30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 69kmh pri vyjezdu z obce  (Přečteno 5651 krát)

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
[WIN] 69kmh pri vyjezdu z obce
« kdy: 12 Února 2018, 20:35:12 »

Zdravím,
tak jsem se konečně jako dlouholetý a poučený čtenář dfense také dočkal.
Okolnosti pyrátění:
cca před půl rokem změřen radarem umístěným u cedule výjezdu z obce. Mám vyfocené umístění radaru (s cedulí konec obce), okolí měření (jsou tam 2 domy) a oba besipáky, co pomáhali...
naměřeno 72kmh, takže po odchylce 69kmh.
Zrovna jsem dokončoval předjížděcí manévr, kdy jsem předjížděl cyklistu, což jde vidět i na fotce z radaru, že jedu uprostřed silnice.
V autě jsem byl sám.
Policista mě nepoučil o fučení do drageru, vlastně mě něpoučil o ničem. Video mám bohužel až od cca půlky incidentu, kde se nic neděje.
Policista si mě vyfotil na jeho telefon, i když jsem s tím nesouhlasil a jasně jsem mu to řekl (foto je součástí spisu, ale nepřikládám ho sem, jelikož tam jsem prostě já, jak sedím v autě).
Nic jsem na místě neřekl, s ničím nesouhlasil, nic nepodepsal.
Příkaz doručen dnes, hned dnes jsem si vyžádal i spis. Spis byl docela zmatek, chybí tam soupis všeho, co je ve spisu... Úředník na mě hned, že to je jasnej případ, že není pochyb, co tam vlastně chci a pak na mě zkoušel, že ho obviňuju z budoucí manipulace se spisem, jelikož jsem ho upozornil, že tam není onen soupis obsahu... Taky mi tvrdil, že soupis obsahu se přidává až na konci, jelikož v průběhu šetření se tam přidávají věci... Vyprávěl mi, jak si o mně taky myslí svoje... No byla to docela komedie a 95 % mám nahraných.
To důležité v příloze.

O řidičák mi nejde, tisícovku navíc při nejhorším oželím. Otázka tedy zní, jestli se nejedná o předem prohraný případ a má smysl zkusit zabojovat? Pokud ano, tak posílám odpor, ale jaký zvolit dál postup? Na co se zaměřit?

Prosím dále řešit neveřejně, dokud se případ nějak neuzavře.

Díky moc za rady.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2018, 21:12:29 »

Zkuste fotky zanonymizovat tak, že zakryjete jen RZ. Ty fotky mohou být docela podstatné…
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2018, 21:26:00 »

pridavam 3 fotky se mnou/autem (na jedne fotce jsem viditelny, tam jsem si vystrihnul oblicej). Zbytek vystrizeneho mista jsou kopie mojich dokladu (ridicak, obcanka a maly technicak) - muzou si vubec statni policajti fotit a kopirovat moje doklady bez meho vedomi?
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2018, 21:35:44 »

a nakonec moje foto z mista cinu (neni ve spisu).
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #4 kdy: 13 Února 2018, 07:25:27 »

Tímhle bych začal!
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #5 kdy: 13 Února 2018, 07:31:38 »

Záměrný kříž je zcela mimo vozidlo, takže bůh ví, co změřili ;-) Tohle je win jak vyšitý.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #6 kdy: 13 Února 2018, 14:49:35 »

a pak na mě zkoušel, že ho obviňuju z budoucí manipulace se spisem, jelikož jsem ho upozornil, že tam není onen soupis obsahu...

Pro příště - pokud ouřada udělá chybu, tak se (v duchu) zaradujeme , chybu zadokumentujeme a necháme ouřadu u toho, že soupis spisu se tiskne až nakonec.

Teprve doma si rozmyslíme, zda, jak a kdy chybu využijeme.



IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #7 kdy: 11 Dubna 2018, 19:19:04 »

Tak za cca 14 dní jsem byl předvolán k ústnímu jednání. Road-Fens mám přečtené, ale moc chytrý z toho nejsem.
Co si připravit? Co říct? Co budou chtít? Co mě čeká?
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #8 kdy: 16 Dubna 2018, 00:18:51 »

Pokud na ústním jednání nebude výslech policistů tak:

Připravte si nahrávací zařízení, občanku nebo jiný doklad totožnosti. Řekněte jim že se jim vyjádříte písemně během několika dnů -> pravděpodobně vám určí nějaký počet dní.

Průběh bude zhruba následující:
Před příchodem do místnosti si zapnete nahrávací zařízení.
Poučí Vás o vašich právech (řeknou vám je, nebo dají přečíst papír).
Řeknou Vám z čeho Vás viní a projdou co na vás mají - což bude ten spis.
Zeptají se Vás co jim k tomu řeknete.
Sepíší o tom protokol.

Může se stát že některý z uvedených bodů přeskočí a právě proto s sebou máte nahrávací zařízení protože se to pak v odvolání dá použít proti nim.

Pokud bude navíc výslech svědků (což by mělo být napsané v tom předvolání), je dobré abyste si na ně připravil šťouravé otázky. Jinak jim bude otázky klást SO a Vy u toho můžete být.

Můžete si s sebou vzít také CD a Flash disk aby vám na ně zkopírovali fotky pokud chcete.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #9 kdy: 16 Dubna 2018, 00:32:26 »

Jen doplním: V případě, že by úředník odmítl stanovit lhůtu na nastudování spisu a písemné vyjádření (už jsem jednou zažil), nabízí se obratem (ještě do protokolu o ústním jednání) podat námitku podjatosti úředníka a všech jeho nadřízených. Tím je možné získat lhůtu na vyjádření "po zlém".
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #10 kdy: 16 Dubna 2018, 08:32:48 »

Díky moc za rady.

...
Zeptají se Vás co jim k tomu řeknete.
...
Chápu správně, že jim k tomu nebudu chtít říct nic a v tuto chvíli právě požádám o těch pár dní k napsání vyjádření?
Nemám jim říkat, že je záměrný kříž úplně mimo a že se není o čem vlastně dál bavit  :) ?

...
Pokud bude navíc výslech svědků (což by mělo být napsané v tom předvolání), je dobré abyste si na ně připravil šťouravé otázky. Jinak jim bude otázky klást SO a Vy u toho můžete být.
...
Nic takového tam napsané není. Respektive je tam v poučení napsáno, že orgán předvolá "účastníky řízení".
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #11 kdy: 16 Dubna 2018, 08:46:14 »

Ano, raději to vůbec nekomentujte a vše si schovejte na písemné vyjádření: párkrát se mi stalo, že se můj svěřenec v ústním vyjádření nějak nevhodně přeřekl nebo neřekl úplně vhodnou formulaci a pak to působilo zbytečné problémy. V hlavě si myslete, co chcete, ale orgánu to napálíte písemně.
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #12 kdy: 25 Dubna 2018, 09:07:53 »

Prosím vás tedy o další radu, co konkrétně uvést do písemného vyjádření?
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #13 kdy: 12 Února 2019, 12:51:02 »

Tak ouřadovi jsem vše skrz zmocněnce vysvětlil, do spisu přidal kus z manuálu ke kameře. Zde je ne úplně povzbudivý výsledek rozhodnutí:

V souvislosti s připomínkou zmocněnce k měření rychlosti správní orgán si dovoluje citovat z Rozsudku
Nejvyššího správního soudu ze dne 21. června 2018 pod č. j.: 9 As 149/2017 – 47, týkající se mimo jiné situace,
kdy záměrný kříž měřícího zařízení rychlosti nebyl zaměřen na měřené vozidlo. Citace v bodu (10): „K měření
rychlosti vozidla, které stěžovatel řídil, byl použit řádně ověřený a certifikovaný měřič rychlosti
s dokumentačním zařízením typ MicroDigiCam LTI, které provádí měření tak, aby nebyla výsledná hodnota
zkreslena žádnými vnějšími vlivy. Pokud by došlo k chybě měření rychlosti, nemělo by to za následek nepřesný
výsledek měření, ale ke změření rychlosti by vůbec nedošlo a na displeji přístroje by se objevila zpráva o chybě
měření. Samotné měření provedl příslušník policejního sboru, který absolvoval příslušné školení operátora
laserového měřiče rychlosti s uvedeným zařízením, což je doloženo ve správním spise a ve výpovědi
zasahujících policistů. Lze jedině souhlasit s krajským soudem, že vyjádření Českého metrologického institutu,
na které stěžovatel odkazoval již v žalobě, se vztahuje k jiné věci a nezpochybňuje provedené měření. Záměrný
kříž sám o sobě není bod, který snímá rychlost vozidla, je jím laserový paprsek, který se s určitou frekvencí po
jeho vyslání vrátí do měřiče, přičemž na základě rozdílů frekvence vyslané a přijaté měřič určí rychlost vozidla.
Laserový paprsek dosáhl přesně měřeného vozidla, o čemž vypovídá zřetelný šestihranný odlesk na přední
kapotě vozidla na pořízené fotodokumentaci, a proto námitka stěžovatele na nepřesné zaměření záměrného
kříže a tím chybného měření je nedůvodná“. Dále správní orgán si dovoluje poukázat na Rozsudek téhož soudu
ze dne 16. ledna 2013 pod č. j.: 3 AS 82/2012 – 27, týkající se mimo jiného i situace, kdy záměrný kříž při
měření rychlosti nebyl na vozidle, ale na sloupu pouličního osvětlení. Nejvyšší správní soud zde opět konstatuje
mimo jiného, že pokud by došlo k chybě při měření rychlosti, ke změření rychlosti by vůbec nedošlo. Při měření
rychlosti zaměřovací bod radaru vidí obsluha jako červenou tečku, kterou směřuje na vozidlo. Pokud není vše
ideální, tzn. Úhel vozidla vůči paprsku, nedojde ke změření rychlosti. Kříž se objeví až na fotografii, nemusí být
vždy v absolutním souladu s bodem tak, jak ho vidí obsluha v době, kdy měření provádí. Při měření musí být
zaměřovací bod na vozidle, do postavení kříže nemůže obsluha radaru zasahovat. Pokud by byl zaměřovací bod
dán na sloup, nebo cokoli nepohybujícího se, ukázala by se rychlost 0 km/h. V tomto případě správnost
výsledku měření rychlosti byla považována za jednoznačně prokázanou. Na základě výše uvedeného v obou
těchto případech Nejvyšší správní soud naměřenou rychlost nezpochybnil.


Jak mám pokračovat? Odvolat se, ale čím to zdůvodnit?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:69kmh pri vyjezdu z obce
« Odpověď #14 kdy: 12 Února 2019, 13:05:08 »

Kdy správní orgán vydal rozhodnutí? A kdy bylo doručeno?
« Poslední změna: 12 Února 2019, 13:08:14 od Číkus »
IP zaznamenána