30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz stání s dodatkovou značkou  (Přečteno 3078 krát)

warreg

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Zákaz stání s dodatkovou značkou
« kdy: 18 Června 2018, 22:29:33 »

Dobrý den,

pro přesnější představu přikládám odkaz s fotografií daného místa, ovšem bez dále zmiňovaných značek. Jejich umístění se pokusím co nejlépe a nejjednodušeji popsat.

https://postimg.cc/image/e1d10hwiz/ Těsně před prvním sloupem veř. osvětlení (úplně vpravo, kousek za tmavě modrým autem) je u obrubníku na silnici postavená přenosná značka zákaz stání s dodatkovou tabulkou "místo pro nastoupení a vystoupení pacientů". Zhruba uprostřed obrázku je další veř. osvětlení, u kterého je naprosto stejná značka zákazu stání se stejnou dodatk. tabulkou, nic víc tam není, žádné směrové šipky, nic. Dojel jsem dnes do onoho areálu (nemocnice) a zacouval na parkoviště tam, kde na obrázku stojí modrá Octavie. Došel za mnou pán v zelené vestě s nápisem "regulace dopravy" a s vervou se do mě pustil, že pokud jdu já osobně na vyšetření, tak si mám auto přeparkovat, protože na onom parkovišti platí, díky oněm značkám, zákaz stání.

Jaký je váš názor na tuto situaci a dopravní značení? Je dotyčný v právu (platí zákaz stání i pro přilehlé parkoviště) a je oprávněn mě z tohoto parkoviště vykázat? Můj laický názor je ten, že značka zákazu stání tam sice může být, ale vztahuje se pouze na pozemní komunikaci (sice nechápu, proč jsou dvě za sebou, když tam není křižovatka, která by daný zákaz rušila, ale budiž, řeším teď něco jiného), takže na parkovišti klidně stát můžu. Pokud se pletu, opravte mě, prosím.

Já osobně jsem s dotyčným vedl krátký rozhovor, padla výměna názorů a na pivo spolu asi už nikdy nepůjdeme.

Děkuji za odpověď.
« Poslední změna: 18 Června 2018, 22:33:34 od warreg »
IP zaznamenána

warreg

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz stání s dodatkovou značkou
« Odpověď #1 kdy: 28 Června 2018, 18:08:46 »

No, jelikož jsem se zde odpovědi nedočkal, obrátil jsem se na dopravní inspektorát daného města. Pro ty, kteří by někdy podobnou otázku řešili, dávám níže odpověď DI, který mě utvrdil v tom, že mám pravdu já a ne pohůnek z nemocnice.

Přikládám taky fotografii místa, jak to tam t. č. skutečně vypadá. https://postimg.cc/image/nyf00t163/

Odpověď DI:

"Dobrý den,je to tak, jak předpokládáte. Pro úplnost doplňuji, že pokud by mělo být omezení na přilehlých parkovacích plochách (stání kolmé), tak by dopravní značka musela být otočena o 45 st. doleva (myšleno vzhledem k popisované dopravní značce) a umístěna za parkovacími „boxy“, resp. na horní hraně, t. j. hraně boxu a chodníku."
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz stání s dodatkovou značkou
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2018, 19:24:37 »

45 st.? To by bylo podle jakého předpisu? Mysleli tím spíš 90 st. doprava?
IP zaznamenána