30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přeškrtnutí symbolu EU na registrační značce muže skončit i zákazem řízení......  (Přečteno 7541 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Přeškrtnutí symbolu EU na registrační značce muže skončit i zákazem řízení, varuje ministerstvo dopravy

....Přeškrtnutí symbolu Evropské unie, které je na českých automobilech občas vidět, může způsobit i to, že auto bude ze strany úřadů a policie hodnocené jako vozidlo bez registrační značky....

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/evropska-unie-registracni-znacka-ministerstvo-dopravy_1805060600_pj
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Na toto jsem zapoměl - to je bomba, nevěděl jsem že takový přestupek (nebo trestný čin?) existuje:
„Otázkou také je, jestli by se v některém z případů nemohlo jednat o hanobení symbolu Evropské unie, ale to už potom není kompetence ministerstva dopravy,“

IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil

To je dobrá zhovadilost, docela by mě zajímalo, jak úřad  chce zacházet s tím, že vozidlo považuje za vozidlo bez registrační značky, i když na něm ta značka je a je jasně čitelná. :-D a já na úřadě držim fotku, kde je čitelná, případně vozidlo stojí na parkovišti před úřadem .  Nehledě na to, že to tam mohl někdo plácnout a já o tom nevim :-D. Sou trapáci, zas další pokus ,jak děsit ovečky.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Mě to donutili sundat na STK. Prej jim to jako neva, ale musí to fotit a nechtějí aby je kvůli tomu někdo buzeroval. Když jsem lehce držkoval, povídali, že by to bylo na béčkovou závadu kód 1014.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Zákaz řízení za to asi dostat řidič může.. když si to nechá líbit a nebude se bránit..

..nebyl by to první případ kdy řidič který si to nechá líbit dostal postih za neexistující přestupek..

Ale riziko asi moc velké není..

..nejdřív se musí najít policajt který to nahlásí a úředník kterému se chce to řešit..
..a i když to je policajt a úředník tak riziko že trefíte na dva eurohujery je malé..
http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/pruzkum-cesko-je-jedinou-zemi-eu-ktera-sve-clenstvi-vnima-jako-minus-1273523

..navíc řidič s přeškrtnutou EU asi většinou nebude taková ovce jako zbytek populace a tak z toho snadná pokutička nekouká..

..a je tam riziko že ten případ přitáhne pozornost..


Na toto jsem zapoměl - to je bomba, nevěděl jsem že takový přestupek (nebo trestný čin?) existuje:
„Otázkou také je, jestli by se v některém z případů nemohlo jednat o hanobení symbolu Evropské unie, ale to už potom není kompetence ministerstva dopravy,“

Trestný čin to pokud vím není.. možná na to půjde napasovat nějaký přestupek.. ale já myslím že pro takové řešení nebude vůle protože EU je u nás nepopulární..

Možná větší riziko je při cestách do zemí kde mají víc v oblibě EU.. a nebo míň v oblibě Čechy..
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Pokud vím, tak se dají hanobit jenom státní symboly a EU není stát.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

No, myslím si, že takřka kdokoliv odtud by si je s gustem vychutnal. A už vůbec by jim nebylo nic platné i kdyby skutečně byla mezi úřednictcvem koncentrace eurohujerů nejvyšší (což asi je)…  ;)
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil

STK jsem s tim v pohode bez jedine poznamky prosel. Zakon rika, ze na SPZ se nesmi davat nic, co snizi jeji citelnost nebo rozlisovaci schopnost. IMHO si mohou trhnout.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Se lvem na spz jsem na stk taktéž v pohodě prošel, žádné sundávání se nekonalo, takže na fotkách to bude taktéž  :)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Vy, kteří píšete, že na STK nebyl s prelepenim problém, bylo byste ochotni poskytnout číslo kontroly? Abych jim to tady případně omlatil o hlavu, tuhle se majitel STK chlubil, že si podle čísla může zobrazit fotky jakýkoli kontroly, co je na tom pravdy, nevím.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil

Nebudu to sem psat - mas SZ.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Kód 1014 se imho vztahuje na neoriginální RZ ala Bárta. Zkusím se pozeptat. On i technik může volat na Dekru, když ho dotlacite do kouta zakernymi dotazy a nechcete se vzdát na první dobrou :-)
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil

Bububu ovečky :-) Soudruh Neusar z MD tam obzvlášť bonitně perlí - "hanobení symbolu EU"  ;D  ;D

https://auto.idnes.cz/registracni-znacka-0as-/automoto.aspx?c=A180510_120056_automoto_fdv
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Trochu jsem googlil a výsledek kódu je (jsou různé verze dokumentů)

1014 - Nepovolená úprava (např. zmenšení rozměrů) tabulky registrační značky. Takže se imho netýká originální značky upgradované např. Svobodnými nebo Viribus Unitis.

Problém asi bude u techniků, kterým hrozí drakonické tresty a ti posílají padající @ dál.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil

Když přelepím celý modrý pruh včetně nápisu CZ něčím jiným, také nesnižuji čitelnost samotné značky a nebo se označení CZ také používá k identifikaci a tudíš se snižuje čitelnost?
IP zaznamenána