30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lze sprdel?  (Přečteno 2340 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Lze sprdel?
« kdy: 18 Června 2018, 20:25:08 »

Zdravím,

I.
před nějakou dobou jsem řešil tento přestupek. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné konkrétně tento přestupek sprdelizovat, IMHO není, ale úřad ho sprdelizoval. Papíry jsem neviděl, jen mi psal provozovatel.

II.
mám zábor v Brně, ale MP ho prošetřuje jako sprdel (patrně jako stání na silniční zelení). Jde to rozporovat? Jak poznat stání na silniční zeleni od záboru? Pokud stojím 3 koly na pruhu zeleně mezi chodníkem a silnicí, co je to? Přišlo předvolání na MP na 2. 7. - lze v Brně očekávat turbo?

Děkuji za odpovědi,
IZS
« Poslední změna: 18 Června 2018, 20:27:56 od IZS »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Lze sprdel?
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2018, 23:40:28 »

ad I.: v zásadě to sprdelizovat lze, srv. § 125f odst. 2 písm. a) + § 125f odst. 5 písm. b) ZPPK. Podle § 125h odst. 1 by měli zahájit odpustkem. !Pozor, můj názor je amatérský pohled na ZPPK!
EDIT: Ovšem odpustek by měl SO poslat jako první úkon ještě před výzvou k podání vysvětlení provozovateli .... tak nevím. Výklad kolegy Číkuse je takový, že když pošlou jako první výzvu k podání vysvětlení, dveře ke sprdeli jako první následující krok mají zavřeny. Blíže zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6608.msg71744#msg71744.

ad II. Pošlete místo, třeba do SZ, mrknu na to.
EDIT po shlédnutí situace: Není tam stání na chodníku (IP 11d), ale kolmé stání (IP 11b). Prostor od chodníku po chodník včetně je veden jako komunikace (jak v KN, tak v pasporu komunikací), takže hlína/tráva je komunikační zeleň. Právní názor MP je bohužel správný. Nicméně ta IP 11b není ukončena, na tom by se dalo točit, ale je to dost chabé, obhájit parkovací místo za obrubníkem je dost výzva. V Brně jede zmrdský SO1 turbo vzorně ošetřené, SO2 podrží SO1 kdejakou prasárnu, případy se dají uhrát až u KS.
« Poslední změna: 19 Června 2018, 01:00:55 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Lze sprdel?
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2018, 08:50:39 »

Aha. V pasportu je btw. (při směru jízdy z centra) první IP 11b (na kterou jste koukal vy) a následně značka je IP 11d (na kterou jsem koukal já; obě s šipkami). Jinak děkuji za informace.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Lze sprdel?
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2018, 16:33:18 »

Tak já myslím že přestupek je promlčen. Stačí tedy odhalit totožnost přítelkyně a je hotovo.
IP zaznamenána