30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ANO - zase bude o ždibíček líp...  (Přečteno 8117 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #15 kdy: 31 Března 2018, 16:58:45 »

Tak jistě, na denní použití jedině protáhnout zahraničím, nebo sehnat vrak z uhnije a, erh, transplantovat papíry :D

Pokud s tím ale vyjedete dvakrát týdně a ještě ne pokaždý do sámošky, přičemž po cestě míjíte opičárnu, je to denní používání? Jedete si pro radost, nebo na sraz, do servisu, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #16 kdy: 02 Dubna 2018, 23:34:00 »

veteráni jsou v úplně jiném registru
co se nezmiňuje jsou veteráni bez testace
mám takové doma 3, na bílejch RZ
2 čerstvě z depo vyjmuté....

a věřím, že nějaká skopová hlava uvěří, že někdo může autem ročník 70 jezdit každodenně do práce  >:(
případně že nás takové ojetiny zavalí
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #17 kdy: 03 Dubna 2018, 07:55:49 »

Taky se o tohle zajímám (vlastním dva staré japonské automobily, z nichž jeden se blíží již veteránskému věku - bohužel zatím ne stavem, ale to se podá), jak na tom vlastně je omezení veterána na běžné denní jízdy? Nějak si nejsem jistý, dle jaké pravomoce by se mnou mohl PaCh interagovat na téma "kam a proč jedete" a jak by mě za "nekorektní" jízdu mohl (on, a později eventuelně úřad) zkoušet sankcionovat..
Co vím zfleku, tak s veteránem nelze podnikat a tudíž by nejspíš musel být registrován na fyzickou osobu, ale dalšího konkrétně stanoveného omezení si nejsem vědom.

BTW (OT) : zkoušel někdy někdo veterána prodat do zahraničí?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #18 kdy: 03 Dubna 2018, 09:37:01 »

veteráni jsou v úplně jiném registru
co se nezmiňuje jsou veteráni bez testace
mám takové doma 3, na bílejch RZ
2 čerstvě z depo vyjmuté....

Mě se to právě že taky týká - mám 31 staré auto na bílých značkách, jezdí jen od dubna do října cca. 1x týdně a to jen, když je hezky a sucho. Uvažoval jsem o testaci (alespoň té "menší", se zachováním bílých RZ), ale pořád si říkám, že "zatím dobrý".

Jestli to dobře chápu, tak aby auto mohlo být uznáno plnohodnotným veteránem (a při troše štěstí tak mohlo být vyjmuto ze zájmového okruhu těch, co vlastnictví čehokoliv staršího 5ti let chtějí krvavě zdanit), musí to auto podstoupit "velkou", tzn. krajskou testaci, být vyřazeno z běžného registru vozidel a dostat ty zelené RZ "véčka", že? Protože ta "malá" Klubová testace se provádí jen kvůli sníženému POV, že? Já bych tu krajskou i vyřídil, celkem nepochybuju, že by mi to, vzhledem ke stavu auta, dali, jen mě zatím vždy odradilo to papírování... Máte s tím někdo (čerstvější) zkušenost?
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #19 kdy: 03 Dubna 2018, 10:14:11 »

Není moc čerstvá, dělal jsem to před sedmi lety a od té doby se nic nezměnilo. Trochu času a peněz to stálo. Klubová a krajská testace (což jsem bral spíše jako sraz kamarádů s pěknými auty) a potom dvakrát na určený dopravní inspektorát. V kraji je pro veterány myslím vždy jen jeden. Nejsem velký příznivec byrokracie, ale dalo se to.
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #20 kdy: 03 Dubna 2018, 10:30:11 »


Mě se to právě že taky týká - mám 31 staré auto na bílých značkách, jezdí jen od dubna do října cca. 1x týdně a to jen, když je hezky a sucho. Uvažoval jsem o testaci (alespoň té "menší", se zachováním bílých RZ), ale pořád si říkám, že "zatím dobrý".

Jestli to dobře chápu, tak aby auto mohlo být uznáno plnohodnotným veteránem (a při troše štěstí tak mohlo být vyjmuto ze zájmového okruhu těch, co vlastnictví čehokoliv staršího 5ti let chtějí krvavě zdanit), musí to auto podstoupit "velkou", tzn. krajskou testaci, být vyřazeno z běžného registru vozidel a dostat ty zelené RZ "véčka", že? Protože ta "malá" Klubová testace se provádí jen kvůli sníženému POV, že? Já bych tu krajskou i vyřídil, celkem nepochybuju, že by mi to, vzhledem ke stavu auta, dali, jen mě zatím vždy odradilo to papírování... Máte s tím někdo (čerstvější) zkušenost?

Jsem na tom naprosto stejně, situace jak přes kopírák. Proto má nervozita s těmito články lehce narostla...  >:(
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #21 kdy: 03 Dubna 2018, 11:02:29 »

Jenyk - díky, to zní celkem povzbudivě... :)

Anorex - v červnu jedu na sraz, budou tam i "Véčkaři", tak z nich zkusím vytáhnout, co a jak. V zásadě jsem smířenej s faktem, že pokud budu chtít své auto užívat i nadále, přehlášení na veteránské RZ se nevyhnu. Jen jsem si pořád říkal, že zatím není kam spěchat, ale, jak vidno, mračna se už začínají pomalu stahovat... :(

IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #22 kdy: 03 Dubna 2018, 11:08:01 »

Přemýšlím stejně  ;)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #23 kdy: 03 Dubna 2018, 23:20:38 »

záleží kde a na koho narazíte
jsou kluby, které si to nechají zaplatit podobnými částkami jako v návrhu pro nová auta
čili pomoc nic moc
někde zas nesnesou veterána co podle nich je málo veterán ( š1000mb atp. )

zatím jsem mírně nervózní, ale vyčkám
mám případnou záložní variantu to vyexportovat a provozovat dle potřeby na červených D značkách, netuším ovšem jak je nákladné POV
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #24 kdy: 06 Dubna 2018, 09:11:25 »

On ten debilní návrh, jakkoliv vypadá absurdně, v podstatě funguje v Německu. Oni Němci nejsou tak blbí, že by se svých fungujících 8 letých ojetin zbavovali dobrovolně a z rozmařilosti, dělají to kvůli silniční dani odstupňvané podle emisní normy. U staršího auta to klidně dělá třeba 800 € za rok.

Takže jen čekám, až se tu někdo začne ohánět "vyspělou západní Evropou"

a nedělejte si iluze, že si to nasraný volič spojí s konkrétní politickou stranou: parlament napřed schválí nějaký naoko mírný návrh, ideálně přilepený k něčemu jinému. Poplatky budou zpočátku nízké a dané prováděci vyhláškou, takže to lidi ještě zkousnou. V příštím volebním období se pak už jen změní ta vyhláška, což už nedělá parlament, ale nějaký anonymní zmrd na ministerstvu a je vymalováno, a voliči se můžou v hospodě navěky hádat, jestli to před x lety zavedli modrý nebo oranžový.

Vezměte si třeba soláry - taky už si nikdo nevzpomene, která partaj je v tom namočená nejvíc. Snad kromě zelenejch, kteří sehráli roli užitečných idiotů a po zásluze skončili na politickém smetišti. Partaj, šikovnější zmrdi samozřejmě překabátili.

A takových "zákonů", který serou úplně všechny, tu máme hafo.
IP zaznamenána

lucnikonik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #25 kdy: 06 Dubna 2018, 09:50:38 »

Zdravím,

Enene: ano, v DE platí silniční daň na základě emisí všichni, nejen podnikatelé, ALE zatím neplatí dálniční známky/mýto na osobní auta (to má být cca od 2019, jestli to projde spolkovou radou)

ono bude pro nás, se staršími auty (sám aktuálně jedno Euro2 a jedno Euro3) zajímavé zjistit, jak je to s registrací mimo ČR - v německu vím o tom, že nejen u hranic s Lucemburskem mají němci soukromá auta v tom Lucembursku přihlášená, tak se  zkusím poptat, co to obnáší celkově - přihlášení, daně, technická a spol., viděl jsem na lucemburských číslech i auta, která jsou 15+ let staré.

Jestli by to bylo zajímavé a ti šmejdi s burešem v čele by tenhle hnus protlačili posrancema, tak holt na autech nebudu mít cz čísla, holt 1x za dva roky klidně do lucemburska na stk zajedu (stejně minimálně 1x ročně jsem u příbuzných v německu, odkud je to do lucemburska ccca 80km).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #26 kdy: 06 Dubna 2018, 10:43:24 »

A na koho to vozidlo v tom Lucembursku napíšete ?
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:ANO - zase bude o ždibíček líp...
« Odpověď #27 kdy: 06 Dubna 2018, 14:03:59 »

pk202> zalozeni PO v jinych zemich (nejen)EU zase takovy problem neni...

Ja osobne tohle zvazuju do budoucna spise jako sveho ochranu soukromeho majetku pred statem.
A treba konkretne v Litve je automobilovy trh a stat k nemu hodne benevolentni i co se tyka pripadnych uprav.
IP zaznamenána