30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 0,48 a 0,46, bez krve, ŘP zadržen  (Přečteno 7364 krát)

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
[?] 0,48 a 0,46, bez krve, ŘP zadržen
« kdy: 12 Února 2018, 10:55:49 »

Zdravím,

předevčírem jsem jel kolem půlnoci z návštěvy, kde jsem měl cca 2 skleničky vína. Zastavili mě orgáni, nadýchal jsem 0,48 a 0,46.
Protože jsem v těhle věcech nováček a s policií jsem měl v životě minimální kontakt, nechtěl jsem si přidělávat potíže a spolupracoval jsem, žádné pití jsem nepřiznal.
Poté co mi kamarád doporučil toto fórum po studiu dnes ráno už vím, že jsem udělal pěknou pitomost a bylo namístě jim minimálně ŘP zapřít. Nicméně už se stalo.
Rád bych se zeptal na pár otázek, co se mnou bude a co mi doporučujete dělat.

1) Neustále čtu o tom, že se u dechu odečítá tolerance 0,24. Pokud je tomu tak, budu spadat do té nižší kategorie (méně než 0,3)?
2) Jaký odhadujete postih? Nikdy jsem nebyl takto trestán (pouze mi přišla pokuta za rychlost v obci a asi dvakrát mi napařili blokovku za parkování). Auto navíc potřebuji k živnosti. Hrají tyto skutečnosti nějakou roli?
3) Jak to teď bude probíhat a jakou mi navrhujete strategii? Primární je pro mě návrat řidičáku (policajti říkali že pokud budu spolupracovat tak je reálný cca měsíc, tomu tedy moc nevěřím). Co se týče pokuty, čím méně peněz dám státu tím lépe.
Prosím, vysvětlete mi to pokud možno polopatě, jsem v téhle problematice neznalý a jak vidno je to chyba.

Děkuji všem kteří mi dají nějakou radu a jsem obecně velmi potěšen, že takové fórum existuje. Doteď jsem si myslel, že se svým názorem na bobtnající
počty a pravomoci policie/státu jsem sám (i když to samozřejmě neomlouvá to co jsem udělal).

PS: Docela mě dopálilo, že jeden z nich mi přímo řekl, že když viděli projíždět auto tudy kudy jsem jel, tak si byli 100% jistí že někoho lapnou, takže kdybych podle něj jel po hlavní, tak nebudu podezřelý. Přijde mi celkem vypovídající o té jejich mentalitě. Jel jsem totiž po zapadlé skoro polní cestě, kde nebylo možné abych někoho potkal, natož ohrozil. A docela mi vadí, že kvůli této snaze snížit riziko jsem byl vybrán jako jistý cíl.
« Poslední změna: 18 Února 2018, 15:02:01 od hh »
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,46, bez krve, ŘP zadržen
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2018, 11:19:05 »

1, ano, odečte se 0,24 a spadnete do nižší kategorie. Tedy - žádné body.
2, já měl kdysi (ještě blbý, neznalý fóra :-)) 0,52 a 0,48. Postih 6 měsíců a 5000 Kč pokuty + 1000 správní řízení. Žádáno po půlce, celkově řídičák zpátky po 4,5 měsících od skutku.
3, načtěte si to tu co nejvíce. Záleží na Vás kudy se vydat...buď sklopit uši a počkat si na trest cca viz bod 2 nebo zkusit bojovat - ale bohužel momentálně jste bez řidičáku a bojem to celé natáhnete. Dávat z ruky byla chyba, kor když jste věděl o tom vínu. Sakra chlape :-(
IP zaznamenána

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,46, bez krve, ŘP zadržen
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2018, 11:30:11 »

Jojo, taky se za to nesnášim a je to poučení pro příště. Prostě jsem si v tu chvíli myslel, že kdybych jim ještě zapřel řidičák tak mi napaří flastr navrch a bude to ještě horší. To že mi ho rovnou vezmou, jsem bral jako nepravděpodobné.
Jinak děkuji za odpověď, ještě když už jsme u toho, jakou roli v tom opětovném získání řidičáku hrají ty psychotesty? O tom jsem doteď vůbec neslyšel, až tady na fóru.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,46, bez krve, ŘP zadržen
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2018, 11:38:21 »

Syeti: Již v předmětu je psáno "bez krve"

Jinak chlape googlete... třeba zde: http://www.12bodu.cz/dopravne-psychologicke-vysetreni.html
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,46, bez krve, ŘP zadržen
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2018, 11:41:57 »

Ono je to z dechu pod 0,3 - kdyby jel na krev, tak by se mohl dostat nad 0,3 - z toho mi plyne, že nekrev byla rozumná volba. Šance, že se dostane pod 0,2 v krvi je marginální, odhadem bude při spalování 0,2/hod trvat minimálně 78 minut (pokud pralinkovač měřil správně), než klesne na 0,2.
IP zaznamenána

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,46, bez krve, ŘP zadržen
« Odpověď #5 kdy: 12 Února 2018, 11:53:03 »

Děkuju za odpovědi a rady.
Samozřejmě googlil jsem celé ráno, ale nikde jsem nenašel nic jako obvyklý scénář postupu, jen různé směrnice apod.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,46, bez krve, ŘP zadržen
« Odpověď #6 kdy: 12 Února 2018, 12:36:02 »

Děkuju za odpovědi a rady.
Samozřejmě googlil jsem celé ráno, ale nikde jsem nenašel nic jako obvyklý scénář postupu, jen různé směrnice apod.

Kolega Vám dal link na přesné znění zákona, podle kterého budete muset (nejspíše) absolvovat psychotesty. POkud jste to přečetl, je vám asi již jasné, že na psychotesty budete muset jít pokud vám napaří zákaz na 6 a více měsíců bez ohledu na to že si zažádáte o vrácení po polovině.
IP zaznamenána

sigic

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,46, bez krve, ŘP zadržen
« Odpověď #7 kdy: 16 Února 2018, 12:12:03 »

A doktorku
IP zaznamenána