30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: chodník sprdel ? + tip na parkování na P1,2  (Přečteno 3345 krát)

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
chodník sprdel ? + tip na parkování na P1,2
« kdy: 24 Března 2018, 17:48:42 »

Zdravím,

již několik lét stává mé vozidlo, ve slepé části ulice R ubešova (v katastru vedeno: ostatní komunikace, ostatní plocha; parcela 4097/1) (v georeporu není vyznačena žádná místní komunikace třídy I - IV.) (v online mapě IPR je vyznačeno veřejné prostranství - komunikace, VPP - pěšiny). Celkem je k dispozici 9-11 parkovacích míst, kde 2 se nachází poblíž výjezdu z garáže na pozemní komunikaci (pokud by značka zákaz stání. či žluté vodorovné značení byly platné, lze uplatnit SprDel, zde vozidlo záměrně nestojí) a zbývajících 7-9 míst se nachází na veřejném prostranství/chodníku (podle mne zde nelze aplikovat SprDel). Při příjezdu z křižovatky R ubešova/ Š krétova je pravá část vozovky označena zákazem stání a na levé části je vyznačena ZPS O2 pro cca 4 vozidla.

Po celá léta chodila provozovateli s frekvencí cca 2x za rok předvolání k podání vysvětlení na MP, aby bylo zjištěno, kdo provedl neoprávněný zábor veřejného prostranství. Všechny tyto výzvy přecházely podle 200/1990 Sb. který byl nahrazen 250/2016 Sb. a 251/2016 Sb. Na všechny výzvy bylo odpovězeno v souladu s čl. 37 LZPS.

V nedávné době asi MP zjistila, že již všechna drobná kriminalita byla vyšetřena a tak se začala zaobírat parkováním na tomto místě. A místo cca 2 lístečků za rok a příležitostně TPZOV, se začalo vymáhat právo cca 5x týdně, čímž klesnul počet vozidel zde pravidelně stojících asi o 85%. Mně osobně tato skutečnost vadí, protože ruku v ruce s tím, jde úbytek lidí i vozidel, které do dané lokality přijíždějí a z této ulice se stává místo, kde, ačkoliv jste v centru, moc lidí nepotkáte.

Posledních několik týdnů foukal hodně krát vítr, takže si řidič žádných lístečků nevšiml, ale pár dní zpátky mi přišel první odpustek, abych zaplatil, jelikož se mé vozidlo neoprávněně nacházelo na chodníku a byl porušen § 53 odst. 2 zák. Provoz na PozKom. Vzhledem k tomu, že SO zaslal předsprdelní výzvu, znejistěl jsem, jak se to s parkováním na daných místech má.

Po nastudování často zmiň. rozsudku NSS, vlákna https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6119.msg66512#msg66512 a vlákna https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5671.msg61035#msg61035 jsem si uvědomil, že nejsem schopen dovodit, zda lze uplatnit sprdel, či nikoliv, přestože jsem byl skoro 5 let přesvědčen, že nelze.

Pokud se ukáže, že doopravdy lze přestupek sprdelizovat, chtěl bych požádat jak nejlépe postupovat pro sloučení více řízení do jednoho, aby byly případně minimalizované potenciální ztráty.

Děkuji za vaše o rady. Pokud byste chtěli další tipy na parkování v předmětné lokalitě, více info do SZ.

Příloha: google street view, GIS - georeport, IPS - Online mapa, schéma místních poměrů

https://www.google.cz/maps/place/Rube%C5%A1ova,+120+00+Praha+2/@50.0784088,14.432464,106m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x470b948dd8aac3db:0x94e189a9234b01fa!8m2!3d50.0777308!4d14.4325403?hl=cs
« Poslední změna: 25 Března 2018, 21:24:40 od JM »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:chodník sprdel ? + tip na parkování na P1,2
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2018, 10:33:13 »

Ze stání na chodníku asi SprDel udělat jde, ale v Praze je velká šance na vyhnití
IP zaznamenána

pantondavo

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:chodník sprdel ? + tip na parkování na P1,2
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2018, 17:16:40 »

Čau,
řeším podobnou věc, akorát jsem měl auto se zahraniční značkou a tudíž jsem se musel dostavit s papírkem na MP a nesouhlasit s přestupkem + dát do správního řízení.

S čím jsem do toho chtěl jít je uhrání na nenaplnění skutkové podstaty, protože auto stálo na konci jednosměrky, kde prostě každej vycouvá a není potřeba mít tam 6 metrů. Je šance se z toho vysekat?

Dík za info.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:chodník sprdel ? + tip na parkování na P1,2
« Odpověď #3 kdy: 11 Dubna 2018, 17:50:43 »

pantondavo:
Citace
musel
Na MP Vás předvedli v poutech s pistolí u hlavy?

2M: stání na chodníku nepatří mezi oprávněná užití chodníku, tedy jde o neoprávněné užití chodníku (=neoprávněné stání) -> SprDel lze, srv. § 125f odst. 2 písm. a) ZPPK.
« Poslední změna: 11 Dubna 2018, 17:57:34 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:chodník sprdel ? + tip na parkování na P1,2
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2018, 19:45:44 »

pantondavo:
Citace
musel
Na MP Vás předvedli v poutech s pistolí u hlavy?

2M: stání na chodníku nepatří mezi oprávněná užití chodníku, tedy jde o neoprávněné užití chodníku (=neoprávněné stání) -> SprDel lze, srv. § 125f odst. 2 písm. a) ZPPK.

v tomto případě to podle mě s chodníkem není tak jednoznačné, jednak se to dříve vždycky pokutovalo jako zábor, jednak existuje "paralelní chodník", vedle tohoto prostoru, který má ohraničení obrubníkem a jiný povrch (dlažební kostky, oproti asfaltu) a zároveň tento prostor slouží popelářům, zásobování atd.
IP zaznamenána