30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta za parkování na invalidech - letiště Parking D  (Přečteno 9266 krát)

Mishaw

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Pokuta za parkování na invalidech - letiště Parking D
« kdy: 28 Června 2014, 13:27:43 »

Ahoj,

známý nechal auto stát na invalidech Parkingu D na letišti Praha (z důvodu konstrukce parkoviště D na letišti, normální auto se nemůže po tomto parkovišti pohybovat, aniž by si cestou dolu sedřelo celý nárazník) a co se nestalo, vrátil se a za stěračem lísteček o spáchání přestupku od hlídky Městské policie Prahy 6.

1. Je Parking D soukromý pozemek a může na něm Městapo dávat pokuty?
2. Vozidlo je psané na firmu, takže s nějakým bodovým postihem si hlavu lámat nemusí, nicméně mě zajímá, jestli je možné na tento delikt použít osobu blízkou?
3. Jak byste to řešili vy?

Díky
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování na invalidech - letiště Parking D
« Odpověď #1 kdy: 28 Června 2014, 16:31:55 »

Ignorovat
IP zaznamenána

paja

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování na invalidech - letiště Parking D
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2014, 17:13:04 »

Já už dost dlouho jezím na Kopaninu na Go Parking, ale v dřevních dobách jsem dostal obdobný lístek na Parkingu C, kde ovšem bylo špatné značení – kriplkára na zemi, ale místo značky jenom tabulka 10x10 nad stáním, takže to bylo relativně jednoduché. Ale jak říkám – je to mraky let, co jsem tam byl naposledy – mohli si to od té doby označit pořádně.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování na invalidech - letiště Parking D
« Odpověď #3 kdy: 29 Června 2014, 11:05:38 »


1. Je Parking D soukromý pozemek a může na něm Městapo dávat pokuty?
2. Vozidlo je psané na firmu, takže s nějakým bodovým postihem si hlavu lámat nemusí, nicméně mě zajímá, jestli je možné na tento delikt použít osobu blízkou?
3. Jak byste to řešili vy?

Díky
1. městapo může dávat pokuty pokud je k tomu vyzve majitel pozemku  ;)
2. může udat kohokoliv až vyzvou firmu tak ho musí udat a on musí udat další osobu ...
3. lístek ignorovat, většinou to jim začíná i končí  :D když to bude vážný pošlou dopis
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování na invalidech - letiště Parking D
« Odpověď #4 kdy: 30 Června 2014, 18:30:16 »


1. Je Parking D soukromý pozemek a může na něm Městapo dávat pokuty?
2. Vozidlo je psané na firmu, takže s nějakým bodovým postihem si hlavu lámat nemusí, nicméně mě zajímá, jestli je možné na tento delikt použít osobu blízkou?
3. Jak byste to řešili vy?

Díky
1. městapo může dávat pokuty pokud je k tomu vyzve majitel pozemku  ;)
2. může udat kohokoliv až vyzvou firmu tak ho musí udat a on musí udat další osobu ...
3. lístek ignorovat, většinou to jim začíná i končí  :D když to bude vážný pošlou dopis

1. Jste si tím jist? Mám pocit, že je rozdíl mezi soukromým pozemkem a veřejně přístupným soukromým pozemkem. Tohle téma by mě zajímalo, nemáte k tomu někdo článek/judikát?
2. Firma i fyzická osoba (provozovatel) musí vědět, kdo auto řídil. Na žádné "řetězení" řidičů úřad přistoupit nemusí a pravděpodobně ani nepřistoupí a hned uloží pokutu provozovateli za to, že nesplnil zákonnou povinnost vědět, kdo auto řídil.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování na invalidech - letiště Parking D
« Odpověď #5 kdy: 30 Června 2014, 20:38:32 »

ano, zjištoval jsem to v souvislosti s bejvalou školou (4km od města) čas od času přijeli měšťáci a rozdali pokuty těm co stáli na zeleni
IP zaznamenána

Mishaw

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování na invalidech - letiště Parking D
« Odpověď #6 kdy: 02 Července 2014, 20:12:35 »

No, zatím se to ignoruje....Samozřejmě :) Dneska jsem tam ty zmrdy potkal. Chodí ve skupině po 5ti buzerante s čepičkou jak idioti. Škoda, že tam jsou všude kamery, po letišti  >:( >:( >:( >:(
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování na invalidech - letiště Parking D
« Odpověď #7 kdy: 03 Července 2014, 12:06:55 »

bez obav, nemyslím, že by kvůli stání na invalidech (i když osobně s tím nesouhlasím) dohledávali kamerové záznamy. Krom toho, rozlišení kamer bude asi dost rozdílné někde v letištní hale a někde na parkovišti.

Fotka se odkládá bez vašeho přiznání i když je krásná, jasná, zřetelná.
IP zaznamenána