30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru  (Přečteno 26740 krát)

danecek6662

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« kdy: 06 Srpna 2014, 12:29:23 »

Zdravím všechny uživatele tohot fóra a prosím o radu.Na začatku prázdnin se mi stalo toto.Zastavili mě dva PaChové a bohužel ráno nestíhám snídat,je rychlý kafé.První měření 0,27 další po 5ti minutách 0,21 a další po 5ti min.0,27.Bohužel jsem neznal FSM tak jsem jim podepsal vytisky z Dragera a stále tvrdil,že nic nepil,tak to šli sepsat do správního,pořád pane mi tam něco napsat musíme,já ať si tam píše co chce,napsal dvě desetistupňová piva v 19.00 předchozího dne.A já protože mě nepoučili,tak to podepsal.Na první výzvu z MěÚ jsem se dostavil,byla tam celkem příjemná slečna a co bych do toho chtěl uvést,dala mi spis,byly v něm lístky z Drageru,papír od PaChů a výpis z karty řidiče plus to co mi přišlo poštou.Tak jsem nechal zapsat následující:jestli ten Pach může prokázat svoji odbornou způsobilost pro používání Drageru,že na display Drageru byl nápis vybitá baterie,měření probihalo u jejich auta s zapnutou vysílačkou,Drager nesmí dle návodu výrobce být použit v blízkosti zdrojů rádiových vln.Tak to tam napsala.Včera mi přišel následující dopis,tak nevím jestli a na základě jakého paragrafu bych měl zažádát o zaslání kopie spisu poštou(asi tam něco doplňili),nebo počkat až na to druhé jednání a ofotit s tím,že se k tomu vyjádřím třeba za dva dny.Předem děkuji za každou radu.Na to,že jsem to podesal mě napadlo,když jsem nebyl poučen,tak jsem jednal dle vyhlášky,že řidič je povinnen uposlechnout výzev a pokynu PČr a on mě vyzval:Tak pane řidiči,tady mi to podepiště.
« Poslední změna: 30 Září 2014, 09:53:18 od danecek6662 »
IP zaznamenána
Neexistují velké problémy, existují pouze malá kladiva.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #1 kdy: 06 Srpna 2014, 15:19:27 »

V tomhle případě bych požádal o kopii spisu podle zdejšího návodu.

Osobní návštěva taky není na škodu, rozhodl bych se podle toho co je pro mě méně náročné, po seznámení bych požádal o přiměřenou lhůtu k vyjádření se k podkladům, přiměřená lhůta je např. 10 dní.

Pak bych se vyjádřil, (kromě toho, že jsem samozřejmě nepil a nebyl ovlivněn), v tom smyslu, že měření dragerem bylo provedeno v rozporu s  návodem k obsluze a nesprávným postupem pachů ovlivněno, neboť rozdíl v dechových zkouškách je více než 10%, tedy v rozporu s metodikou ČMI a Ministerstva dopravy. Proto považuji měření za neplatné, neprokazatelné a navrhuji, aby správní orgán řízení zastavil.

S ohledem na metodiku ČMI je nutno dechovou zkoušku, tedy všechna její řádně provedená opakování, potřebná k zajištění spolehlivého výsledku měření, vnímat jako celek. S výsledky jednotlivých měření proto není možno pracovat samostatně.

Aby bylo možné výsledek brát jako akceptovatelný, nesmí mezi výsledky obou měření být rozdíl větší než 10%, což v tomhle případě je cca 22%. Oni měli provést další zkoušku, tak aby byly dvě po sobě jdoucí zkoušky s max rozdílem 10%, to neudělali, což je dobrý.

Podpis na oznámení přestupku a výtisku z drageru neznamená, že se člověk doznává, nelámal bych si s tím hlavu, nic to neznamená.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2014, 00:55:04 »

Já teda nevím, ale nikde jsem v tom textu neviděl obligátní odpočet tolerance drageru 0,24 viz thread http://30kmh.cz/index.php?topic=642.0 Podle mně je to nesmysl 0,27-0,24 => 0,03 a 0,21 - 0,24 => 0
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2014, 06:22:08 »

Já teda nevím, ale nikde jsem v tom textu neviděl obligátní odpočet tolerance drageru 0,24. Podle mně je to nesmysl 0,27-0,24 => 0,03 a 0,21 - 0,24 => 0

Odpočet uvádějí zpravidla až v případném rozhodnutí. Pokud by byly zkoušky s výsledkem 0,27 a znova 0,27, tak by se považovalo za prokázaný alkohol 0,03, což z pohledu správního orgánu není nesmysl a běžně za to ukládá sankce :)

IP zaznamenána

danecek6662

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2014, 11:06:51 »

Tak moc díky,další vývoj samozřejmě dodám.
IP zaznamenána
Neexistují velké problémy, existují pouze malá kladiva.

danecek6662

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #5 kdy: 30 Září 2014, 10:11:56 »

Zdravím další vývoj jsem z časových důvodů nestíhal.Tak pokračování.
IP zaznamenána
Neexistují velké problémy, existují pouze malá kladiva.

danecek6662

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2014, 10:20:23 »

A včera win.A velké díky Mršta,všem co vedou tento web jakož i  radcům a samozřejmě D-FENSi.Můžete přesunout do sekce ukončené případy. :)
IP zaznamenána
Neexistují velké problémy, existují pouze malá kladiva.

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #7 kdy: 30 Září 2014, 10:36:31 »

Gratulace, doufám, že u mě to dopadne podobně. Btw. moje naměřené hodnoty mají také víc jak 10% rozdíl.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #8 kdy: 30 Září 2014, 10:47:36 »

Gratulace :)
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #9 kdy: 30 Září 2014, 10:48:39 »

Gratuluji, zajímá mne jediné - nejdřív jste se údajně k pití alkoholu před jízdou doznal, následně tvrdíte že jste nepil. Šlo tedy o to že opicie toto "přiznání" neměla jak dokázat, nebo to orgán přehlédnul?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #10 kdy: 30 Září 2014, 12:48:11 »

Gratuluji, zajímá mne jediné - nejdřív jste se údajně k pití alkoholu před jízdou doznal, následně tvrdíte že jste nepil. Šlo tedy o to že opicie toto "přiznání" neměla jak dokázat, nebo to orgán přehlédnul?

Přesněji se doznal, že předchozího dne v 19:00 hodin vypil 2 piva, tedy 12 hodin před samotnou kontrolou, což není před jízdou a nelze to přiznání považovat jako důkaz požití alkoholu před jízdou, správní orgán to rozhodně nepřehlédl, ale nemohl to použít v dokazování.
Bezprostřednost tedy nemohli prokázat, museli by prokazovat jedině možné ovlivnění alkoholem, což taky nešlo, protože nemají použitelný důkaz o výši alkoholu.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #11 kdy: 30 Září 2014, 13:13:15 »

Přesněji se doznal, že předchozího dne v 19:00 hodin vypil 2 piva, tedy 12 hodin před samotnou kontrolou
Přesně tímhle mu fízlové docela pomohli. Nebylo ani nutné požití alkoholu popírat, stačí prohlásit, že ho požil tak málo a tak dlouho před jízdou, že je vyloučené, aby naměřenou hodnotu alkoholu způsobilo právě požití alkoholu, a i kdyby ano, tak měl přiměřený důvod se domnívat, že už alkoholem ovlivněn nebude, tudíž chybí zavinění  ;)

Viz elaborát sepsaný zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=545.msg4264#msg4264
« Poslední změna: 30 Září 2014, 13:14:59 od jkraus222 »
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #12 kdy: 30 Září 2014, 15:03:16 »

Takže kdyby mne náhodou někdy změřili (jakože alkohol je jedna věc, na kterou si fakt dávám pozor), tak jim odpovím - jasně, asi před týdnem jsem chlastal jak mourovatej :)))
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #13 kdy: 30 Září 2014, 15:23:39 »

Každopádně na tomto případě je vidět, že soudruzi v malých městech makají trochu jinak, než v Praze. Já jsem ještě nebyl ani na ústním jednání a tady už je to vyřešené (a to mě chytli někdy koncem května).
« Poslední změna: 30 Září 2014, 16:20:08 od plikous »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27 a 0,21 na Drageru
« Odpověď #14 kdy: 30 Září 2014, 15:58:53 »

Takže kdyby mne náhodou někdy změřili (jakože alkohol je jedna věc, na kterou si fakt dávám pozor), tak jim odpovím - jasně, asi před týdnem jsem chlastal jak mourovatej :)))

Jen bacha aby z toho neudělali "Řidič přiznal požití alkoholu před jízdou" nebo tak.
IP zaznamenána