30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ramer 10C mereni predjizdejiciho vozidla  (Přečteno 2813 krát)

F2

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Ramer 10C mereni predjizdejiciho vozidla
« kdy: 02 Května 2018, 19:23:36 »

namerili mi mimo obec 140 pri predjizdeni mensi kolony, bylo to na 4 proude silnici (jel jsem v levem predjizdecim pruhu), silnice bohuzel neni oznacena jako silnice pro motorova vozidla, takze limit 90. Civilni auto s raderem jelo za mnou, samozrejme jsem si ho nevsiml, az kdyz za mnou zacali blikat. Dle predpisu mne zastavili a identifikovali, dale predano k reseni uradu, ktery mi ted poslal prikaz k odevzdani ridicaku, ve zduvodneni se mimo jine pise, ze merici vozidlo jelo 96 a ja 145. V prirucce pro Ramer10 se v sekci 6.3.1.3 Zásady pro měření za jízdy RAMER10 C pise: .... V případě měření rychlosti předjíždějících vozidel musí být rozdíl mezi měřicím a měřeným vozidlem cca 20 km/h... Muze mi nekdo poradit, jak tomu mam rozumet? Kdyz je rozdil mezi mericim a merenym autem vetsi nez 20 (v mem pripade skoro 50), da se to mereni zpochybnit, ze nebylo provedeno podle navodu? Nebo tomu navodu spatne rozumim a rozdil rychlosti mezi mericim a merenym vozidlem nehraje roli?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C mereni predjizdejiciho vozidla
« Odpověď #1 kdy: 02 Května 2018, 19:25:44 »

Na příkaz podat odpor a sehnat spis
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C mereni predjizdejiciho vozidla
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2018, 07:30:54 »

Rozdíl rychlostí je 20 - 250 km/hod. Pokud je to mimo tyto meze, tak Ramer nezměří.
Pachové pravděpodobně nejeli za Vámi, ale změřili Vás, když jste je předjížděl. Osa radaru není v ose vozidla, ale je vychýlená o 20 stupňů.

To ale neznamená, že se to nedá shodit na něčem jiném nebo to nepodělá SO.

Každopádně Vám jde o řidičák, tak asi má cenu bojovat. Zajistěte si spis. Bez toho se nedá říct víc.

Nebo zvažte toto: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0
Jsou na ně dobré reference.
IP zaznamenána