30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na zákazu proti směru jízdy  (Přečteno 3416 krát)

Slušňák

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Stání na zákazu proti směru jízdy
« kdy: 29 Března 2018, 20:34:20 »

Dobrý večer,

chci se zeptat, neboť jsem to nikde nedohledal.
Ráno jsem našel za stěračem lístek (datován na 19:45), že jsem stál na zákazu stání (neberu jako argument, protože jsem přijel z druhé strany a značku jsem tedy nemohl vidět). Ovšem stál jsem v řadě aut proti směru jízdy a předpokládám, že na tom se následně budou točit (pokud mají fotku). Další problém je, že vozidlo je služební.

Moje dotazy jsou:
1) Dojít se zodpovědně nahlásit na MP, že jsem tam vůz skutečně odstavil (a jestli jim dát i nějaký důvod viz otázka 2) a nemusí se do toho tahat firma (nevím jak by to řešila - je to korporát a k normálnímu člověku se nedostanu)
2) Jestli je lepší uvést, že vozidlo mělo poruchu (asi baterka), nebo mi bylo zle a nemohl jsem řídit. Jelikož služební vůz nemohu nikomu půjčit, tak tam muselo počkat než mi bude lépe (pár hodin - respektive do rána).

Moc děkuji a hezké svátky všem.
« Poslední změna: 29 Března 2018, 20:41:25 od Slušňák »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu proti směru jízdy
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2018, 20:52:49 »

na lísteček nereagujte. Taky se nemusí stát vůbec nic.

Zaměstnavateli řekněte, ať vás případně udá, pokud přijde nějaký dopis. Pak budete mít čas to nějak řešit.
IP zaznamenána

Slušňák

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu proti směru jízdy
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2018, 21:03:15 »

Jak říkám. Je to korporát. nerad bych, aby to zaplatili a mě jen přeúčtovali.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu proti směru jízdy
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2018, 21:13:36 »

No tak je předem upozorněte.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu proti směru jízdy
« Odpověď #4 kdy: 10 Dubna 2018, 14:20:12 »

Obávám se, že s největší pravděpodobností to korporát bude řešit tou nejjednodušší cestou - pošle vám scan, ať zaplatíte. Neradi si to komplikují. Nebo zaplatí sami a "přefakturují".

Pokud se vám podaří se udat, je to nejlepší cesta - jak říkal kolega, domluvte se s nimi předem. Pokud něco přijde, ať neplatí a pošlou to vám.
IP zaznamenána

Slušňák

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu proti směru jízdy
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2018, 14:07:43 »

Dobrý den,

tak snad na to pánové ze správy vozového parku nezapomenou a nahlásí mě.
Jen mě napadl ještě jeden dotaz. Dočetl jsem se zde, že SO falšuje data ve spisu, aby přestupek nezanikl. Ovšem já nemám možnost nahlédnout do spisu, když vozidlo není moje, ale pouze jej využívám. Je to tak? (myslím pokud přestupek nechají vyhnít, aniž by se něco stalo)

Děkuji
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu proti směru jízdy
« Odpověď #6 kdy: 05 Května 2018, 14:45:57 »

Pokud Vás firma po obdržení "odpustku" nahlásí do 15 dnů jako řidiče pak nemohou nic antedatovat. Pokud ovšem firmě nepošlou odpustek ale po více než roce rovnou příkaz k zaplacení pokuty (neplést se žádostí o "určenou částku" resp. odpustkem) pak je ovšem na firmě aby se ohradila, že neměla jak udat řidiče.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu proti směru jízdy
« Odpověď #7 kdy: 05 Května 2018, 22:07:02 »

Slusna firma ridice upozorni. Vlastni zkusenost se skutecne velkou firmou. Dohledat toho, kdo ma tohle ve firme na starosti,  take neni nijak obtizne.
IP zaznamenána