30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policejní vyčkávání  (Přečteno 18290 krát)

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Policejní vyčkávání
« kdy: 05 Srpna 2014, 23:38:15 »

Asi každý z čtenářů zažil situaci, kdy se opicajti při silniční kontrole snaží vycukat řidiče úmyslným prodlužováním procedury (zdlouhavá lustrace auta i řidiče, vyplňování záznamu o přestupku rychlostí dva řádky za deset minut, nevracení dokladů...) Když mám čas, oplácím jim stejnou mincí - jakmile mi dají záznam o přestupku k vyjádření, dlouho přemýšlím, pustím si muziku, vytáhnu si notebook (pokud se moc ptají, řeknu jim, že se dívám do Aspi na zákon a judikáty) a hraju solitaire nebo brouzdám po internetu. Rekord mám zatím hodinu a 45 minut, pak mně nechali jet. Ještě lepší to je, když prší a opice musí moknout. Jednou se mně dokonce ptali, co mi tak dlouho trvá, na to jsem jim s úsměvem opáčil, že jim taky dva řádky trvaly půlhodinu.
Jaká je vaše zkušenost? Zkoušíte to někdo a s jakým výsledkem?
IP zaznamenána

Hroch

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Policejní vyčkávání
« Odpověď #1 kdy: 06 Srpna 2014, 10:19:27 »

Provedeno neplánovaně: Vozím velký šanon s dokumenty k autu. Naposledy jsem začal hledat aktuální povinné ručení. Policista vydržel inventuru složek 2001 - 2008. Pikantní na tom bylo že jsem až posléze zjistil že jsem měl inkriminovaný dokument doma. Nicméně pohled na policistu který sleduje řidiče jak pečlivě skládá dokumenty na každou volnou plochu v autě je k nezaplacení.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Policejní vyčkávání
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2014, 23:08:35 »

:D tak to je výbornej nápad když zrovna člověk nemá co na práci. Jinak ta jejich "pomalost" mě vytáčí solidně...
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Policejní vyčkávání
« Odpověď #3 kdy: 14 Srpna 2014, 09:49:34 »

cíleně mě to ještě nenapadlo asi to zkusím, jednou jsem to ale udělal necíleně :D měl jsem asi půl roku nepřihlášenou motorku a tak jsem sebou vozil celý stoh papírů, když mě stavěli a já začal vytahovat x A4řek policajt řekl dobrý a raději dal nebuzeroval.
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Policejní vyčkávání
« Odpověď #4 kdy: 14 Srpna 2014, 10:34:43 »

Bohužel na to nikdy nemám čas, ale jednou jsem neplánovaně asi 15 minut hledal malý techničák. Obecní buzerant se asi 5x rozčílil, že mi napaří ještě nedodání dokumentů, ale já věděl, že někde je, nakonec jsem ji našel - a byl tak mimo, že se rozhodl mi i zkontrolovat povinnou výbavu, i když už nemohl (neoznámil to při zastavení) - když jsem mu to vysvětlil, nakonec mě nechal jet, ale supěl a pěnil :)
IP zaznamenána

Kuba

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Policejní vyčkávání
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2014, 07:50:53 »

...a byl tak mimo, že se rozhodl mi i zkontrolovat povinnou výbavu, i když už nemohl (neoznámil to při zastavení)...
Tohle mne docela zajímá, protože nasraná filcka vždycky vymýšlí mstu a hledá problém. Můžu se zeptat kde je tato jejich povinnost zakotvena?
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Policejní vyčkávání
« Odpověď #6 kdy: 15 Srpna 2014, 10:13:00 »

...a byl tak mimo, že se rozhodl mi i zkontrolovat povinnou výbavu, i když už nemohl (neoznámil to při zastavení)...
Tohle mne docela zajímá, protože nasraná filcka vždycky vymýšlí mstu a hledá problém. Můžu se zeptat kde je tato jejich povinnost zakotvena?
Je na to i rozsidek NSS. Dobre je se zeptat dopredu proc te zastavil a co chce kontrolovat. Nesmi si vymyslet pocas kontroly dalsi veci. Teda pokud to neni oduvodnene (vsimne si mrtvolu v kufru).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Policejní vyčkávání
« Odpověď #7 kdy: 15 Srpna 2014, 10:31:55 »

Kuba:
Zákon o policii, §13:
Citace
Policista je povinen před provedením úkonu poučit osobu dotčenou úkonem o právních důvodech provedení úkonu, a jde-li o úkon spojený se zásahem do práv nebo svobod osoby, také o jejích právech a povinnostech. Pokud poučení brání povaha a okolnosti úkonu, poučí nebo zajistí toto poučení ihned, jakmile to okolnosti dovolí.

Podle zákona by policajt měl dokonce sám od sebe hned na začátku poučit řidiče o důvodu proč ho zastavil (a o jeho právech a povinnostech).

Zároveň podle §11 je policajt povinen postupovat tak, aby nikomu nevznikla bezdůvodná újma a aby zásah do práv a svobod osob nepřekročil míru sledovanou účelem zákona.

Kontrola lékárničky asi nebude přiměřený postup v úkonu odůvodněném podezřením z překročení rychlosti.
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Policejní vyčkávání
« Odpověď #8 kdy: 15 Srpna 2014, 11:33:55 »

Asi tak. Je jasné, že když dělají "zátah" a zastavují každého řidiče na magistrále/jižní spojce, protože potřebují dohnat kvóty, tak tam zkontrolují všechno, včetně technického stavu, výbavy, alkohol, atd. Ale měli by to uvést.

U rychlosti už je ale tohle všechno úplný nesmysl a pouze výplod jejich nasranosti, když odmítnete přestupek řešit na místě.
IP zaznamenána