30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nesrpávné parkování sl. autem na oper. leasing  (Přečteno 2422 krát)

ales_pivo

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Nesrpávné parkování sl. autem na oper. leasing
« kdy: 07 Května 2018, 14:14:51 »

Zdravím,

stalo se mi to, že jsem zaparkoval čumákem asi 1m za značkou zákaz vjezdu (s dod. tabulkou jen s povolením..., takže spol. škodlivost maximální, téměř na popravu, kdyby to šlo). Auto je firemní, na oper. leasing.

Leasingovce přišlo výzva k podání vysvětlení a zápisu o podaném vysvětlení, podle §11 zák. 553/1991. Já, jako uživatel jsem od leasingovky dostal plnou moc k řešení tohoto "průseru".

Pročítáním různých témat jsem se mj. poučil, že městská policie nemůže vyzvat k podání vysvětlení.

Ale i tak jsem se vydal "podat vysvětlení", s výsledkem viz příloha.

Vzhledem k tomu, že podle uvedeného § 11 nemají právo nikoho vyzvat k podání vysvětlení (rozumím tomu tak správně?), postupovali protiprávně? (nebo jaký je správný termín, protizákonně, ilegálně :))

Chci po nich náhradu za cestu, ušlý výdělek apod. Mám šanci?

A jak bych měl dál postupovat ohledně toho parkování?

Předem moc dík.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nesrpávné parkování sl. autem na oper. leasing
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2018, 15:09:46 »

Pročítáním různých témat jsem se mj. poučil, že městská policie nemůže vyzvat k podání vysvětlení.

Ale i tak jsem se vydal "podat vysvětlení", s výsledkem viz příloha.

Vzhledem k tomu, že podle uvedeného § 11 nemají právo nikoho vyzvat k podání vysvětlení (rozumím tomu tak správně?), postupovali protiprávně? (nebo jaký je správný termín, protizákonně, ilegálně :))

MP nemůže předvolávat k podání vysvětlení.. a tak předvolávají k sepsání zápisu o podaném vysvětlení..
ale když už tam přijdete tak na místě od vás asi podání vysvětlení chtít můžou.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nesrpávné parkování sl. autem na oper. leasing
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2018, 15:53:28 »

Nyní předá MP tento "přestupek" příslušnému městkému úřadu a celé se to zopakuje s tím že leasingovce přijde výzva k zaplacení určené částky případně napráskat řidiče.
IP zaznamenána