30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ostrava - odmítání zaslání spisu  (Přečteno 3879 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Ostrava - odmítání zaslání spisu
« kdy: 27 Června 2018, 20:25:39 »

Tak Ostrava také nechce posílat.
Žádal jsem o všechny listiny, které mi dosud nebyly zaslány ( nežádal jsem o celý spis)
 a zaráží mě argumentace, kterou používají ...
1) účelem zákona  InfZ není nahradit postup upravený v režimu zvláštních předpisů..
    nelze však přehlédnout , že kverulační, zjevně šikanozní, či dokonce pracovní kapacitu orgánů veřejné moci cíleně paralyzující výkon tohoto práva může mít negativní důsledky, které mohou popřít smysl a účel práva na svobodný přístup k informacím

2) Nelze pominou, že správní orgán je povinnen,aby byly dodržovány zásady OOU ve smyslu ust. §13 zákona 101/2000 o ochraně osobních udajů , tudiž aby nedošlo k jejich zneužití , což dálkový přístup nevylučuje..


ad1) od kdy SO1 dělá výklady zákona? má na to vůbec kompetenci?

ad2) já žádal o zaslání poštou ( nevím jestli to spadá do specifikace dálkového přístupu) a v podstatě i kdyby to bylo veřejnou el sítí a nebo poštou , tak jaký je rozdíl, když mohou doručit usnesení a rozhodnutí,ale částečnou kopii spisu ne?
Jak si logicky vysvětlit to, že když pošlou ROzhodnutí, kde jsou uvedeny hromady osobních údajů, tak je to O.K. ,ale
když mají poslat část spisu, tak už to z důvodu ochrany os. údajů nelze??

A vlastně ani moc nechápu proč s tím dělají takový obstrukce? Místo psaní takových eleborátů by to měli okopírovaný 50x a šetřili by čas i nervy sobě i jiným.. Ale vlastně úřady tu nejsou pro lidi, já zapoměl... A bude hůř.. Taťána se o to určitě postará..
a možná třeba zruší i možnost odvolání.. A nebo napíšu, že by se mi to hodilo řešit až třeba za 4 roky, že teď makám a není to na pořadu dne.. Mohli by mi vyjít vstříc a odložit to a ještě bych dostal malýho plastovýho estébačka zdarma...:-)






« Poslední změna: 27 Června 2018, 20:51:07 od sennheiser »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - odmítání zaslání spisu
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2018, 21:40:36 »

v úterý se tam jdu podívat, mohu když tak vyzvednout spis
IP zaznamenána