30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Smíšená modrozelená zóna v noci  (Přečteno 21567 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #15 kdy: 23 Listopadu 2015, 12:40:22 »

Jo jo, jak se s velkou vervou zaváděly tyhle smíšené zóny a "lidi" (viděl je někdy někdo?) jásali; to ovšem netušili, že smíšená zóna si vezme nevýhody z modré i nevýhody ze zelené ..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2015, 13:22:26 »

takze mi chcete rict...ze jsem v prd...
Zatím jste jenom v Praze a máte spoustu času si s Helmutem domluvit, jak to budete řešit.

nechapu.. v praze prave nejsem.. jsem vecne mimo CR a na vikendy doma v Plzni :)
IP zaznamenána

trubus

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #17 kdy: 26 Listopadu 2015, 11:08:10 »

Tak štěstí tohoto případu je, že nebylo poblíž odtahové parkoviště, takže to byl jenom lísteček (což v nejhorším možném případě je pořád levnější než odtah, obvykle však zdarma, zejména v Praze). SPRDEL lze úspěšně ignorovat stejně jako lístečky za oknem.
IP zaznamenána

Jana Krátká

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #18 kdy: 29 Listopadu 2015, 19:52:33 »

SPRDEL lze úspěšně ignorovat stejně jako lístečky za oknem.

Jak to? Při ignoraci jde o SPRDEL jak vyšitou, jsem myslela?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #19 kdy: 29 Listopadu 2015, 20:01:28 »

SPRDEL lze úspěšně ignorovat stejně jako lístečky za oknem.

Jak to? Při ignoraci jde o SPRDEL jak vyšitou, jsem myslela?

A správně jsi myslela ....:)  osobně nevím co tím trubus myslel, nicméně mrkni na počet jeho příspěvků.....
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #20 kdy: 29 Listopadu 2015, 22:51:37 »

Mozna to myslel tak, ze Praha nestiha a je sance ze nestihnou sprdel zahajit, ovsem neni to zaruka.
IP zaznamenána

trubus

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #21 kdy: 06 Prosince 2015, 17:44:45 »

Mozna to myslel tak, ze Praha nestiha a je sance ze nestihnou sprdel zahajit, ovsem neni to zaruka.

Tak tak - záruka to není, ale zkušenosti nasvědčují, že tomu tak je.

Já to původně ani nechtěl testovat, ale když už mi ten lísteček dali úplně neoprávněně, tak jsem si zaznamenal situaci fotoaparátem a čekal na zahájení správního řízení... A nic... Rok a půl... Ale v menších městech na to prý spoléhat nelze...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #22 kdy: 06 Prosince 2015, 18:01:53 »

Mělo by se veřejně odpískat spoléhání na to, že se někde ještě nestíhá.
Databáze již fungují, úředníci se to již naučili a je jich dost a systém je alespoň v prvních krocích již silně automatizován. Takže výzvu k podání vysvětlení jako druhou po výzvě k úhradě odpustku se ignorovat nevyplatí, protože potom po 60 dnech následuje sprdel a tam se již jen řeší technické záležitosti, zda bylo měření správně provedeno nebo parkování dobře zdokumentováno. To kličkování s řidičem nabízí obvykle větší potenciál.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #23 kdy: 29 Ledna 2016, 00:08:36 »

Zatim ovsem v Praze opravdu nestihaji, jak naznacuje hromadka 20+ obdrzenych vyzev k odpustku za parkovani. Dalsi vyzva (k napraskani) zatim neprisla ani jedna. Vzdycky po datu prekluze prestupku papir v zahlavi preskrtnu a zasunu dospodu :-) Zbyva jich jeste asi pet, ale na nektere z nich budu muset uz cekat dva roky, tak uvidime.
Mimochodem jsem si vsimnul, jak se mistri z magistratu snazi byt hodnejsi a lidem bliz - nejprve bylo stani v oranzove nebo zelene zone za 500 a zakaz stani - max 15 minut pro zasobovani za 600, zatimco v roce 2015 uz to bylo jen 300 a 400Kc.
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #24 kdy: 05 Dubna 2016, 18:22:33 »

Je to spíše k tématu "jak to momentálně frčí v Praze" než k názvu tohoto vlákna, ale můžu potvrdit, že loni jsem měl na výzvě (jediný krok, již prekludovalo) za parkování 500,- a teď to na mě zkoušejí za 300,-. Mohl by někdo ještě potvrdit, že se stále turbodel v mnou uvedené oblasti neaplikuje, příp. že parkování končí odpustkovou výzvou?

Mmch. můj příspěvek č. 100, po cca roce pasivity a úředního klidu.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #25 kdy: 19 Dubna 2016, 12:42:07 »

vypalne jsem jim nakonec poslal kdyz mi prisel dopis... s komentarem:

Udavte se s tema vasema modrozelenyma zonama, mozna by PRG mela vydavat prirucku pro cizince - Kde vsude vas okrademe o Vase penize...

no comment.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #26 kdy: 19 Dubna 2016, 12:53:26 »

Komentář sice hezkej, ale zaplacení je WIN pro úřad, prohra pro nás  ;)
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #27 kdy: 21 Dubna 2016, 15:39:59 »

jj. bylo to asi 300kc..tak nez se s nima handrkovat rok..tak jsem to odpalil...bejt to za body nebo vic jak litr tak bych to resil jinak :)
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #28 kdy: 13 Července 2016, 10:52:41 »

aaaa konecne si nekdo vsimnul... proste vojebavat lidi o prachy jak jen to jde...

https://www.novinky.cz/krimi/408984-prazsky-magistrat-ma-zne-kasiruje-zmatene-ridice-u-novych-parkovacich-zon.html
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Smíšená modrozelená zóna v noci
« Odpověď #29 kdy: 13 Července 2016, 11:57:44 »

J8 nechápu co vlastně lidi řešejí. Třeba tohle je věc kterou jakž takž chápu. Přečtu si 08 - 06 rizident s kartou. Po - Pá 8 - 18 s parkovacím lístkem. Vyplývá z toho v týdnu přes den zaplatím a parkuju nebo mám kartu a můžu parkovat nonstop.
Ohledně turistů. Projel jsem dost měst a zemí a je jen málo, malinko míst, kde se zaobírají turistou. Třeba proslulá je Itálie je v tomto vyloženě výborná. Napříkald tato značka:

kdo ví co znamená je vítěz a má zlatého bludišťáka.
Samozřejmě největší zápich, k onkrétně na Italy je, že v Itálii je modrá zóna návštěvnická. Tedy pokud Ital uvidí na zemi modré pruhy, zajásá a očekává, že jde o placenou zónu, kde, i v Itálii, v noci platit nemusí. Zaparkuje a ráno má auto na odtahovém parkovišti.
IP zaznamenána