30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení fikcí / fikce doručení  (Přečteno 13138 krát)

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Doručení fikcí / fikce doručení
« kdy: 22 Června 2014, 21:24:56 »

Čau,
na pošte ma čaká obálka s červeným pruhom - nikde som nenašiel odpoveď, možno blbo hľadám ale 10 dní na prevzatie zásielky je 10 kalendárnych alebo 10 pracovných dní?
Podľa lístku z pošty to vyzerá na 10 pracovných dní, ale mimo iné tam píšu že po uplynutí lehoty bude zásielka vrátená odosielateľovi - takže neviem nakoľko tomu lístku môžem veriť.

(aby nedošlo kôli jazyku k nedorozumeniu - ide o prípad z ČR)
« Poslední změna: 22 Června 2014, 21:34:18 od Cecil »
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2014, 22:20:21 »

Domívám se, že to je 10 kalendářních dní s tím, že pokud poslední den lhůty připadne na víkend nebo den pracovního klidu, tak se koncem lhůty rozumí první pracovní den následující po vikendu/dni pracovního klidu.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2014, 23:07:01 »

U nás tam snad pošta píše poslední možný termit vyzvednutí explicitně, možná to na tamtom lístku bude taky někde schované.
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2014, 23:15:43 »

U nás jak kdy.
Na obyč doporučených zásilkách poslední možný termit je, ale jak přijde obálka s červeným nebo modrým pruhem, tak na těch je jen poučení, ať si to vyzvednu do 10 dní od oznámení bez konkrétního data, takže si to pro jistotu vždy někam poznamenám, abych lhůtu náhodou neprošvihl :)
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2014, 07:19:21 »

U nás tam snad pošta píše poslední možný termit vyzvednutí explicitně, možná to na tamtom lístku bude taky někde schované.
Zasielka prisla na postu 12.06. Na "ustrizku" z obalky nieje nic, iba poucenie. Na klasickom listku z posty ktory hodia do schranky ked mas napr. balik a niesi doma, tam je pisan ulozenie do 26.06. ale je tam tiez pisane ze po tom termine to vratia spet odosielatelovi. Preto neviem ci nemaju nejaky default predtisk do ktoreho doplnia iba cislo zasielky a datum a neriesia to dalej.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #5 kdy: 23 Června 2014, 08:41:46 »

docela zvláštní praktiky, u nás maji na lístku: vyzvedněte do: XXXX (10 dní) následující den bude zásilka vhozena do schránky a považována za doručenou
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #6 kdy: 23 Června 2014, 14:37:05 »

Písemnost je doručena po deseti kalendářních dnech. Pak si s ní může pošta dělat co chce, na fikci doručení to nemá vliv.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #7 kdy: 28 Prosince 2016, 15:20:41 »

Svůj dotaz přilepím sem. Volala mi mamina že u nich doma na moji staré adrese leží výzva k vyzvednutí zásilky a že to má žlutý pruh. Nikde jsem o takovým pruhu nic nenašel. Neví o tom někdo něco?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #8 kdy: 28 Prosince 2016, 15:28:56 »

Svůj dotaz přilepím sem. Volala mi mamina že u nich doma na moji staré adrese leží výzva k vyzvednutí zásilky a že to má žlutý pruh. Nikde jsem o takovým pruhu nic nenašel. Neví o tom někdo něco?

Přístupové údaje k datové schránce.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #9 kdy: 28 Prosince 2016, 15:30:21 »

DS mám už asi 3 roky a tam ví, že mám jinou trvalou adresu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #10 kdy: 28 Prosince 2016, 21:19:32 »

DS mám už asi 3 roky a tam ví, že mám jinou trvalou adresu.

Tak zkuste na danou poštu zavolat, a nechte si to doručit jinam. Obvykle to lze takto udělat.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí / fikce doručení
« Odpověď #11 kdy: 29 Prosince 2016, 09:56:28 »

Spíše je lepší, podle podacího čísla kouknout, na stránce ČP, odkud to přišlo. Někdy to pomůže. Pak na stejné stránce požádat o změnu uložení zásilky (nebo jak se to jmenuje .. vždy to tam luštím), a přeposlat si to na jinou poštu.
IP zaznamenána