30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vyzva k podani vysvetleni (od uradu)  (Přečteno 4501 krát)

Suterald

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Vyzva k podani vysvetleni (od uradu)
« kdy: 14 Června 2018, 18:04:48 »

Zdravim,

Obdrzel jsem "Vyzva k podani vysvetleni", prakticky je to "Copy&Paste" tohodle dopisu akorat s tim rozdilem, ze se jedna o "§125c odst. 1 pism f bod 3 zakona 361/2000Sb", tedy "Prekroceni povolene rychlosti o 20/30 Km/h". Zbytek krom osobnich udaju je lautr to same.

Nejsem si uplne jist, zda v inkriminovanou dobu jsem sve vozidlo ridil ja nebo "Franta" (je to mesic++ zpatky), nicmene zastaveni na miste neprobehlo. Stacionarni radar tam neni, cili nejspis udernici za bukem...

Ano, domaci ukol mam hotovy a dle tahaku usuzuji, ze spravna odpoved na otazku "co delat" je "Nedelat nic".

Nicmene zajimalo by mne, co je podnetem k obdrzeni takoveto "Vyzvy"? Kdyz pominu jakekoli konspiracni teorie, tak co se vlastne deje?
- Maji fotku meho vozidla + namerenou rychlost, ale nikoli fotku ridice takze chteji, abych nabonzoval sebe ci Frantu
- Maji fotku meho vozidla + rychlost + fotku meho ci Frantova xichtu, ale kvalitou je nedostacujici, tedy to same co prvni bod. Akorat to v pripade potreby nelze hodit na "Zofku", ktera sice papiry ma ale neridi (takze par bodu by ji bylo sumak), protoze fousatej xicht by se tezko vysvetloval.
- A nebo maji fotku meho vozidla + jasnou fotku me/Franty a jenom chteji videt muj xicht, pripadne pokud tam bude xicht Franty, tak abych jim rekl jeho jmeno?
- A nebo maji scan sitnice, DNA, otisky, vzorek moci/stolice a jen se mi chteji vysmat? :)

Mimochodem positat tyhle dopisy jako obyc psani je jak chcat do oceanu. Kdyby me "Zofka" neposlala o patro niz, abych donesl letak z Lidlu, ktery jsem pred tim aktivne presunul ze schranky do "Krabice na letaky", tak o tom dopise ani nevim. Nachazel se mezi listy s nabidkou damskeho spodniho pradla ... nahoda?

Predem diky za pripadnou reakci.

BTW: Diky autorum a mistni komunite, doposud jsem to tu cas od casu procital jako anonym, ale kdyz uz jsem dostal "duvod" k registraci, tak aspon takto vzdavam hold :]
« Poslední změna: 17 Října 2018, 21:35:43 od Suterald »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Podnět k zaslání "Výzvy k podání vysvětlení"
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2018, 18:16:10 »

Odpověděl jste si sám a výborně.

Probíhá teplejší část roku, takže zedníci běhají po ulicích s laserem a učí se měřit rychlost. V zimě tyhle buzerace nehrozí (aspoň podle mých zkušeností).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Podnět k zaslání "Výzvy k podání vysvětlení"
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2018, 19:25:56 »

Je to tak, že mají fotku vozidla s naměřenou rychlostí. Scan sítnice zatím neumí. Měřili z ruky a ne automaticky, takže je jim jasné, že jediná možnost aby z Vás dostali pokutičku je , že se sám přiznáte. I kdyby měli sebeostřejší fotku vašeho obličeje, nebylo by pro ně vůbec jednoduché Vás usvědčit. Proto pošlou klidně nedoporučeně takovýhle dopis a čekají na ovečku, které ukážou fotku a ta jak to tak bývá se přemnění v "chlapa" co se "chlapsky" přizná zplatí blokovku, vyfasuje bodíky a jde na pivo páč má historku.
IP zaznamenána

Suterald

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Podnět k zaslání "Výzvy k podání vysvětlení"
« Odpověď #3 kdy: 17 Října 2018, 21:33:57 »

Pekny podvecer,

navazuji na svuj predchozi post tak snad drobny exhum nevadi. Dostal jsem rad cerveneho pruhu jehoz obsahem je text - viz prilozeny dokument. Procetl jsem si podobna temata nicmene vas tahak rika odeprit vysvetleni a pridat k tomu, ze nema smysl tam tudiz chodit.

Mam k tomu psat i to, ze vim kdo ridil, ale ze jim to odpiram rict z duvodu - cituji z jejich dopisu "Podání vysvětlení může odepřít (§ 55 správního řádu) ten, kdo by tím způsobil sobě nebo osobě blízké nebezpečí stíhání pro trestný čin nebo správní delikt" a nebo proste jen neco ve smyslu "Odpiram podani vysvetleni podle paragrafu 22 obc. zakoniku".

Pokud tomu dobre rozumim tak bud prijde "odpustek" majiteli vozidla nebo to padne do spravniho deliktu a prijde info o zahajeni.

K samotnemu prestupku ... vzhledem k mistu a casu merili z kopce smerem dolu. Na foru sem se docetl, ze TruCAM LTI ma tendenci skakat v rychlosti kdyz se meri z ruky jak zamerovac sjizdi z auto na sklo/strechu nebo pod podvozek - viz tema. Flashku pro videofile uz mam nachystanou :]

Predem diky za pripadnou reakci, je to pro me premiera.

EDIT: Pripadne prosim o presun do sekce "Potřebuji poradit - rychlost".

přemístěno  --enzym
« Poslední změna: 18 Října 2018, 10:53:32 od enzym »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni (od uradu)
« Odpověď #4 kdy: 17 Října 2018, 22:22:03 »

Předpokládám že měření proběhlo zedníkem a ne automatem, takže to nejde sprdelizovat. Takže max odpovědět že dle LZPS odmítáte vypovědět a fertig.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni (od uradu)
« Odpověď #5 kdy: 18 Října 2018, 01:17:14 »

a) odepřít podání vysvětlení protože k tomu máte důvod (netřeba důvod konkrétně specifikovat)*
b) udat Helmuta, nechat se zmocnit, projít si správní řízení "na nečisto" bez rizika postihu

Obojí je možné.

*) Lze odmítnout bez odůvodnění a argumentovat/bojovat až v případě problému, nebo naopak uvést důvod rovnou.
IP zaznamenána

Suterald

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni (od uradu)
« Odpověď #6 kdy: 21 Října 2018, 22:52:41 »

Vrele diky za odpoved, zase jsem o neco chytrejsi (rozdil v "mereni automatem" vs. "z ruky").

Kazdopadne pri psani odpovedi jsem narazil na nejspis banalni problem, ale pro sichr se zeptam...

- Dopis prisel z adresy magistratu - Kounicova 67, Brno.
- V dopisu urad pise, ze je moznost odpovedet "pisemne", "ustne", ci datovkou (nevedu), cituji...
" Požadované údaje můžete sdělit písemně nebo osobně (na Magistrátu města Brna, Odbor dopravně správních činností, Oddělení sankčních řízení, ulice Šumavská 35, 4. podlaží, dveře č. XXX; v takovém případě doporučuji předchozí telefonickou domluvu), nebo elektronicky (podepsané elektronickým podpisem). "

Otazka zni "Kam poslat pisemnou odpoved?" ... Muj IT brain rika, ze na Kounicovu - odkud vyzva prisla. Sumavska se jevi jen jako doplnujici informace v pripade osobni navstevy. Stejne jako "podepsane el. prodpisem" je doplnujici informace/podminka v pripade elektronicke odpovedi.

A nebo je to vesmes sumak a oni si to v pripade potreby predaji - precijen v hlavicce dopisu uvadim cislo spisu tak snad si podle toho jsou schopni dohledat kdo to vyrizuje?

Dekuji.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni (od uradu)
« Odpověď #7 kdy: 22 Října 2018, 00:35:44 »

Je jedno, kam to pošlete. Úplně správně je sídlo úřadu, ale dorazí-li to na odkoučenou pobočku úřadu nebo dokonce na úplně jiný úřad, musí si to předat.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni (od uradu)
« Odpověď #8 kdy: 22 Října 2018, 09:19:18 »

Jenom paklpozor na lhůtu, aby to předání nebylo pozdě.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni (od uradu)
« Odpověď #9 kdy: 22 Října 2018, 09:22:00 »

POkud budete používat el. podpis , doporučuji na stránkách úřadu dohledat emailovou adresu elektronické podatelny a poslat to na ní.
« Poslední změna: 22 Října 2018, 09:29:26 od pk202 »
IP zaznamenána