30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah vozidla při blokovém čištění  (Přečteno 2715 krát)

b.o.y

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Odtah vozidla při blokovém čištění
« kdy: 21 Června 2018, 21:31:03 »

Zdravím a chci se zeptat, jestli nemáte přehled o tom, kdo může při blokovém čistění nařídit odtah vozidla, jestli u toho musí asistovat policajt (strážník), anebo to může dělat zaměstnanec firmy (nejspíš ale ještě nějaký další najatý OSVČ), se kterou správce komunikace uzavře smlouvu. Mám dvě nemilé zkušenosti z Brna z poslední doby:

- příbuzný užíval vozidlo, jehož provozovatelem byla švagrová a měli sepsánu nějakou písemnou dohodu o užívání; příbuzný dostal mrtvici a zhruba za týden bylo blokové čištění, jeho manželka ale nemohla najít klíč od vozidla, tak tam dala ceduli osvětlující situaci, ale vozidlo bylo stejně odtaženo soukromou firmou Zdeněk Černý, resp. jeho švarc-nezaměstnancem Frantou Vopicí, který si potřeboval přivydělat

- zastavil jsem před domem na přenosném zákazu stání (nikoli zastavení) kvůli vyložení materiálu ze stavby a naložení dětských sedaček. Chvíli jsem s nima v domě něco šteloval, protože se vítěz dTestu zasekává a než jsem za pár minut vylezl, už auto odváželi. Žádný zákon jsem neporušil (šlo o zastavení nikoli stání), ale stejně jsem musel vypláznout 2000, abych ho dostal zpátky. Myslím, že Franta Vopice číhal za rohem a hned jak jsem zalezl do domu, vystartoval nakládat.

Opravdu je legální, že Franta Vopice bez přítomnosti policisty/strážníka/zaměstnance správce komunikace může jenom tak odtáhnout cizí auto a zadržovat ho na svém parkovišti dokud nedostane výpalné?
IP zaznamenána