30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prekluze po výzvě k zaplacení nebo bonzu  (Přečteno 3688 krát)

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Prekluze po výzvě k zaplacení nebo bonzu
« kdy: 30 Června 2014, 13:19:50 »

V datové schránce, kde jsem si (vůl, ale čekal jsem že je to automaticky) nenastavil oznámení o doručené zprávě mailem, jsem našel několik (přesněji 6) výzev od magistrátu. Všechno k zaplacení určené částky, se standardním poučením o 60 dnech (a poté správní delikt).

Konkrétně takto:
17.1.2014 výzva doručena fikcí o údajném přestupku údajně spáchaném 16.05.2013 (!)
6.3.2014 výzva z 19.9.2013
19.4.2014 výzva z 23.2.2014
27.4.2014 výzva z 1.3.2014
27.4.2014 výzva z 18.3.2014
2.5.2014 výzva z 11.3.2014

Nic jiného nedorazilo. Žádný správní delikt, podání vysvětlení, prostě vůbec nic. Vše od magistrátu Praha.

Podle mého je první výzva již zcela bezpředmětná protože proběhla prekluze. I když nechápu, že jim trvalo 7 měsíců (!) než poslali výzvu. Údajný přestupek z 19.9.2013 dojde do prekluze již brzy. Takže o tyto se teoreticky nemusím starat.

Kromě jednoho se jedná vždy o automatický prostředek, nikdy nebyl zjišten řidič. Jsou to klasické výzvy "zaplať nebo nabonzuj".

Můžu poprosit (pro klid duše) o potvrzení, že minimálně ten první teď už vůbec nemusím řešit, a že vzhledem k tomu že mám datovou schránku a nic jiného kromě výzev nedorazilo, tak je potvrzený předpoklad že magistrát v Praze je naprosto přehlcen a jen doufá, že nějaký ovčan zaplatí a už neřeší, když to někdo ignoruje?

Díky!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze po výzvě k zaplacení nebo bonzu
« Odpověď #1 kdy: 02 Července 2014, 13:45:03 »

Můžu poprosit (pro klid duše) o potvrzení, že minimálně ten první teď už vůbec nemusím řešit, a že vzhledem k tomu že mám datovou schránku a nic jiného kromě výzev nedorazilo, tak je potvrzený předpoklad že magistrát v Praze je naprosto přehlcen a jen doufá, že nějaký ovčan zaplatí a už neřeší, když to někdo ignoruje?

Díky!
Přesně tak.

Už dříve tu byly stejné případy. V Praze toho mají hodně a když na žádost o odpustek nereagujete, často se pak už nic nestane.
IP zaznamenána