30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Český rozhlas poplatek - IČO  (Přečteno 8508 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Český rozhlas poplatek - IČO
« Odpověď #15 kdy: 24 Března 2018, 04:36:07 »

A co když si někdo platí pouze některou z dostupných IPTV (např. O2TV) a poslouchá internetová rádia (např. Spotify) a pro reprodukci používá PC + 32'' monitor.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Český rozhlas poplatek - IČO
« Odpověď #16 kdy: 24 Března 2018, 11:40:56 »

Podmínkou pro placení poplatku je zařízení s tunerem schopným přijímat televizní/radiový signál. Je jedno na něm sledujete a jak ho používáte. Pokud tuner je tak se platí. Pokud tuner není tak se neplatí. Fakt, že můžeme televizi/rozhlas naladit přes internet na to zatím nemá vliv. Takže v tomto případě platit nemusíte.

Ale i když televizi máte,tak dokud stádo platí,jedince asi nijak extra kontrolovat nebudou. Do bytu je stejně nikdo nepustí, takže se případné porušení zákona bude dost těžko prokazovat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Český rozhlas poplatek - IČO
« Odpověď #17 kdy: 24 Března 2018, 12:27:19 »

§ 2
Předmět poplatků
(1) Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "rozhlasový přijímač"). Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.


Radia/tv v autech a mobilech temto poplatkum podlehaji, pokud prijimaji prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání. Jen se to obtizne vynucuje/kontroluje.

Externí USB tuner sem nepatri, protoze sam o sobe nic neumi - reprodukuje signal. - musi se spojit s PC, nainstalovat prislusny driver/sw.
PC a USB vedle sebe se da prirovnat k TV neschopne prijmu/reprodukci a vymontovany tuner v supliku. A hlavne kdykoliv se da oddelit rict, to si tu zapomela navsteva USB flasku.

IPTV - zalezi cim prijimate, ja prijimam bez kabeloveho systemu (wifi) a mimo kmitocty RTV - neni to tedy O2TV, ta tu podminku splnuje.
« Poslední změna: 24 Března 2018, 12:32:22 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Český rozhlas poplatek - IČO
« Odpověď #18 kdy: 24 Března 2018, 13:30:34 »

Radia/tv v autech a mobilech temto poplatkum podlehaji

V mobilech ne..

Citace
(4) Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají

e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Český rozhlas poplatek - IČO
« Odpověď #19 kdy: 24 Března 2018, 21:46:53 »

IPTV - zalezi cim prijimate, ja prijimam bez kabeloveho systemu (wifi) a mimo kmitocty RTV - neni to tedy O2TV, ta tu podminku splnuje.

To jsem nepochopil, já mám VDSL přípojku (50/5 real 48/5) - za ní WI-FI router. Na wi-fi je mimo jiné připojen android box na kterém mám nainstalovanou aplikaci O2TV a platím si za cca 750 Kš/měsíc nějakou programovou skladbu(mně jde hlavně o NHL). Krom toho jsem zkoušel KUKY TV a další IPTV stanice. Nevidím mezi O2TV a jinými IPTV žádný technický rozdíl. 
Můžete mi prosím nějak vysvětlit ten rozpor ?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Český rozhlas poplatek - IČO
« Odpověď #20 kdy: 25 Března 2018, 01:22:11 »

IPTV - zalezi cim prijimate, ja prijimam bez kabeloveho systemu (wifi) a mimo kmitocty RTV - neni to tedy O2TV, ta tu podminku splnuje.

To jsem nepochopil, já mám VDSL přípojku (50/5 real 48/5) - za ní WI-FI router. Na wi-fi je mimo jiné připojen android box na kterém mám nainstalovanou aplikaci O2TV a platím si za cca 750 Kš/měsíc nějakou programovou skladbu(mně jde hlavně o NHL). Krom toho jsem zkoušel KUKY TV a další IPTV stanice. Nevidím mezi O2TV a jinými IPTV žádný technický rozdíl. 
Můžete mi prosím nějak vysvětlit ten rozpor ?
Nerad bych byl, aby jste si z toho dovodil pravni nazor, to je jen ciste pohled technika, vidite sam, jak jsem se u mobilu mylil.

VDSL je kabelovy system... ale to uz je jen takove slovickareni... ja treba neprijimam ani vzduchem na zminenych frekvencich ani kabelem(optika/metalika).

...prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů ...

Pokud ten zakon ctu opetovne, mam za to, ze tim byl myslen kabelovy system urceny vyhradne pro ... přenos rozhlasového nebo televizního vysílání - u vzduchu, jako media jsou take specificky uvedene  radiove kmitocty.
Naposledy sjem s tim presne prisel do styku, kdyz jsme byli siriteli signalu, ktery se prijal a distribuoval - tam jsme si vystacili s papirem od rady pro TV/R.

Mezi distributory IPTV by mohl byt rozdil hlavne v cene x-xxxx penez na uzivatele/zarizeni/pripojku a take to co je soucasti - viz smlouva s tim, kdo distribuuje.
« Poslední změna: 25 Března 2018, 01:29:28 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Český rozhlas poplatek - IČO
« Odpověď #21 kdy: 25 Března 2018, 11:50:45 »

Aha , takže vaše argumentace je, že když IPTV přijímám přes VDSL (dráty/kabel) je to jako "kabelová TV" a pokud stejnou IPTV přijímám prostřednictvím LTE už se o "kabelovou TV" nejedná ? To se mi moc nezdá... a stejně pořád nerozumím větě "zalezi cim prijimate, ja prijimam bez kabeloveho systemu (wifi) a mimo kmitocty RTV - neni to tedy O2TV, ta tu podminku splnuje."  čím se podle Vás O2TV liší od jiných IPTV ?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Český rozhlas poplatek - IČO
« Odpověď #22 kdy: 25 Března 2018, 15:19:18 »

Pojdme si vyjasnit termity.

Elmg. zareni a jeho rozdeleni zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektromagnetick%C3%A9_spektrum

Prenosova media/typ prenosu:
- vzduch  - zvuk, elmg zareni.
- voda  - zvuk, elmg zareni.
- specialni media ~= kabel  -  prevazne elmg zareni.

Typy dle frekvence https://www.ctu.cz/sites/default/files/obsah/stranky/539/soubory/narodnikmitoctovatabulka.pdf str.16 :
- zvuk do ~100kHz
- radiove (radio a tv frekvence, GSM/LTE, wifi 2.4) ~ 100kHz do 0.3GHz
- mikrovlny (wifi 5) 0.3GHz-300GHz
- svetlo ~= LASER vice jak 300GHz (ruzne druhy)

prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty, družic - tak zde jsou frekvence jednoznacne dany a wifi/LTE do toho nespadaji, protoza maji sve vyhrazene frekvence
kabelových systémů ... - tak zde zalezi jakou optikou se na to podivate.
Dnes se co vim ciste kabelove stystemy jen pro TV nepouzivaji a pokud ano, je to zastarala technologie pred vymenou (kabelovky na stejny kabelech tahaji i internet a dalsi sluzby).
A ted je otazka, jak se na ty kabely a vetu budeme divat - je to vyhrazena frekvence i pro kabel? Do jiste miry ano, protoze po kabelu se siril signal na frekvencich urcecych pro kabelovku.
Dnes kdyz mate chytrou krabicku a TV signal je tam ve forme paketu(nyni i u DTV, nicmene tam vyhrazene frekvence stale plati) a frekvence je dana presne pouzitym typem media optika/metalicky kabel/vduch a je vlastne jedno na jake frekvenci vysilaji a nic to jiz nema s vyhrazenyma frekvencema z minulosti pro TV/R nic spolecneho.

A dale je to otazka pro pravnika... dle meho by tam za jistych okolnosti mohly kabely spadat.

IPTV se jiste odlisuji ruznymi vlastnimi podminkami sireni, jedna se vzdy o "zive" vysilani? Protoze to by melo R/TV splnovat.
A od kdy je vysilani zive a ze zaznamu(spozdeni 1s, 5s 1min)?
Je to sluzba na vyzadani?
Bezny TV/R signal se mediem siri vsechen bez ohledu na pocet prijimacich zrizeni.
IPTV se obvykle z duvod uspor siri, jen ten o ktery bylo pozadano(napr.1 program) s moznym omezeneni zarizeni na prijmu(napr.2 zarizeni).
Na to odpovedi neznam, urcite se daji pouzit, jako argument s podminkami IPTV poskytovatelu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Český rozhlas poplatek - IČO
« Odpověď #23 kdy: 25 Března 2018, 20:44:36 »

Děkuji za obšírnou odpověď ohledně technikálií. Nicméně jste mi zcela cuknul z té pro mně nejpodstatnější otázky proč je O2TV jiná než ostatní (resp. ta Vaše) IPTV.
.. a stejně pořád nerozumím větě "zalezi cim prijimate, ja prijimam bez kabeloveho systemu (wifi) a mimo kmitocty RTV - neni to tedy O2TV, ta tu podminku splnuje."  čím se podle Vás O2TV liší od jiných IPTV ?
Čím O2TV splňuje podmínku "kabelová" pokud je šířena výhradně NEkabelovým způsobem ?
Hledal jsem odpověď třeba přímo u O2TV a tam na to jejich "GURUové" odpovídají zcela obecně, že každý vlastník TV přijímače musí platit koncesionářské poplatky. Což je odpověď pravdivá, ale podle mne zcela zavádějící.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Český rozhlas poplatek - IČO
« Odpověď #24 kdy: 25 Března 2018, 22:45:06 »

Děkuji za obšírnou odpověď ohledně technikálií. Nicméně jste mi zcela cuknul z té pro mně nejpodstatnější otázky proč je O2TV jiná než ostatní (resp. ta Vaše) IPTV.
.. a stejně pořád nerozumím větě "zalezi cim prijimate, ja prijimam bez kabeloveho systemu (wifi) a mimo kmitocty RTV - neni to tedy O2TV, ta tu podminku splnuje."  čím se podle Vás O2TV liší od jiných IPTV ?
Čím O2TV splňuje podmínku "kabelová" pokud je šířena výhradně NEkabelovým způsobem ?
Hledal jsem odpověď třeba přímo u O2TV a tam na to jejich "GURUové" odpovídají zcela obecně, že každý vlastník TV přijímače musí platit koncesionářské poplatky. Což je odpověď pravdivá, ale podle mne zcela zavádějící.
Tak obecne se lisi ruznym znenim smlouvy a nakonec jste sam psal, VDSL - coz je kabel - kroucena dvojlinka.
V pripade nekabelove O2 nemam odpoved, ale firma Vas upozornuje, ze mate platit.

U Vas O2 vi, kdo si objednal, u me smlouvy nevi, tedy nemuze ani reportovat CT.
« Poslední změna: 25 Března 2018, 22:57:24 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin