal úředník a já nemám nikde zakořeněnou povinnost ho na tu chybu upozorňovat nebo s ním řešit nápravu. Jen v případě, že to povede k prekluzi po odvolání, budu možná litovat, že jsem nemohl klást otázky svědkům - městským strážníkům, kteří by mi do odvolání zvládli připravit munici a to navíc velmi zábavnou formou, alespoň podle jejich vystupování při silniční kontrole :) Ještě jednou děkuji
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání nařízeno 3 dny předem
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2014, 23:12:14 »

na to všechno může ještě dojít když to kraj vrátí k novýmu projednání  ;)
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání nařízeno 3 dny předem
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2014, 09:58:23 »

:D městapo je super! škoda že možná budeš ochuzen :D
IP zaznamenána

j.k.

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání nařízeno 3 dny předem
« Odpověď #6 kdy: 13 Srpna 2014, 19:47:03 »

Dilema vyřešeno: nakonec jsem to opravdu prostě a sprostě ignoroval. Doufám, že "jednání" proběhlo tak, že se úředník zaradoval, jak to má snadné a odflákl to ještě víc, něž by to odflákl, pokud bych byl přítomen :)
IP zaznamenána