30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řízení bez patřičné podskupiny ŘP  (Přečteno 19698 krát)

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Řízení bez patřičné podskupiny ŘP
« kdy: 28 Července 2014, 14:53:33 »

Zdravím pánové,

dnes jsem zjistil řídím v podstatě nelegálně motorku, respektive skútru. Koupil jsem jej před měsícem 150 ccm 9,1kw věděl jsem že je to omezeno 11 kw a podmínkou aby to mělo automatickou převodovku, teď jsem si ale i dočetl že i max 125 ccm a předpokládám že opicajti nebude moc zajímat že kw jsou ok.
chtěl jsem se zeptat zda má někdo zkušenost jak to probíhá? Vím že dnes je to již přestupek (http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1e-1.html) Spíše by mě zajímalo co se děje na místě, seberou ŘP? předpokládám že minimálně musí zabránit v další jizdě.

Za pár týdnů by to mělo být už ok protože stejně dělám výcvik na skupinu A ale tohle me trochu ušlo :(
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez patřičné podskupiny ŘP
« Odpověď #1 kdy: 28 Července 2014, 15:03:12 »

Sebrat (zadžet) ŘP v takovém případě můžou a dělaj to. A teoreticky můžou i zabránit v jízdě odtažením vozidla. Takže pokud bys dál riskoval (imho to za to nestojí), při kontrole musíš myslet na to, žes' ŘP nechal doma, a doufat, že to nebudou úplný pošuci.
« Poslední změna: 28 Července 2014, 15:05:30 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez patřičné podskupiny ŘP
« Odpověď #2 kdy: 28 Července 2014, 15:18:03 »

ok, dekuju za info. Toho jsem se bál... :(
No rozhodně jízdy omezim nebo se na to úplne vybodnu než budou mit zkoušky zasebou :(
To je k vsteku...
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez patřičné podskupiny ŘP
« Odpověď #3 kdy: 28 Července 2014, 18:12:57 »

nejezdit, nestojí to za případný problémy
IP zaznamenána