30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: To by možná mohlo někomu pomoci  (Přečteno 3510 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2018, 00:20:55 »

To by byla zajímavá kauza....nevěděl i když měl vědět by dotyčnému asi těžko prokazovali.
« Poslední změna: 11 Června 2018, 00:22:33 od pk202 »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2018, 06:13:06 »

Radši bych si sehnal toto konkrétní pivo a odložil i účtenky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2018, 10:59:48 »

Tak co vím, ve velkých pivovarech se dříve často na plnírně lahví při přechodu z jednoho druhu na další stávalo, že do lahví šel ještě mok z předchozí várky ale etiketa a zátka už byly nové.  Takže se to teoreticky může stát i dneska...ale jak to prokázat...
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2018, 10:38:40 »

https://echo24.cz/g/SB7SR/ridici-pozor-do-prodeje-se-dostalo-alkoholicke-pivo-oznacene-jako-nealkoholicke
https://echo24.cz/g/SB7SR/ridici-pozor-do-prodeje-se-dostalo-alkoholicke-pivo-oznacene-jako-nealkoholicke/2
Etiketa hovoří jasně. Sehnat prázdné láhve a důkaz je na světě. Špatný pivař dobré nealko pivo od mizerné desítky chuťově těžko pozná. Těžko bude SO prokazovat, že sprostý podezřelý nevypil toto konkrétní pivo.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2018, 11:43:47 »

Není mi moc jasné, co to změní, pokud nadýchá, případně i nakrví a celé to bude na LOST? Paragraf 19 zákona 65/2017 říká:

"Osoba, která vykonává činnost, při níž by mohla ohrozit život nebo zdraví jiné osoby nebo poškodit majetek, nebo ve vztahu k níž jiný právní předpis stanoví zákaz požívat alkohol nebo užívat jiné návykové látky7), nesmí požívat alkoholické nápoje nebo užívat jiné návykové látky při výkonu této činnosti nebo před jejím vykonáváním, a to tak, aby zajistila, že tuto činnost nebude vykonávat pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky."

Jestli opylec požyl vědomě nebo nevědomě IMHO jeho situaci nijak nemění. Nebo něco nedomýšlím?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2018, 11:46:47 »

Není mi moc jasné, co to změní, pokud nadýchá, případně i nakrví a celé to bude na LOST? Paragraf 19 zákona 65/2017 říká:

"Osoba, která vykonává činnost, při níž by mohla ohrozit život nebo zdraví jiné osoby nebo poškodit majetek, nebo ve vztahu k níž jiný právní předpis stanoví zákaz požívat alkohol nebo užívat jiné návykové látky7), nesmí požívat alkoholické nápoje nebo užívat jiné návykové látky při výkonu této činnosti nebo před jejím vykonáváním, a to tak, aby zajistila, že tuto činnost nebude vykonávat pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky."

Jestli opylec požyl vědomě nebo nevědomě IMHO jeho situaci nijak nemění. Nebo něco nedomýšlím?
Pokud vám někdo v hospodě dá tajně do malinovky vodku nebo si koupíte nealko pivo, co má v sobě alkohol, pak jste nejednal ani v nedbalosti a měl byste z toho být venku. Narozdíl např. od situace, kdy kalíte večer a pouze předpokládáte, že jste ráno v pohodě.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2018, 12:00:22 »

Jestli opylec požyl vědomě nebo nevědomě IMHO jeho situaci nijak nemění. Nebo něco nedomýšlím?

Když řidič sice požil alkoholický nápoj, ale nevěděl a ani nemohl vědět že je alkoholický tak chybí zavinění přestupku.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #8 kdy: 12 Června 2018, 12:08:21 »

Tak evidentně neprojde "Dal jsem si 10 těhle "nealko" piv, nebo nalili mi půl litru vodky do džusu a nadýchal jsem přes 1 promile....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #9 kdy: 12 Června 2018, 12:13:18 »

Tam asi nikdo neuvěří že řidič měl přes 1 promile a přesto na sobě nic nepozoroval
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #10 kdy: 12 Června 2018, 12:14:39 »

Tak, to by mohlo projít u 0,3, že by se někdo potvrdil, že si pan kolega omylem vzal jeho džus s vodkou místo svého bez vodky. Dotyčný nevěděl že pan kolega bude řídit, tak to neřešil, do svého si koupil novou vodku a považoval to za uzavřené.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re: To by možná mohlo někomu pomoci
« Odpověď #11 kdy: 12 Června 2018, 23:04:38 »

Už se to žene do extrému, použitelné by to bylo kolem 0,5. Vypil jsem podle etikety 2 tyhle nealko břečky a nemohl jsem nic tušit, neboť jsem se necítil ovlivněn. Když si dám pět dvanáctek, tak už se nemohu vymlouvat na špatnou etiketu nebo chybu výrobce. To už by na mě evidentně bylo vidět a musel bych to cítit, že je někde chyba.
IP zaznamenána