30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany  (Přečteno 11488 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Zdravím, dneska po dlouhé době zastaven PČR. Důvod primárně, že jsem jel po P4 a telefénoval, neviděl jsem důvod přerušit důležitý hovor kvůli autu PČR. Po chvíli diskotéka, STOP. Naznačil jsem, že o nich vím a zastavím, až to půjde, nicméně kreténi mě předjeli na nájezdu na jižní spojku v místě, kde se spojovaly oba pruhy. Telefonování jsem popřel, takže začali obcházet auto. Mezitím pár aut, která nás musela objíždět, troubilo. Problém 1 - rozbité přední světlo, prý ostré hrany. Řekl jsem, že se ten ťukanec stal chvíli před zastavením a že jsem jel do servisu. Problém 2 - nalepená loňská DZ. Že prý by to mohlo být až za 5000, ale že to může být jen za 1000, pokud uznám to telefonování. Nic jsem neuznal ani nepodepsal a pobavilo mě, když mě PČR vyzval, abych na oznámení o přestupku uvedl své tel. číslo. PČR si nafotili jak DZ, tak rozbité světlo a štítek na sloupu u silnice.

Dotaz, resp. chci se ujistit, že i v r. 2018 platí, že neodstraněná stará DZ je přestupek pouze na placeném úseku dálnice. Děkuji.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2018, 22:18:35 »

Já se přidám s dotazem, proč by měla být neodstraněná stará známka přestupek, i když už je na skle nová?
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2018, 22:30:55 »

Já se přidám s dotazem, proč by měla být neodstraněná stará známka přestupek, i když už je na skle nová?

§ 21e ( https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-13#p21e )

Povinnosti řidiče vozidla v systému časového zpoplatnění
(1) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění je povinen

d) odstranit díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku na viditelném místě ve vozidle, jakmile jeho platnost skončila.

§ 42a

Přestupky fyzických osob

(2) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 21e

e) neodstraní díl kupónu prokazující úhradu časového poplatku z viditelného místa ve vozidle bez zbytečného odkladu po skončení platnosti tohoto kupónu.

... ale pravnici mohou mit jiny nazor
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2018, 22:35:17 »

Já se přidám s dotazem, proč by měla být neodstraněná stará známka přestupek, i když už je na skle nová?

§ 21e ( https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-13#p21e )

Povinnosti řidiče vozidla v systému časového zpoplatnění
(1) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění je povinen

d) odstranit díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku na viditelném místě ve vozidle, jakmile jeho platnost skončila.

§ 42a

Přestupky fyzických osob

(2) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 21e

e) neodstraní díl kupónu prokazující úhradu časového poplatku z viditelného místa ve vozidle bez zbytečného odkladu po skončení platnosti tohoto kupónu.

... ale pravnici mohou mit jiny nazor

Takže se to týká pouze zpoplatněných úseků, pokud to chápu správně. Což není můj případ. Tj. budu muset ve správku pouze obrousit ty ostré hrany :-)
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2018, 22:38:29 »

Já se přidám s dotazem, proč by měla být neodstraněná stará známka přestupek, i když už je na skle nová?

§ 21e ( https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-13#p21e )

Povinnosti řidiče vozidla v systému časového zpoplatnění
(1) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění je povinen

d) odstranit díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku na viditelném místě ve vozidle, jakmile jeho platnost skončila.

§ 42a

Přestupky fyzických osob

(2) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 21e

e) neodstraní díl kupónu prokazující úhradu časového poplatku z viditelného místa ve vozidle bez zbytečného odkladu po skončení platnosti tohoto kupónu.

... ale pravnici mohou mit jiny nazor

Takže se to týká pouze zpoplatněných úseků, pokud to chápu správně. Což není můj případ. Tj. budu muset ve správku pouze obrousit ty ostré hrany :-)

Rekl bych ze ano, ta povinnost je pouze `v systemu casoveho zpoplatneni`
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2018, 22:44:16 »

Jak tady už někde zaznělo, tak by letos mohli zkoušet hrát na to, že neplatná známka je překážkou bránící ve výhledu z vozu. Což je stejně absurdní. Tedy jsem zvědav, co si tedy SO vybere za přestupek do s.ř.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #6 kdy: 05 Února 2018, 22:58:22 »

Jak tady už někde zaznělo, tak by letos mohli zkoušet hrát na to, že neplatná známka je překážkou bránící ve výhledu z vozu. Což je stejně absurdní. Tedy jsem zvědav, co si tedy SO vybere za přestupek do s.ř.

Také jsem zvědav. Patrně ty ostré hrany. Tj. bude svědek, který viděl ten ťukanec nedlouho před mým zastavením PČR. Telefonování bude jen na svědectví PČR a z toho, jak to zkoušeli s tou známkou a pokutou 5000 versus 1000 za telefén soudím, že důkaz není. Jsem zvědav i na to zda to spr. org. správně doručí. Zatím se mu to nepovedlo nikdy. Uvidíme.............
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2018, 08:09:04 »

Je jasné, že případný sloupek starých známek omezuje výhled na pravou stranu. Nicméně si neumím představit, že jedna známka výhled neomezuje vůbec (protože jinak by nebyla v tom místě vyžadována zákonem) a dvě ho už omezují v míře dosahující intenzity přestupku :-)
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2018, 08:15:10 »

Je jasné, že případný sloupek starých známek omezuje výhled na pravou stranu. Nicméně si neumím představit, že jedna známka výhled neomezuje vůbec (protože jinak by nebyla v tom místě vyžadována zákonem) a dvě ho už omezují v míře dosahující intenzity přestupku :-)
Jsou lide co vozí slovenskou, rakouskou a ceskou, ti zřejmě nevidí nic.

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #9 kdy: 06 Února 2018, 08:16:59 »

Je jasné, že případný sloupek starých známek omezuje výhled na pravou stranu. Nicméně si neumím představit, že jedna známka výhled neomezuje vůbec (protože jinak by nebyla v tom místě vyžadována zákonem) a dvě ho už omezují v míře dosahující intenzity přestupku :-)
Jsou lide co vozí slovenskou, rakouskou a ceskou, ti zřejmě nevidí nic.

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk
Pardon, vozili. Sk je jiz elektronicke.

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #10 kdy: 06 Února 2018, 10:00:33 »

Ohledně výhledu a známky - točil bych se na definici zorného pole řidiče, které je stanoveno stíranou částí výhledu řidiče. Pokud plocha s dálničkou není stírána stěračem, mohla by to být eventuelně dobrá munice.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #11 kdy: 06 Února 2018, 12:59:08 »

Je to "pouze článek"  nicméně potvrzuje myšlenku, že stará dálniční známka je problém pouze na zpoplatněném úseku: http://auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/konci-stare-dalnicni-znamky-co-s-nimi-a-jak-se-vyhnout-pokute.html
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #12 kdy: 06 Února 2018, 13:27:57 »

Jsou lide co vozí slovenskou, rakouskou a ceskou, ti zřejmě nevidí nic.

..německou ekoplaketu.. a i další země plánují ekoplakety.. teoreticky 11 parkovacích karet do Prahy..  :)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 472
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #13 kdy: 06 Února 2018, 15:00:44 »

Jednou mě taky prudili kvůli staré rakouské dálniční známce. Tak jsem jim řekl, že ji stále používám :o a jezdím na ni a je to můj boj. Na to neměli odpověď.
No a ekologické plakety a mýtné krabičky to je další kapitolka. Vtipně by vypadala Avia s 5 mýtnými krabičkami a 4 EKO- plaketami na skle.
Nepochopil jsem proč máme nějaké emisní EURO normy, když každá země musí mí něco extra.   
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Neodstraněná strará dálniční známka + ostré hrany
« Odpověď #14 kdy: 06 Února 2018, 17:47:30 »

Ještě foto, kde mě stavěli...
IP zaznamenána