30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Může policista natáčet na mobilní telefon?  (Přečteno 3935 krát)

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Může policista natáčet na mobilní telefon?
« kdy: 24 Dubna 2018, 20:29:55 »

Ahoj všem,

v poslední době se setkávám s tím, že úplně stejně jako my vytáhneme mobil a začneme natáčet, co se dá, tak to udělá i policista. Může? Můžu mu v tom nějak zabránit - fakticky nebo právně? Můžu vyslovit nesouhlas a musí se jím řídit? Liší se nějak podstata palubní kamery v policejním voze a polda pobíhající okolo místa šetření přestupku s mobilem? Mohou takto pořizovat důkazní prostředky?

Dnes se mi to stalo asi potřetí, ale nenechal jsem se nakamerovat - nasadil jsem si sluneční brýle. Názor? Může to stačit?

Děkuji za názory.
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Může policista natáčet na mobilní telefon?
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2018, 21:02:28 »

Jen ať natáčí, všechno co natočí bude použito proti němu :D
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Může policista natáčet na mobilní telefon?
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2018, 11:32:36 »

Zde je vaše odpvěď.

V dnešní době lze navíc s úspěchem trvdit, že osobní mobilní telefon, se kterým se fízl připojí na kdejakou veřejnou wi-fi s možností synchronizace dat na servery Google / Apple / Facebook aj., odkud nikdy nebudou vymazány v žádném případě nevyhovuje nárokům, které NSS na zabezpečení dat klade. To je celkem dobře uchopitelný argument. Jak se tomu bránit na místě - asi stejně, jako když si vás chce fízl fotit/točit legálním prostředkem (např. když nabude dojmu, že jste hezká modelka a chce, abyste mu pózoval u auta).
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Může policista natáčet na mobilní telefon?
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2018, 12:32:28 »

Ovšem je nutno zmínit, že 25. května 2018 začne platit GDPR a to může situaci kompletně změnit.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Může policista natáčet na mobilní telefon?
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2018, 14:06:46 »

Pri nataceni pro osobni potrebuby se nic menit nemelo, muze se zmenit mozne zverejneni organa na netu
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Může policista natáčet na mobilní telefon?
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2018, 14:42:07 »

Pokud bude existovat Oprávněný zájem, nebo veřejný zájem, pak souhlasu netřeba a nesouhlas je neúčinný. Zrovna v tomto ohledu GDPR nic moc nemění proti stávající úpravě a nepomůže.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Může policista natáčet na mobilní telefon?
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2018, 15:13:30 »

Nicméně ale GDPR se obrátí proti nim v okamžiku, kdy městapo zveřejní natočená videa v touze pohonit svou slávu a ego…
IP zaznamenána