30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: kontrolní kontrola celní správy  (Přečteno 12391 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #15 kdy: 19 Října 2018, 12:16:14 »

V německu to je 20l, stačí hledat
https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/duty.html

Zbytek si už zvládnete jistě nastudovat sám, vyhledávat vám to doufám nemusíme :-)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #16 kdy: 17 Prosince 2021, 11:41:11 »

Včera mě taky zastavili, hlídkovali odstaveni u dálnice a cíleně pak za mnou vyjeli, neoznačeni, jenom signalizační panel.

Stáhnuli mě z dálnice a pak klasika, běžná silniční kontrola, doklady, vezete něco, jestli nevezu velké množství alkoholu, snad i omamné látky. Otevřete kufr - to jsem mu řekl, že si nepřeju, aby se tam hrabal (což ale ani nechtěl ujevně dělat, ruce za kšandama a prostě dirigoval), zvedněte bundu ze zadní sedačky, otevřete baťoh. Vždy se ale ptal, jestli je to moje. Je to Vaše bunda? Je to Váš baťoh? Asi, aby, pokud tam něco bude, bylo jasné, ke komu to připojit.

Pak přidal, že vidí, že mám v kapse nůž (klasické malé EDC, trčel jenom klip), tak že jestli nemám nějaké další zbraně v autě.

Trošku jsme si vyměnovali názory o tom, co to je běžná silniční kontrola, jestli má nějaké důvodné podezření, že mě zastavil, pak jsme probírali "povinnost" předložení OP, protože chtěli OP po spolujezdci a ten otevřel otázku, jestli je to nutné (má ošklivou fotku v OP, tak během toho dne 3x měl kecy k tomu, že někdo chce jeho OP:) ). Když fízl uznal, že tedy to není povinnost, tak začal, že jako co bych dělal, kdyby došlo ke zranění a třeba by byl člověk v komatu. Říkám, že by mě asi více trápilo jeho zdraví, než to, že nevím, kdo to je a nejde nikoho kontaktovat.

Pak jsme probrali věci ohledně chlastu a drog a že asi bych byl rád, že takto prudí, kdyby se jednalo o mé děti a oni by je takto kontrolovali, ale s tím taky neuspěl. Uzavřeli jsme to s tím, že nebýt toho, že jedu něco vyřizovat, tak s ním klidně strávím pár hodin, na což kontroval, že jemu by to nevadilo, že je to jeho práce. Oznámil jsem mu, že mně by to taky nevadilo a alespoň by nemohli pár hodin prudit jinde.

Obecně ale chování relativně OK, byť dělal dost "drsňáka". Měl 2 posily, minimálně jeden byl asi v zácviku, moc toho neřekl, druhý jenom tak pokukoval a pousmíval se, možná to byla kontrola jejich činnosti, těžko soudit. Potvrzení o provedení úkonu jsem neřešil, zrovna se mi to moc nehodilo. Pak už jenom rozloučení, navigoval mě, kde se mohu otočit a pak na dálnici (bylo to na takovém servisním fleku mimo dálnici). Asi by se dalo prudit ještě za to, že mě tam nechal a odjel a nepomohl mi s návratem na dálnici.

EDIT: Jo a roušku neměl ani jeden :-)
« Poslední změna: 17 Prosince 2021, 11:58:10 od swenak »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #17 kdy: 17 Prosince 2021, 22:03:00 »

co jste řídil ?
osobák
dodávku
NA ?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #18 kdy: 18 Prosince 2021, 04:29:19 »

Golf rok 2011, běžný vůz, možná lepší model, ale vzhledově prostě černá popelnice.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #19 kdy: 19 Prosince 2021, 08:49:00 »

Tak ještě že mně nestavěli, když jsem vezl proviant na šedesátiny (260 litrů piva)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #20 kdy: 20 Prosince 2021, 21:22:42 »

2 swenak:
takže firemní - na IČO ?
jinak mě nenapadá, jak by zdůvodnili ten kufr a spol.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #21 kdy: 20 Prosince 2021, 22:51:42 »

Ne, soukromé osobní vozidlo. Jako opravdu nespěchat, tak si pohraju. Asi si ale dožádám potvrzení o provedení úkonu.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #22 kdy: 21 Prosince 2021, 20:53:34 »

tak to já budu muset kouknou do zákona na pravomoci celníků
jsem myslel, že když sloupli známky z oken, že už nemají vůbec žádnou práci, jen čekají na výslužné a ejhle...
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #23 kdy: 22 Prosince 2021, 06:44:26 »

Omamné a psychotropní látky a jejich prekurzory. No a pak všechno, co podléhá spotřebce.

 
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #24 kdy: 22 Prosince 2021, 21:13:13 »

cožpak to ano, ale nikdy by mě nenapadlo, že jako soukromá osoba jim musím u soukromého vozidla umožnit přístup např. do zavazadlového prostoru
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:kontrolní kontrola celní správy
« Odpověď #25 kdy: 22 Prosince 2021, 23:08:31 »

To meli vzdy, jen to meli podmineno tusim vzdalenosti 30km od ~celniho skladu, ale vzhledem k rozmisteni to pokryvalo celou C(S)R.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin