30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Šlapající pijani štvou místní i politiky. Pivní kola chtějí vyhnat z parků  (Přečteno 6572 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Mozna by bylo vhodne je presunout na cyklostezky.  ;D Jinak argument "jsme bezpeční, protože jedeme pomalu" neni v tomto pripade vubec spatny. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Minulý víkend jsme byli v Berlíně a tam toho jezdí mraky. Sice bych na to nevlezl, ale nepřipadlo mi to nijak nebezpečné a když to někoho baví, proč ne.

Horší je snaha politiků hned všechno regulovat a omezovat a stačí se podívat i do nižších pater politiky, třeba Richter a geocaching, to je na pár facek.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Hele a to tam pod sebou mají chcací kyblíky? Neumím si představit, že vypiju 4 piva a nechce se mi...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Minulý víkend jsme byli v Berlíně a tam toho jezdí mraky. Sice bych na to nevlezl, ale nepřipadlo mi to nijak nebezpečné a když to někoho baví, proč ne.

Horší je snaha politiků hned všechno regulovat a omezovat a stačí se podívat i do nižších pater politiky, třeba Richter a geocaching, to je na pár facek.

Je to spíš otravné, než nebezpečné. Pls. pokud se nepletu, nejen v některých částech Phy je zákaz konzumace alkoholu na ulici (ne, že bych s tím souhlasil), takže osádka chlastošlapu bude patrně porušovat danou vyhlášku. Pokud to šlapací zvěrstvo bude jezdit na cyklostezkách, pak je mi to šumafuck. Že to jezdí v Německu, Holandsku (tam to myslím zakázali) nebo Belgii, no všechno kopírovat nemusíme, např. Segwaye - se zákazem souhlasím. Nechápu turistu, který má tak línou prdel, že není ochoten či schopen projít si centrum pěšky......... 
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Hele a to tam pod sebou mají chcací kyblíky? Neumím si představit, že vypiju 4 piva a nechce se mi...

Tohle by mě také zajímalo.... řekněme 12 lidí onboard, chlastajících jako v knajpě, nějak si ulevit musí.............
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil

Otto: Já chápu, že byste nejraději všem všechno zakázal....buďte trošičku tolerantnější. Aby příště zase Vám někdo nedoporučoval nebejt línej a místo autem jet třeba vlakem....
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Otto: Já chápu, že byste nejraději všem všechno zakázal....buďte trošičku tolerantnější. Aby příště zase Vám někdo nedoporučoval nebejt línej a místo autem jet třeba vlakem....

Ale no tak :-) já bych zakazoval naprosté minimum věcí, ale některé věci mě serou (třeba jen proto, že je považuju za naprosto zbytečné rozcapování se = onen segway třeba), s tím nikdo nic nenadělá. Tj. pokud to někdo omezí, pak to uvítám, ale za ono omezení se do krve bít nebudu. Zas jsem celkem tolerantní např. ke kuřákům, sám celoživotní nekuřák.

Ad vlak, tím jezdím minimálně, prostě není důvod pls stejně tu není nádraží :-). Raději bloumám někde po horách a luzích a hájích pěšky....
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Takže pokrytec. Mě taky sere spousta věcí a nechci je zakazovat. Mimochodem proti zákazu kouření a nekuřák jsem taky, to by mělo být naprosto normální. Stejně tak není vůbec na vás posuzovat, co je pro koho zbytečné, oni by pak mohli začít soudit to, že zbytečně chodíte po horách.
« Poslední změna: 24 Června 2018, 21:23:58 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Takže pokrytec. Mě taky sere spousta věcí a nechci je zakazovat. Mimochodemproti zákazu kouření a nekuřák jsem taky, to by měli být naprosto normální. Stejně tak není vůbec na vás posuzovat, co je pro koho zbytečné, oni by pak mohli začít soudit to, že zbytečně chodíte po horách.

Takže bezbřehý liberál. To já nejsem. Prostě některý zákaz uvítám, jiný mi vadí. To je myslím normální. Mám na věci svůj názor, mohu posuzovat co a koho chci a kdokoli s tím může nesouhlasit. To neznamená, že svůj názor budu fanaticky prosazovat, na to nemám energii, povahu ani čas. Ad to kouření, můj názor je, že koncept, kdy v restauraci byly oddělené prostory pro kuřáky s digestoří, byl zcela vyhovující... podobně mi vadí, když nějaký vyléčený alkoholik z MHMP zakáže konzumaci alkoholu na ulici v centru. Atd.  Leč zpátky k chlastocyklu - fakt tenhle vožralej bizár chcete potkávat v Praze na silnici, nebo v parku? Já ne. Na cyklostezce je mi to tak nějak u prdele...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

oni by pak mohli začít soudit to, že zbytečně chodíte po horách.

To uz soudi .. https://xman.idnes.cz/vykaly-mount-everest-new-york-indie-d7e-/xman-styl.aspx?c=A180426_122014_xman-styl_fro

já bych zakazoval naprosté minimum věcí, ale některé věci mě serou (třeba jen proto, že je považuju za naprosto zbytečné rozcapování se = onen segway třeba), s tím nikdo nic nenadělá. Tj. pokud to někdo omezí, pak to uvítám, ale za ono omezení se do krve bít nebudu. Zas jsem celkem tolerantní např. ke kuřákům, sám celoživotní nekuřák.
Jenze mame tu deset milionu lidi, kteri sou v zasade celkem v pohode, jen se jim neco nelibi a neco jim nevadi. Hodne lidem treba nevadi kdyz fizlove meri rychlost, protoze je to dle nich jedina cesta k tomu aby se lidi na silnicich nezabijeli. Já sem tolerantní i k lidem co berou drogy (a ze jich znam dost, co to berou fakt hardcore) a sám nic neberu. Me zase sere chodit pesky, fakt me to neskutecne sere, kolikrat si rikam jestli nebude lepsi stat se cyklozmrdem, napr. v zahranicnich mestech, abych si je mohl poradne prohlednout. Segway pak dava celkem smysl, natoz u starsich lidi co maji s chuzi docela problem.

Takže bezbřehý liberál.fakt tenhle vožralej bizár chcete potkávat v Praze na silnici, nebo v parku? Já ne. Na cyklostezce je mi to tak nějak u prdele...
Je to stejný jako s vyznavačema techna a tolerancí vůči nim. Jít večer na metalovej koncert (kterej kolikrát trvá do půlnoci) je taknějak normální, ale tancovat u reproduktoru, to už je třeba zakázat protože to není normální. Beztak sou tam všichni sjetý a určitě to vadí všem co tu hudbu slyší, že?

A co třeba ohňostroj, včera byl v Sokolově a první "odpal" byl ve 23:00, pochybuju že to nikdo neslyšel nebo že to někoho neprobudilo. Ale to je okay, protože proto. ;D
« Poslední změna: 24 Června 2018, 21:18:03 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Nevím, jestli jsem bezbrehy liberal, ale vím jistě to, že se nepletu do věcí, po kterejch mi nic není. Vítáni zákazů mi normální nepřijde, ale jak myslíte. A upřímně, jestli budou jezdit po Praze nebo u nás v Horní Dolní, je mi úplně jedno.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Jistě, máme cca 10 mega lidí a každý se nějak jmenuje a každému se něco líbí/nelíbí. Pokud jde o konzumenty drog, zde se shodneme, ať si každý bere, co chce, je to jeho boj a vadit mi to bude teprve v momentu, kdy dotyčný začne interagovat s mým prostorem třeba tak, že mě kvůli drogám okrade. Jinak je mi to volné.

Ad pěší chůze, no někde to prostě jinak nejde, jak jsem psal, rád lezu po kopcích (primární důvod entomologie) a třeba v Tian-šanu by kolo moc nepomohlo, spíš pár pořádných hůlek.

Segway - vy jste na tom viděl starší lidi? Já ne, teda aspoň v Pze ne.

Ad muzika, jo techno nemusím, ale ani mi nevadí, jako ostatně žádná jiná hudební produkce. Tady jsem ale možná zaujatej, protože jsem pár rockovejch koncertů dělal.

Ohňostroj o weekendu je myslím OK, ne? Protože prostě weekend.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Segway - vy jste na tom viděl starší lidi? Já ne, teda aspoň v Pze ne.
Já nejsem z Prahy, ale v zahraničí jsem na tom právě ještě neviděl mladé lidi, většinou pán s paní v letech 50+ ..

Ty technoparty sou taky přes víkend a nejradši by to většina na potkání střílela s odvoláním na neschopnou policii (viz diskuse) - https://liberec.idnes.cz/technoparty-czarotek-free-party-do5-/liberec-zpravy.aspx?c=A180429_120035_liberec-zpravy_bse
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil

Otto:
Já si myslím, že můžu někomu něco zakazovat, nebo proti něčemu bojovat až tehdy pokud to skutečně zasahuje do mých práv a na místech kde mám nárok svoje práva uplatňovat a je mi jedno kam mně zaškatulkujete. Nějaký pivokola nijak významně nikomu do jeho práv nezasahují a tedy není důvod je zakazovat. Omezují Vás nějak nad běžnou míru ? ... Těžko to by jich muselo v Praze bejt jako taxikářů - ohrožují Vás nějak ? ... zase nijak... Vám se to prostě a jenom nelíbí - a to je moc málo na zákaz i kdyby se to "nelíbilo" 9 lidem z 10 neměl by to být důvod k zákazu. A to je problém demokracie, která nás tímto tahne do těhle sraček. A potáhne nás dál jestli lidé jako Vy nezkultivují svůj názor a postoj ke svobodě druhých a proto na Vás reaguji. Třeba něco z toho pochopíte a budete více respektovat okolí a doufat že i Vy budete stejně respektován.
IP zaznamenána