30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zabukaření u oběšeného ...  (Přečteno 9923 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Zabukaření u oběšeného ...
« kdy: 25 Února 2018, 22:39:49 »

https://www.krimi-plzen.cz/a/v-lese-nalezli-obeseneho-muze/

I kdyby to stání za bukem s radarem mělo zachránit jeden jediný život ..  ;D ;D ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Angel224

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2018, 07:40:32 »

Tohle je hrozný, občan je z pohledu státu jen výrobní jednotka, která nemá právo rozhodovat o vlastním majetku ani životě. Chce se svobodně zabít a přijede nějaký blb a je jedno jestli fízl nebo ne a "zachrání ho". Pro příště už ví, že si měl zhasnout světla. V tomto případě snad nebudou trvalé následky a pokud pán své rozhodnutí nemění, bude mít druhý pokus. Horší jsou případy, kdy někoho "zachrání" podobný dobroser a díky trvalým následkům je člověk naživu, ale není schopen vzít si život sám.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2018, 07:55:15 »

Takže vy někoho vidět jak se jde oběsit tak ho to necháte dokončit?
IP zaznamenána

Angel224

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2018, 08:49:31 »

Pokud už se k něčemu odhodláte, tak asi máte důvod. Takže pokud by nebylo na první pohled vidět cizí zavinění tak se otočím a půjdu pryč, protože to není moje věc a respektuji rozhodnutí dotyčného rozhodovat o svém životě, ať je jakékoliv. Možná bych se mu to snažil rozmluvit, když bych ho potkal jak se jde oběsit a ne až když visí, ale zcela jistě bych mu nebránil, ani nevolal někoho, kdo ho "zachrání" násilím.
Problém dnešního světa je, že se hlavně každý stará o ostatní, ačkoliv o to nikdo nestojí.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #4 kdy: 26 Února 2018, 08:54:08 »

Problém dnešního světa je, že se hlavně každý stará o ostatní, ačkoliv o to nikdo nestojí.

Problém dnešního světa je, že se každej stará akorát tak sám o sebe právě.  ;D

edit: Jen pro info, pokud se člověka podaří oživit, je cca 50% šance že zůstane normální, resp. s malým poškozením mozku ... byl to výsledek publikovaný v nějakym čísle tohoto celkem zajímavého časopisu ... http://urgentnimedicina.cz/?page_id=102
« Poslední změna: 26 Února 2018, 09:07:01 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2018, 08:58:39 »

Tak pokud se pak dokážete podívat na sebe do zrcadla tak je to v pořádku. Člověk kterej se chce zabít není psychycky v pořádku a potřebuje pomoct. Když se bude chtít za každou cenu zabít tak se stejně zabije ale vy nebudete muset žít s tím že jste nepomohl.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2018, 09:25:46 »

Spis bych rekl, ze se spolecnosti neni neco v poradku... ti co si to jdou hodit naopak byvaji docela v poradku.
Prohodit par slov, zhodnotit zda se nejedna jen o docasnou/kratkodobou depku a jit, taky bych nechtel u toho nejake dobrosera.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2018, 10:13:40 »

Tak pokud se pak dokážete podívat na sebe do zrcadla tak je to v pořádku. Člověk kterej se chce zabít není psychycky v pořádku a potřebuje pomoct. Když se bude chtít za každou cenu zabít tak se stejně zabije ale vy nebudete muset žít s tím že jste nepomohl.

Pokud se chce někdo zabít, tak kdo jsem já, abych to hodnotil? Jeho život, jeho odpovědnost za něj, ne?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2018, 10:39:22 »

Pokud se chce někdo zabít, tak kdo jsem já, abych to hodnotil? Jeho život, jeho odpovědnost za něj, ne?
To každopádně, nicméně, když se nějaký pubescent věší z nešťastné první lásky, tak bych ho taky od toho odvracel. Jiná situace bude, kdyby mi někdo řek, že má rakovinu v poslední fázi, shořel mu nepojištěnej barák, opustila ho i pes, nemá žádné kamarády a je v exekuci.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2018, 10:46:47 »

Tak pokud se pak dokážete podívat na sebe do zrcadla tak je to v pořádku. Člověk kterej se chce zabít není psychycky v pořádku a potřebuje pomoct. Když se bude chtít za každou cenu zabít tak se stejně zabije ale vy nebudete muset žít s tím že jste nepomohl.

Takže se staráte o sebe a ne o něj, je to tak? Jenom ať nežijete s tím, že jste nepomohl?

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #10 kdy: 26 Února 2018, 10:51:06 »

Pokud se chce někdo zabít, tak kdo jsem já, abych to hodnotil? Jeho život, jeho odpovědnost za něj, ne?
To každopádně, nicméně, když se nějaký pubescent věší z nešťastné první lásky, tak bych ho taky od toho odvracel. Jiná situace bude, kdyby mi někdo řek, že má rakovinu v poslední fázi, shořel mu nepojištěnej barák, opustila ho i pes, nemá žádné kamarády a je v exekuci.

Láska je tedy špatný důvod, ale exekuce je OK? Dnes je problém dořešit i eutanázie, kde, když už je legální, o tom nerozhoduje jeden, jestli je důvod akceptovatelný, nebo ne, natož řešit ve chvilce jedincem, jestli ten skokan, nebo visící měl "podle mého" ty správné důvody.

Já bych asi taky zchraňoval, instinkt asi nepřemůžu, ale myslím, že kecat jim do toho není na nás.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #11 kdy: 26 Února 2018, 11:00:13 »

Netušil jsem že budu vlastně “špatnej” když chci někomu překazit sebevraždu...

Kdyby si na ten strom vázal špagát nedejbože někdo u vašich vzdálenějších blízkých (ťuk ťuk) tak si taky řeknete jeho život, jeho odpovědnost?

O tom jaká by tu byla diskuse kdyby se tu objevil článek že fízlové nechali někoho dokončit sebevraždu se ani zmiňovat nebudu...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #12 kdy: 26 Února 2018, 11:02:11 »

Já bych asi taky zchraňoval, instinkt asi nepřemůžu, ale myslím, že kecat jim do toho není na nás.
Sice osobní pocity a preference jsou neporovnatelné, nicméně bych to posuzoval právě podle těch svých a na tom místě. Pokud by mi přišla ta situace stejně bezvýchodná jako dotyčnému, nebudu ho odrazovat, pokud by mi to přišlo jako banalita, zkusil bych ho ukecat nebo bych se uchýlil i k mírnému a zcela nelibertariánskému násilí. Maximálně mi pak vynadá a oběsí se jindy.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #13 kdy: 26 Února 2018, 11:55:47 »

Pokud s vámi sebevrah komunikuje, tak nechce spáchat sebevraždu.. Pokud opravdu chce, tak stejně skočí. Ale za pokus to stojí vždy.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabukaření u oběšeného ...
« Odpověď #14 kdy: 26 Února 2018, 16:20:15 »

SYeti - Tobě bych ten provaz i koupil :)
IP zaznamenána