30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: „Bezpečné úložiště“ od České pošty vs. povinnost úřadů  (Přečteno 1842 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

Do e-mailu mi přišel spam od České pošty s neodolatelnou nabídkou úložiště souborů s kapacitou až 100 GB za pěkných ~10000 Kč.
http://www.bezpecneuloziste.cz/kapacity-a-cenik/

Ano, je to služba, kterou mohou některé úřady využít, pokud jsou nepokojeny se svojí spisovou službou (a že jich bude).

Nicméně v článku na Lupě (který IMHO předražený produkt až podezřele málo kritizuje) mě zaujala věta na konci:
…orgány veřejné moci mají povinnost dokumenty, které vzniknou v elektronické podobě, tímto způsobem i ukládat a zajistit jejich důvěryhodnost…

Znamená to, že prakticky každý dokument, který úřad vystaví (protože ho píše na počítači), tak musí úřad uchovávat v elektronické podobě? Nebo kde je ta hranice, co se dá považovat za „vznik v elektronické podobě“?

Ptám se, protože mi to přojde zajímavé v situaci, kdy úřad z různých důvodů odmítá žádost dle 106, použít to jako jako podpůrný argument.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:„Bezpečné úložiště“ od České pošty vs. povinnost úřadů
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2018, 15:16:26 »

Ptám se, protože mi to přojde zajímavé v situaci, kdy úřad z různých důvodů odmítá žádost dle 106, použít to jako jako podpůrný argument.

Úřad může žádost odmítnout pouze ve specifických případech, které (imho) s formou dokumentu nijak nesouvisí.

Spíš bych to viděl jako argument proti zpoplatňování poskytnutých informací z různých vtipných důvodů jako dohledávání nebo oblíbená elektroniace stylem tisk/scan.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.