30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování - Deathmut se nedostavil  (Přečteno 5098 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Parkování - Deathmut se nedostavil
« kdy: 26 Dubna 2018, 12:13:10 »

Ahoj,
řeším parkování u nás ve městě kde jsem parkoval před ostrůvkem uprostřed silnice tzn. nezaparkoval jsem při pravém okraji vozovky. Nahlásil jsem deathmuta s tím že nyní přišel příkaz že byl obeslán ale nedostavil se, což ani nemohl když je mrtvý... Jaký je prosím nyní postup? Dodat jim parte, nebo si vyžádat spis a hledat v něm chyby?

IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2018, 12:31:18 »

Tohle je Příkaz, takže hlavně nezapomeňte podat Odpor, pokud tuhle hru chcete hrát dál. Zajistěte si spis a počkejte jaké karty vynese na stůl úřad.
IP zaznamenána

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2018, 12:34:05 »

Pokud to chápu dobře, nyní jsme již ve SprDeli, takže nyní bude potřeba hájit již sebe. Proti příkazu podejte včasný odpor (pokud nechcete nyní zaplatit).

Parte můžete podat s odporem, nebo vyčkat do odvolání proti rozhodnutí, které bude po odporu následovat.

Osobně bych vyčkal s partem do odvolání proti rozhodnutí, ale budete pak k tomu muset sepsat i to odvolání, což znamená váš čas.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2018, 21:17:24 »

Odpor mám dát jen čistě že proti příkazu dávám odpor nebo mám nějak specifikovat?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2018, 22:13:57 »

Odpor minimalistický - vzor https://www.30kmh.cz/index.php?topic=706.0

Používejte hledání!
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #5 kdy: 20 Května 2018, 12:31:25 »

Po podání odporu mi přišlo "Seznámení se spisem před vydáním rozhodnutí" s tím že jsem dnes vyzvedl po 10 dnech v datovce a termín je tam na zítra v 14 hodin. To je korektní? Nic víc tam nepíšou, alespoň mi nepřijde takže akorát jestli to chápu tak si mě nyní zvou na seznámení se spisem což ale můžu provést kdykoliv jindy nejlépe 10 minut před zavíračkou a ještě bude probíhat jednání na které bych měl dostat pozvánku?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #6 kdy: 20 Května 2018, 19:38:05 »

Seznámit se spisem se můžete kdy chcete, na to nepotřebujete úřadem schválenou hodinu. V podstatě vám úřad říká, že vydá rozhodnutí. Můžete s tím termínem zkusit zaprudit, ale jinej výsledek to mít podle mě nebude.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #7 kdy: 20 Května 2018, 19:49:13 »

Po podání odporu mi přišlo "Seznámení se spisem před vydáním rozhodnutí" s tím že jsem dnes vyzvedl po 10 dnech v datovce a termín je tam na zítra v 14 hodin. To je korektní?

Není, omluvil bych se, že si v tak krátkém čase nedovedu udělat volno, odvolal bych se na § 59 správního řádu (oni na to asi stejně hodí bobek, ale i tak bych to udělal) - Předvolání musí být písemné a doručuje se do vlastních rukou s dostatečným, zpravidla nejméně pětidenním předstihem. A uvedl bych, že chci využít svého práva seznámit se s podklady a žádám, aby sprání orgán stanovil nový termín na seznámení. Eventuelně je možné namítnou podjatost a vše oddálit.

a ještě bude probíhat jednání na které bych měl dostat pozvánku?

nebude, seznámením s podklady to končí a pak orgán vydá rozhodnutí.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #8 kdy: 21 Května 2018, 09:09:47 »

A proti rozhodnutí podat odvolání na základě toho co si zjistím a s čím nesouhlasím... Nebo již poslat odvolání a k němu přiložit parte?
« Poslední změna: 21 Května 2018, 09:26:44 od hartom »
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #9 kdy: 19 Června 2018, 14:19:15 »

Již mám rozhodnutí, do neděle musím odpovědět. Takže jak nyní? Odvolat s tím že v daném termínu dodám potřebné a poté poslat odvolání jehož součástí bude parte?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #10 kdy: 19 Června 2018, 15:32:52 »

Pošlete blanketní odvolání, on se orgán ozve a stanoví termín na doplnění.

A už začněte pracovat na tom doplněném odvolání.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #11 kdy: 24 Června 2018, 16:26:48 »

Ano to samozřejmě udělám, ovšem co jim do toho doplnění napsat? Už jim přiznat že je Deathmut mrtvej a přiložit parte a doufám v brzké ukončení?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - Deathmut se nedostavil
« Odpověď #12 kdy: 25 Června 2018, 13:03:25 »

Ano
IP zaznamenána