30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost - prodloužení právní moci o 4 měsíce  (Přečteno 1965 krát)

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Rychlost - prodloužení právní moci o 4 měsíce
« kdy: 24 Října 2018, 11:48:06 »

Zdravím Vás,

na jaře letošního roku mi byla naměřená rychlost 78 km/h v obci. Teď mi přišel dopis z úřadu - vhození do schránky 5.11.2018.

Přes obec vede 4 proudová cesta - značky 70km/h před obci jsem si všiml, ovšem 50 km/h se mi tato značka skryla za kamiónem... PČR měřila na konci vesnice, nevím jakým typem měřidla (na odkaze). Přišlo mi divné:

1) Ihned jak viděli, že si to fotím, tak ho uklidili
2) Tvrdili,že měří od přechodu ve vesnici(350m, ale naměřili mi 78km/h, zrychloval jsem až ke konci obce, jinak jsem jel celou dobu 70)
3) Dalších jejich tvrzení bylo, že je to v pohodě 3 body nebudou... Ať podepíšu blokovou pokutu... Díky bohu jsem si nebyl jistý a neudělal jsem to jinak bych už měl 12 bodů... A hned jak jsem nechtěl blok podepsat, tak začali být arogantní nechtěli mi nakonec ukázat fotku, potom si chtěli vyfotit mě i auto. Což auto se jim povedlo vyfotit, ale já jsem se otočil, že žádná fotka nebude, když mi nechtějí ukázat fotku z radaru, tak má vyfocené záda.

Primárně mi nejde ani napadnout jejich měření, ale jde o průtah správního řízení, jelikož už mám 9 bodů... Odečítat body by se mi měli na konci února 2019. V současné době mám 7 bodů za alkohol, kdy jsem jel zaparkovat auto cca 200m a 0,32 jsem foukl, potom jsem dostal 2 body (těsně před odečtem...) za rychlost, nechal jsem se tehdy blbec přesvědčit od PČR že nemám žádné body...

Takže jsem schopen s Vaší pomoci protáhnout řízení do konce února 2019. Předpokládám, že mi přišel buď příkaz nebo předvolání od MěU. Je jiná možnost co by mi poslali? A jak dál mám postupovat ohledně spisu (je to cca 200 km daleko od bydliště).

Díky za radu. Nevím zda to patří do sekce Rychlost nebo Vedení správního řízení, za to se omlouvám.

Odkaz na měřidlo ze dne měření:
https://imgup.cz/image/LRjV
https://imgup.cz/image/LRjG
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - prodloužení právní moci o 4 měsíce
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2018, 11:54:32 »

Do konce února to stihnete v pohodě.

Postup:
Nejspíš vám přijde příkaz.
Podáte na něj odpor
Následně zřídíte datovou schránku
No a pak se uvidí co bude.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - prodloužení právní moci o 4 měsíce
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2018, 12:23:42 »

Pro jistotu si taky ověřte ten konec února 2019, kdy vám mají být odečteny body. Pokud máte přestupek 0,32 promile společně se 7 body - pak jste měl zřejmě i ŘP v "čistírně" a tato doba se pro odečet bodů za "řádné chování" nezapočítává. Jestliže jste věřil policajtovi, radši se kontrolujte pořádně :)
Dopis si nenechte hodit do schránky, ale poslední den lhůty vyzvedněte. Klidně by se v té schránce nemusel objevit.
« Poslední změna: 24 Října 2018, 12:25:41 od gumidos »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - prodloužení právní moci o 4 měsíce
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2018, 19:07:18 »

Meridlo je MicroDigiCam LTI  https://www.lasertech.com/Default.aspx?id=45
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - prodloužení právní moci o 4 měsíce
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2018, 15:01:19 »

Ahoj, díky za info. No dnes jsem dostal příkaz... Měřili opice u posledního baráku a tvrdili, že ve středu vesnice u přechodu... po tom baráku je jen značka :-( Odečet bodů mám potvrzený z úřadu na únor 2019.

1) Rozumím formulaci 8 dnů od doručení (7.11), takže poslat stačí až 15.11? Zaráží mě formulace na konci "Lhůta pro podání odporu se počítá ode dne následujícího po doručení písemného vyhotovení příkazu, nejpozději však po uplynutí desátého dne ode dne, kdy byl nedoručený a uložený příkaz připraven k vyzvednutí". Takže kdy? Uložen byl 24.10 a poslední den vyzvednutí byl 5.11.

2) Jak mám nahrát příkaz a spis dle červeného upozornění, aby se to nedostalo tam kde nemá?

Díky za rady borci.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - prodloužení právní moci o 4 měsíce
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2018, 16:08:20 »

Ad 1) Dnem doručení se v tomto případu rozumí poslední den úložní lhůty, tj. 5.11. Odpor je tedy potřeba odeslat nejpozději 13.11.

Ad 2) Přesunul jsem téma do neveřejné sekce. Můžete začít nahrávat.

Uživatel žádné další informace neposkytl, téma přesouvám do veřejné části fóra. -kdo-
« Poslední změna: 19 Září 2019, 10:07:48 od kdo »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - prodloužení právní moci o 4 měsíce
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2018, 08:46:41 »

Zaráží mě formulace na konci "Lhůta pro podání odporu se počítá ode dne následujícího po doručení písemného vyhotovení příkazu, nejpozději však po uplynutí desátého dne ode dne, kdy byl nedoručený a uložený příkaz připraven k vyzvednutí". Takže kdy? Uložen byl 24.10 a poslední den vyzvednutí byl 5.11.

Tady je kalkulačka https://www.30kmh.cz/calc.html
IP zaznamenána