30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 0,48 a 0,51, bez krve  (Přečteno 17606 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #15 kdy: 08 Července 2018, 23:46:26 »

Kolegu ať si předvolají sami. Prostě jen uveďte osobní údaje svědka. Mohou se zeptat i co to bylo za oslavu a kde se konala a kdo dál tam byl.
Promyslete si odpovědi předem.
IP zaznamenána

řidič_1

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #16 kdy: 09 Července 2018, 04:03:43 »

Tedy se obloukem vracíme do bodu nula, protože osoba svědčicí pojednou nechce mít nic společného s úřady. Jako by bylo něco krásnějšího, než moci pomoci výkonu spravedlnosti v tomto slzavém údolí. Nu, jdu přát štěstí sám sobě, protože samotné „nepil jsem nic jak jsem uvedl i na místě, nemám o dodat“, bude málo.
IP zaznamenána

řidič_1

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #17 kdy: 09 Července 2018, 10:04:40 »

Takže svědectví, že jsem ničeho nepožil, bude. Svědek na nemocenské - stačí pro zdržování, nebo mohou pozvat na dobu, kdy má vycházky?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #18 kdy: 09 Července 2018, 11:26:01 »

Tak hlavně pamauje, že veškeré omluvenky se musí zasílat neprodleně po tom co se o překážce dozvíte. Je-li svědek již na nemocenské měl by poslat omluivenku dva-tři dny po té co mu přijde předvolání - nesmí čekat až na datum UJ.
Osobně bych si po cestě na první UJ vymkl kotník (zavolat na ouřad, navštívit chirurgickou ambulanci a trochu zasimulovat) a teprve na další UJ by zdržoval svědek.
IP zaznamenána

řidič_1

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #19 kdy: 13 Srpna 2018, 15:07:52 »

Takže moje obhajoba je účelová a mám prý smůlu. Do rána anonymizované vložím, odvolání bude muset být vedeno pečlivě..
IP zaznamenána

řidič_1

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #20 kdy: 15 Srpna 2018, 16:41:10 »

Tady je ta krása...
« Poslední změna: 15 Srpna 2018, 16:48:55 od řidič_1 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #21 kdy: 15 Srpna 2018, 17:44:34 »

Myslím že špatně spočítali hladinu.. mají brát první hodnotu a ne průměr.. ale rozdíl je jen naměřená hodnota 0,48 místo 0,49 a po odečtu 0,24 místo 0,25.. asi to má smysl jen jako podpůrný argument pro snížení trestu jestli trest není na spodní hranici.
IP zaznamenána

řidič_1

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #22 kdy: 15 Srpna 2018, 18:25:37 »

Mně přijde poněkud odfláknutý způsob, jak si poradili s mým svědkem, pokud se mnou byl svědek celou dobu pak může potvrdit, že jsem nepožil alkoholické nápoje, nejedná se o jeho neodborný dojem, že působím střízlivě.
IP zaznamenána

řidič_1

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #23 kdy: 26 Srpna 2018, 21:38:21 »

Takže  podle vzoru na těchto stránkách(https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2754.0), upraveno na můj případ(bez konkrétností):

Odvolání proti rozhodnutí ze dne XXXXX,
č. j. XXXXXX,
vydanému Městským úřadem Y

Dne XXXXX bmi bylo doručeno rozhodnutí Městského úřadu Y (dále jen „správní orgán“) ze dne XXXX č. j. XXXX, spisová značka XXXX, kterým jsem uznán vinným z přestupku podle § 125c odst. 1 písm. b) bod zákona o provozu na pozemních komunikacích.

S tím, že jsem tak naplnil skutkovou podstatu shora uvedeného přestupku, mi byla uložena pokuta ve výši XXXX,- Kč, povinnost uhradit správnímu orgánu náklady řízení ve výši 1.000,- Kč a správní trest zákazu činnosti činnosti, a to zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu X měsíců od data nabytí právní moci tohoto rozhodnutí.

Proti shora uvedenému rozhodnutí v celém rozsahu podávám

O D V O L Á N Í.

Odvolání je podáváno ve lhůtě 15 dnů od doručení napadeného rozhodnutí.


Není to osekané příliš? Minimálně získám čas a přidělám darebákům práci, ovšem řp je pro mne existenční nutností a jde o spravedlnost, která je postupem milých orgánů špiněna.


IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #24 kdy: 09 Září 2018, 12:39:17 »

Naopak, přijde mi to zbytečně dlouhý. Blanketní odvolání podávám v této formě:

Magistrát města
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXX


Sp.zn.: XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Vaše jméno
narozen: XXXXXXXXXXXXX
trvale bytem: XXXXXXXXXXXX

Podání odvolání proti rozhodnutí

Tímto podávám odvolání proti vašemu rozhodnutí a to v celém jeho rozsahu.

Toto odvolání bude doplněno do 30 dnů.



vaše jméno a podpis
IP zaznamenána

řidič_1

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,51, bez krve
« Odpověď #25 kdy: 18 Prosince 2018, 16:39:21 »

Tak mi odvolání spláchli do hajzlu, tedy pokud nepočítám zcela zanedbatelné snížení pokuty. Přemýšlím, jaký smysl má tahat se po soudech a co vlastně v tuto chvíli ještě lze, neobrátit se na právníka od první chvále byla chyba. Každopádně budu muset opět studovat.

Má tu někdo zkušenost se zastupováním v podobných věcech na východě Moravy? Doporučení osvědčeného právníka, nejspíše přes SZ.
IP zaznamenána