30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: sprdel a Helmut  (Přečteno 4480 krát)

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
sprdel a Helmut
« kdy: 18 Února 2018, 22:24:46 »

Tak jsem konecne pochopil Helmuta. Bohuzel ale asi uz pozde. Prisel mi prikaz kvuli prestupku provozovateli vozidla. Predtim mi prisla vyzva, abych zaplatil 700 nebo udal ridice. Tu jsem ignoroval. Jde princip Helmut pouzit i po zahajeni spravniho rizeni? Co udela Spravni organ? Odlozi prestupek provozovatele a zahaji rychlost? Nebo jaka je praxe, kdyz dojdu na ustni jednani a tam uvedu, ze to ridil kamarad Helmut a ja ho radne poucil? Dokonce to budu mit i pisemne podporene? Dekuji
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:sprdel a Helmut
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2018, 09:09:04 »

Tak jsem konecne pochopil Helmuta. Bohuzel ale asi uz pozde. Prisel mi prikaz kvuli prestupku provozovateli vozidla. Predtim mi prisla vyzva, abych zaplatil 700 nebo udal ridice. Tu jsem ignoroval. Jde princip Helmut pouzit i po zahajeni spravniho rizeni? Co udela Spravni organ? Odlozi prestupek provozovatele a zahaji rychlost? Nebo jaka je praxe, kdyz dojdu na ustni jednani a tam uvedu, ze to ridil kamarad Helmut a ja ho radne poucil? Dokonce to budu mit i pisemne podporene? Dekuji
Hlavní stránka nefunguje?
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0
Po ignorování výzvy zda se stát udavačem či úplatkářem přijde podání vysvětlení a tam si klidně Helmuta použijte.
A hlavně si dobře zvažte na jaké rady dáte. Nevěřte neznámým mudlům a radši pročtěte fóra a rady a návody adminů a hardcore členů a ne lidí jako SYeti (nebo já :-))
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:sprdel a Helmut
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2018, 13:17:19 »

lachim: Po začátku řízení proti provozovateli už se SO o řidiče nezajímá.. už to nejde vrátit zpátky na přestupek řidiče.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:sprdel a Helmut
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2018, 18:04:52 »

2M> Ani pokud by se prokázalo, že SO odložil věc protiprávně?
IP zaznamenána

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:sprdel a Helmut
« Odpověď #4 kdy: 19 Února 2018, 19:27:57 »

Prave mi to nejde do hlavy. Kdyz urad odlozi rychlost a zapocne prestupek s provozovatelem a ja mu uvedu, kdo ridil, tak ja jsem se jako provozovatel niceho nedopustil a urad by mel resit i rychlost samotnou ne?
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:sprdel a Helmut
« Odpověď #5 kdy: 19 Února 2018, 19:46:40 »

Prave mi to nejde do hlavy. Kdyz urad odlozi rychlost a zapocne prestupek s provozovatelem a ja mu uvedu, kdo ridil, tak ja jsem se jako provozovatel niceho nedopustil a urad by mel resit i rychlost samotnou ne?

Urcite to nekdo rozvede, ale jde o to, ze podle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p125g jak se jednou zacne SprDel, o vlastni prestupek jiz nejde (nejde `poslat mic zpet`).  A oficialni duvody jak se toho zbavit jsou https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p125f , bod 6.) + bod 3.) rika, ze zavineni neni vyzadovano.
« Poslední změna: 19 Února 2018, 20:19:10 od Neridic »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:sprdel a Helmut
« Odpověď #6 kdy: 20 Února 2018, 22:40:12 »

V případě SprDele (dle nové úpravy, která zatím nemá podobnou přiléhavou zkratku, která by to nějak vyjádřila) mohou nastat tyto možnosti:

1) Přišla výzva, zaplaceno -> věc se odkládá, sprdel se nezahájí.
2) Přišla výzva, nabonzován řidič -> úřad obešle řidiče, ten se přizná -> úřad zahajuje řízení s řidičem, sprdel se nezahájí.
3) Přišla výzva, nabonzován řidič -> úřad obešle řidiče, ten ignoruje -> úřad zastaví řízení s řidičem a zaháji SprDel
4) Přišla výzva, ignorováno -> úřad odloží řízení o přestupku a zahájí SprDel

Zákonné předpoklady pro zahájení SprDele jsou:
- jde o přestupek dle ZPPK
- přestupek je sprdelizovatelný (zjištěný automatizovaným prostředkem, nebo jde o parkování)
- totožnost řidiče není známa a nepodaří se ji zjistit ani prostřednictvím výzvy

Jakmile se zahájí SprDelní řízení, nelze již (v souladu s § 125g ZPPK) zahájit řízení o přestupku nebo v něm pokračovat, ledaže by vozidlo bylo v době spáchání přestupku hlášené jako kradené, nebo byla před spácháním přestupku podána žádost o změnu v registru vozidel.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:sprdel a Helmut
« Odpověď #7 kdy: 21 Února 2018, 07:27:38 »

2M> Ani pokud by se prokázalo, že SO odložil věc protiprávně?
IMHO ne, pokud odloží protiprávně, mají smůlu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:sprdel a Helmut
« Odpověď #8 kdy: 21 Února 2018, 14:14:10 »

2M> Ani pokud by se prokázalo, že SO odložil věc protiprávně?

Podle litery zákona ne.. když SO nesprávně odložil a zahájil SprDel tak je v pasti.. už nemůže řešit ani SprDel ani původní přestupek.
V praxi to SO může zkusit nějak kreativně řešit..
..třebas může zkusit prohlásit nicotnost zahájení SprDelu protože když nebyl přestupek odložen tak SO nebyl vůbec oprávněný SprDel zahájit.
IP zaznamenána