30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozptylování úředníků  (Přečteno 1665 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Rozptylování úředníků
« kdy: 31 Března 2018, 02:02:38 »

Mám několik oblíbených drobností, kterými rozptyluju úředníky:
  • Používám různé doklady totožnosti (občanku, pas a když mi to projde, tak řidičák) – hodí se, když jdu na úřad vícekrát, úřednice pak chce použít mustr z minula a nemůže. „Ale to je pas.“ -„Ano je“ -„Dejte mi občanku.“ -„Nemám“ -„To nejde, v pasu není bydliště“ -„Není, ale platný doklad totožnosti to je, ne?“ -„No dobře, ale včera jste měl občanku“ -„Ano, měl“ -„…“
  • Žádám o povolení použít toalety pro zaměstnance úřadu (tam kde není přístupná pro veřejnost). Jednak při jednání získám čas na promyšlení, pak už samotná žádost úřednici rozhodí. Když nechce vyhovět, tak řeknu, že je mi špatně a musím rychle domů, takže žádám o přerušení jednání. Postranní efekt: není-li úřednice v kanceláři sama, diktafon položený na stole si viditelně dám do kapsy a odnesu a druhý utajený v nechám nahrávat v kapse bundy v kanceláři.
  • Při nahlížení do spisu se ptám úředníka na hlouposti (proč je tady škrtnuto, proč není dodejka očíslovaná jako další list spisu, proč usnesení do spisu nemá razítko podání – prostě nesmysly). Úředník otupí a když se potom zeptám na soupisku, tak vztekle vypálí že není.
  • Kdykoliv se objeví příležitost, kdy úředník řekne něco nejednoznačného, nebo nesrozumitelného, tak překroutím jeho slova tak, aby to bylo pro pčely nahrávky evidentní porušení zákona („abych tomu rozuměl, znamená to, že Vám nevyhovuje způsob fungování spisové služby a proto si evidenci děláte v Excelu?“). Nemělo by to znít jako výhružka, ani vyjádření jeho chyby „…takže vy vědomě porušujete zákon tím, že…“, aby úředník měl co nejméně zřetelný můj zájem a tím víc je ostražitý a vyčerpává se tím, jak se z toho vykroutit. Povede se to málokdy.

Pozn.: Ve správním jednání se mi neuplatnilo hrát blba neznalého svých práv. Jednak je potřeba dodržet názvosloví (nelze třeba o „nahlížení do spisu“ žádat jako o „kouknout se do složek“), jinak se může stát, že pak případnou stížnost není čím podložit, rspt bude zamítnutá, protože žádost nebyla jednodznačná.

Máte nějaké další triky, jak zmást a rozptýlit úředníka?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Rozptylování úředníků
« Odpověď #1 kdy: 31 Března 2018, 11:14:39 »

Přijít na úřad v době kolem 12h a zdržet se tam tak do 14h. Jednak musí během té doby odpálkovat svoje kolegy, že teď na oběd fakt nejdou a druhak v této době často začínají nějaké schůze apod.
A jinak je to improvizace, někteří úředníci jsou ukecaní a často se něčím podřeknou sami, některé je potřeba nasrat jak říkáte vy... někdy zabere hrát si na hodného a slušného a pak jim to napálit v řízení, jindy je potřeba být zmrd už od začátku (aka vyžraný Jordánek).
IP zaznamenána