30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stání v zóně zákazu stání  (Přečteno 3307 krát)

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
[WIN] Stání v zóně zákazu stání
« kdy: 22 Června 2018, 18:26:32 »

Ahoj,
dlouho jsem to nebyl a totálně jsem vypadl z aktuálního dění. Nicméně někomu přišla výzva. A mám následné otázky: Mám to chápat jako turbo model? Funguje ještě metoda Helmut? Nebo mám udat řidiče a točit to na tom, že to není přestupek? Porucha, délka zastavení...?

Díky za všechny rady.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání v zóně zákazu stání
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2018, 19:42:18 »

Píšou že považujete-li za nutné se dostavit osobně tak si máte domluvit termín..
já bych toho využil.. někdy na začátku července jim poslal dopis že chci podat vysvětlení osobně a tak ať sdělí možný termín.. čas mám třebas příští rok v květnu  ;D

..ale jestli to budete dělat tak navrhněte méně absurdní termín.. třebas někdy v srpnu.

Pak bych počkal jak se s tím soudruzi poperou.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání v zóně zákazu stání
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2018, 14:56:38 »

Takže to nemám považovat za turbomodel?
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání v zóně zákazu stání
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2018, 10:43:17 »

V pondělí jdu na dokazování listinou, poté požádám o lhůtu na vyjádření. Mám v plánu použít judikát, kdy zastavení může trvat 30 minut, pro jistotu si ho zde odložím.

Se zákazem stání se dá operovat lépe, snad se orgán nerozhodne to překvalifikovat na stání v křižovatce.

Poradím judikát 2 As 159/2016:

Citace
Zastavení s osobním vozidlem na dobu přibližně 30 minut je v městském prostředí nutno považovat za běžných okolností za dobu na samé horní hranici obvykle představitelného zastavení, má-li se jednat o uvedení vozidla do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému naložení nebo složení nákladu, jak stanoví § 2 písm. o) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

Jsem zvědavý, jak budou mít městapáci nafoceno, že tam stojím těch 15 minut.

IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání v zóně zákazu stání
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2018, 16:18:24 »

V pondělí jdu na dokazování listinou, poté požádám o lhůtu na vyjádření. Mám v plánu použít judikát, kdy zastavení může trvat 30 minut, pro jistotu si ho zde odložím.

Se zákazem stání se dá operovat lépe, snad se orgán nerozhodne to překvalifikovat na stání v křižovatce.

Poradím judikát 2 As 159/2016:

Citace
Zastavení s osobním vozidlem na dobu přibližně 30 minut je v městském prostředí nutno považovat za běžných okolností za dobu na samé horní hranici obvykle představitelného zastavení, má-li se jednat o uvedení vozidla do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému naložení nebo složení nákladu, jak stanoví § 2 písm. o) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

Jsem zvědavý, jak budou mít městapáci nafoceno, že tam stojím těch 15 minut.

Budte v klidu:-) mě třeba ve Znojmě ignorovali pří zastavení pět minut na vyložení věcí, i to že městapák na začátku výslechu prohlásil že si nic nepamatuje a můj svědek popsal všechno.-) A to měli jen jednu fotku takže čas si mohl napsat jakej chtěl. No je to na kraji tak sem zvědav jak se tam stím poperou:-) Judikát jsem jim odcitoval taky, zbytečná práce:-) Přesto že jsem měl dikrafon zapnutý na stole viditelně, tak SO napovídal opicajtovy ze spisu:-)
Takže jim tam napište všechno a uvidíte jak moc budou lační pokutičky při ignorování faktů a důkazů:-)
Když ne SO2 tak soud by jim to měl úspěšně zhodit.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stání v zóně zákazu stání
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2018, 17:17:46 »

Easy win :)

Prosím přesunout do uzavřených.
« Poslední změna: 19 Října 2018, 17:19:50 od Mhzz »
IP zaznamenána