30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Duše opicajta  (Přečteno 15784 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #15 kdy: 04 Července 2018, 10:46:26 »

Takže frajer si zabere celej jeden jízdní pruh, všem překáží, vystoupí z auta, otevře dveře do kořán, nezajímá ho jestli něco vedle něj jede a já si mám dát ještě pozor jestli se náhodou nebude motat kolem auta s balíčkem protože má přece zaplý blinkry? Nemám mu ještě jít na pomoc? Ani omylem, pokud tam zastaví jak debil tak ho vytroubim a může si blikat jak chce
Ten frajer dělá užitečnou práci a pokud je ze situace jasné, že to nijak jinak nešlo, beru ho prostě jako popeláře, taky na ně netroubím ať jdou s tou popelnicí do prdele, že mi blokují cestu.
Ještě mi prosím někdo vysvětlete proč naložená odtahovka bliká předemnou v tunelu dvaceti žlutejma světýlkama jako vánoční stromeček. Co to pro mě znamená?
Já ten signál vnímám jako - pozor tady jede velká nestandardní věc ze které by mohlo spadnout auto.
« Poslední změna: 04 Července 2018, 10:50:00 od Jan Novák »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #16 kdy: 04 Července 2018, 10:48:29 »

No třeba tady je to celkem klasika, PPL stojí na blikačkách uprostřed silnice (aby neblokoval tramvaj), všichni ho objíždí po tram. páse zprava a nevšiml jsem si že by s tím někdo měl zásadní problém. Ono tam prostě jinak zastavit na chvilku nejde.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #17 kdy: 04 Července 2018, 10:59:07 »

Honza Novák - Autopřepravníky převážej osm aut najednou a nikdy jsem neviděl že by museli blikat jak kokoti dvaceti světýlkama a obtěžovat tím ostatní
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #18 kdy: 04 Července 2018, 11:07:41 »

Jo a odtah blikačkujícího auta = baterie zdechlá na totálku.. nedalo by se toho nějak "využít"?
nedalo. Jim je to zcela lhostejné, zdůvodní si to, kraj podrží a pak se suďte… (oni ale nemají žádnou zodpovědnost a ani si nic u soudu platit nebudou, vše jde pak z rozpočtu)
« Poslední změna: 04 Července 2018, 11:10:46 od ViktorN »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #19 kdy: 04 Července 2018, 11:09:30 »

Ještě mi prosím někdo vysvětlete proč naložená odtahovka bliká předemnou v tunelu dvaceti žlutejma světýlkama jako vánoční stromeček. Co to pro mě znamená?
Tak to taky netuším, vždy když jsem volal odtahovku, tak stromeček zapl jen při nakládce / vykládce.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #20 kdy: 04 Července 2018, 11:27:42 »

Honza Novák - Autopřepravníky převážej osm aut najednou a nikdy jsem neviděl že by museli blikat jak kokoti dvaceti světýlkama a obtěžovat tím ostatní

Rozdíl tam je minimálně v tom, že převoz je lépe připraven. Odtah je tak nějak nouzovka, kdy nezřídka jde o čas a může nastat chyba. Jestli je to ale důvodem, to nevím, mně to nijak nevadí.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #21 kdy: 04 Července 2018, 11:39:35 »

To není argument, chyba může nastat i když povezu na střeše horský kolo nějakýmu cyklozmrdovi, nám si k tomu přikoupit žlutej maják? Pozor, kolo může spadnout.

Jde o to že odtahovkáři by byly nejradši kdyby mohli jezdit s modrým majákem protože oni jsou víc a musej spěchat aby odtáhli co nejvíc aut.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #22 kdy: 04 Července 2018, 12:26:54 »

Ještě mi prosím někdo vysvětlete proč naložená odtahovka bliká předemnou v tunelu dvaceti žlutejma světýlkama jako vánoční stromeček. Co to pro mě znamená?

Když otázka je co to znamená.. tak to znamená že by jízdou a nebo pracovní činností vozidla mohla být ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
A ještě to znamená že tomu vozidlu musíte..
Citace
umožnit jízdu nebo pracovní činnost a podle okolností snížit rychlost jízdy, popřípadě i zastavit vozidlo.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #23 kdy: 04 Července 2018, 13:44:40 »

Ten frajer dělá užitečnou práci a pokud je ze situace jasné, že to nijak jinak nešlo, beru ho prostě jako popeláře, taky na ně netroubím ať jdou s tou popelnicí do prdele, že mi blokují cestu.



Co je tohle za nesmysl? “Užitečná práce”? Je to práce jako každá jiná, zrovna tak řidič kamionu je užitečná práce ale to neznamená že je v pořádku když se předjížděj na dálnici 10 minut a omezujou ostatní. Srovnání s popelářema je mimo, tam to jinak nejde.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #24 kdy: 04 Července 2018, 14:05:17 »

Co je tohle za nesmysl? “Užitečná práce”? Je to práce jako každá jiná, zrovna tak řidič kamionu je užitečná práce ale to neznamená že je v pořádku když se předjížděj na dálnici 10 minut a omezujou ostatní. Srovnání s popelářema je mimo, tam to jinak nejde.
Srovnání s popelářema je zcela na místě. V úzké ulici vidím někoho doručovat balík, vidím, že to jinak nejde, tak to zkousnu do doby než bude mít každý heliport na drony. Naopak příklad kamioňáka je mimo, protože ten se nemusí chovat jako hovado a ohrožovat ostatní, může normálně jet a předjíždět kdy se to hodí jako všichni ostatní.

A ano i ppl může dojít s ledničkou kus pěšky, stejně tak jsem viděl na Hvaru, že lidé jezdili s popelnicema pár set metrů ven z města, protože do těch uliček se popelář nevejde. I na sídlišti by mohl vrátný odtlačit ve stanovenou hodinu popelnice na konec ulice, kde nebude popelář vadit provozu. Všechno jde nějak jinak.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #25 kdy: 04 Července 2018, 15:52:48 »

Ještě mi prosím někdo vysvětlete proč naložená odtahovka bliká předemnou v tunelu dvaceti žlutejma světýlkama jako vánoční stromeček. Co to pro mě znamená?

Když otázka je co to znamená.. tak to znamená že by jízdou a nebo pracovní činností vozidla mohla být ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
A ještě to znamená že tomu vozidlu musíte..
Citace
umožnit jízdu nebo pracovní činnost a podle okolností snížit rychlost jízdy, popřípadě i zastavit vozidlo.
No, to si tak uplne nemyslim. Pokud odtahovka naklada nebo sklada auto - ok, ma oranzovy majaky ktery pusti aby vsichni videli ze se neco deje/bude dit. A kdyz kvuli tomu zablokuje silnici, protoze to jinak nejde, tak holt chvili pockam. Kdyz uz ale ma nalozeny auto na hrbete a veze ho, tak je to uplne normalni nakladak bez jakychkoli naroku na extraburty a nema co blikat oranzovyma svetylkama.
Je to stejny pripad jako supi, co cekaji za bukem az jim jejich kamaradi fizlove, zachranari nebo hasici ohlasi nehodu a oni k ni vyrazi. Ti take obcas blikaji oranzovymi majaky uz cestou tam a maji pocit, ze je to opravnuje k jizde na cervenou, absolutni prednosti (to mi jeden zkousel vysvetlovat na Uvalske na semaforu) a podobne.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #26 kdy: 04 Července 2018, 21:38:02 »

Ti take obcas blikaji oranzovymi majaky uz cestou tam a maji pocit, ze je to opravnuje k jizde na cervenou, absolutni prednosti (to mi jeden zkousel vysvetlovat na Uvalske na semaforu) a podobne.
To neni jejich pocit, na cervenou s oranzovyma majakama opravdu mohou. Nesmi pri tom nikoho ohrozit a nemaji pravo prednosti jako majaky modre.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #27 kdy: 05 Července 2018, 00:31:26 »

To neni jejich pocit, na cervenou s oranzovyma majakama opravdu mohou. Nesmi pri tom nikoho ohrozit a nemaji pravo prednosti jako majaky modre.
Nemyslim. Pravo nedodrzovat predpisy maji jen pri vykonu cinnosti, tedy napriklad pri asistenci na miste. V zadnem ptipade pri honbe za kseftem. Podporeno i vyjadrenim policie.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #28 kdy: 05 Července 2018, 01:19:50 »

To neni jejich pocit, na cervenou s oranzovyma majakama opravdu mohou. Nesmi pri tom nikoho ohrozit a nemaji pravo prednosti jako majaky modre.
Nemyslim. Pravo nedodrzovat predpisy maji jen pri vykonu cinnosti, tedy napriklad pri asistenci na miste. V zadnem ptipade pri honbe za kseftem. Podporeno i vyjadrenim policie.
Primárně jsem to nemyslel jen na asistenční služby, ale na všechny užívající oranžový maják (tedy popeláře, údržbu silnic, lajnování silnic, různé vozy údržby a havárií a podobně). Jinak pokud by to schválila Vaše babička, mělo by to na tomto fóru určitě větší váhu, než vyjádření od policie.

Fízlové při výslechu normálně lhali, což mě dost rozhodilo.

Já to vnímám z pozice řidiče (dle vývoje zdejší diskuse) a jako řidič nejsem kompetentní posoudit, zda vozidlo se zapnutými majáky vykonává činnost, pro kterou majáky může dle zákona užít. Tedy pro mne, jakožto pro dalšího účastníka provozu, platí:

Citace
§ 42, zák. 361/ 2000 Sb.

(1) Řidič vozidla vybaveného zvláštním výstražným světlem oranžové barvy2) smí tohoto světla užívat jen tehdy, mohla-li by být jeho jízdou nebo pracovní činností ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Jestliže to vyžaduje pracovní činnost tohoto vozidla, není jeho řidič povinen dodržovat ustanovení pravidel provozu na pozemních komunikacích uvedených v § 4 písm. c), § 7 odst. 1 písm. b), § 11 odst. 2, § 12 odst. 1, 2 a 4, § 13, § 14 odst. 1 a 2, § 18 odst. 2 písm. b), § 22 odst. 3, § 24 odst. 4 písm. a), c), d), e), f) a g), § 25 odst. 1, 2 a 3, § 26 odst. 3, § 27, § 28 odst. 2, § 30, 36, 37 a § 39 odst. 4 a 5; je však povinen dbát zvýšené opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

(2) Řidiči ostatních vozidel musí vozidlu podle odstavce 1 umožnit jízdu nebo pracovní činnost a podle okolností snížit rychlost jízdy, popřípadě i zastavit vozidlo.

A čistě subjektivně z vlastní zkušenosti mohu říct, že příjezd vánočního stromečku k nehodě bez fízlů (tedy bez označení majáky) / poruše / odstavenému vozidlu - ikdyž na blikačkách a označený trojúhelníkem, přispívá k bezpečnosti provozu na PK daleko víc než bych si před svou zkušeností myslel. Tím bych chtěl taky znevěrohodnit tvrzení, že už jen označení stromečkem (a s tím spojenou jízdou) nepřispívá k bezpečnosti provozu na PK (ve smyslu odst. 1 citovaného výše).

A jak tak čtu ten odstavec 1, měl by si to dotyčný zapnout vždy když jede jako prase, protože je tím ohrožena bezpečnost na PK.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Duše opicajta
« Odpověď #29 kdy: 05 Července 2018, 14:08:32 »

medved:
Asi nejsme ve sporu.. já píšu co znamená oranžový maják a vy píšete že ho někdy používají neoprávněně.

A je pravda že osvobození řidiče z některých povinností není vázané na rozsvícený maják, ale na to že to vyžaduje pracovní činnost vozidla.
Když má řidič maják rozsvícený neoprávněně tak z žádných povinností osvobozený není.

Ale jako řidič nemůžete posoudit jestli jiný řidič má maják oprávněně.. dá se argumentovat naopak že norma je očekávat že ostatní řidiči dodržují zákon dokud není zjevný opak.
A tak podezření na neoprávněné použití majáku můžete napráskat policajtům, ale stejně musíte dodržet §42(2).
IP zaznamenána