30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Prekroceni rychlosti pujcenym autem  (Přečteno 20577 krát)

Quiksilver

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Prekroceni rychlosti pujcenym autem
« kdy: 03 Srpna 2014, 22:26:15 »

Cau lidicky. Mam "malinkej" problem. Predem priznavam a vim, ze jsem ja hloupej, i kdyz, kdo to mohl cekat .. ???
Jedna se o tom ze jsem pujcil auto kamaradovi a pri jizde jsem s byl s nim jeste s dalsim kamaradem. On jel na radaru ve meste 109! km/h, samozrejme mi prislo predvolani. Jsou dve moznosti-v lepsim pripade to necham po dohode s nim na sebe, a zaplati se "pouze" 5000kc, pri horsim pripade to padne na nej a zaplati 5000kc, prijde o asi 4body, a pul roku papiry. Ovsem, kdyz se prizna. Kdyz ne, jdou po me. S nim se neda dohodnout NIJAK, jeho tvrzeni, ze po roce to propadne atd.. Fotka z radaru jednoznacne ukazuje ze ridil on + mam jeste kamarada jako svedka. To je preci dost k tomu, aby zvitezila spravedlnost. Vim ze je novy zakon a bla bla.. Ale toto preci ne! Klidne to dotahnu k soudu. Poradi nekdo? Dekuji moc :-\
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Prekroceni rychlosti pujcenym autem
« Odpověď #1 kdy: 03 Srpna 2014, 22:49:34 »

Pořádně si to tady pročtěte a neplaťte nic. Prostě vy víte kdo řídil ale jim to neřeknete a ať se snaží
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prekroceni rychlosti pujcenym autem
« Odpověď #2 kdy: 04 Srpna 2014, 09:12:05 »

Hoďte mi někam ke stažení papíry, co k tomu máte (zatím tedy asi jen tu výzvu, že?) a pošlete mi link v soukromé zprávě.

Předběžnou strategii bych asi zvolil takto:
Sdělil bych jim totožnost kamaráda co řídil i toho druhého jako svědka. Tím pádem by to museli dál prošetřovat. Vzhledem k existenci svědectví by nemohli jen tak snadno tvrdit, že do 60 dnů nezjistili, kdo řídil, ale museli by to skutečně prošetřit, tzn. chtít i kamaráda vyslechnout jako svědka apod. Pokud ne = nezákonný postup.
Až by kamarádovi poslali papír s tím, že jim má potvrdit, že řídil, nijak by na to neměl reagovat.

Dál by se postupovalo podle toho, co udělají - buď by ho obvinili a následně bych mu pomohl z přestupku, nebo by Vám dali správní delikt a vyštípal bych z toho Vás  :)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Prekroceni rychlosti pujcenym autem
« Odpověď #3 kdy: 04 Srpna 2014, 14:20:09 »

Omlouvám se, pokud mi něco uniklo, ale nestací odmítnout podat vysvětlení a tím to hasne, protože sprdel na takle velký pirátství nejde?
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prekroceni rychlosti pujcenym autem
« Odpověď #4 kdy: 04 Srpna 2014, 15:18:20 »

Já si myslím, že nejde (viz vlákno zde http://30kmh.cz/index.php?PHPSESSID=mebrne29lpkbcnomkoa4go64s3&topic=657.msg3565#msg3565), ale jsou na to i opačné názory, takže bych v rámci předběžné opatrnosti postupoval tak, jak jsem napsal a že to nejde jim případně omlátil o hlavu až v odvolání  :)
IP zaznamenána